folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Güvenliğine Giriş
linefolder Sürücüler Acılmıyor, Yardım Lütfen

Sürücüler Acılmıyor, Yardım Lütfen

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cepni
    cepni's avatar
    Erkek
    karsperskinin scanında cıkan virüsleri temizledikten sonra, c. d. ve f sürücüleri acılmıyor, daha doğrusu  birlikte ac penceresi ortaya cıkıyor explorer penceresi yerine,bunun sebebi hangi virüs veya sistemsel hata olabilir, ve format dışında bunun başka bir yolu varmıdır? acilen yardımlarınız bekliyorum , şimdiden teşekkürler. 

Bizim oralarda VATAN SATSA BİR KİŞİ ANINDA BİTER İŞİ! / "Türkçe"m, ana dilim, ata sesim, ses bayrağım, Bu koskoca dünyada beni sen Türk edensin." / Benim bozkurt yurdumda çakalların işi ne!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarantula
    Tarantula's avatar
    Erkek
    virüs makinana hükmetmeye başlamış. bu satten sonra kasper bişey yapamaz. kasperin ayarlarından başlangıçta çalıştır'ı kapat sonra da res çek, düzelir.

Olmayacak şeyler tasarlıyorum, işim bu..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Triumph
    Triumph's avatar
    Erkek
    az buçuk makattan sallayacağım ama kaspersky sistem dosyalarına bulaşan namıssız firüsleri silmekle kalmamış(veya silemeyeceği kadar tşşaklı virüslerle karşılaşmış sonra da) hazır gelmişken sistem dosyalarından da birkaç tanesini sileyim demiş ve sistem dosyalarını silmiş..format şart gibi görünüyor.ama sen yinede baştan nod32 ile bir daha taratıp şansını dene..bende de gizli dosyaları açtırmıyordu sonra nod32 ile tarattım geçti..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UmutxTR
    UmutxTR's avatar
    Erkek

hoca dosyayı indir, rardan çıkar, çift tıkla.. geriye yaslan..

http://uploaded.to/?id=n868w7

üstteki 2 satır forumun güzide müridlerinden essan kardeşimizin satırlarıdır.. 

Tbt Haftanın Sözü LynXMaSTeR; Bu cep numaralarını arayıp ben sizin hattınızı almak istiyorum, bana devredin, masrafları benden, üzerine de 100 lira vercem deyim belki satarlar.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarantula
    Tarantula's avatar
    Erkek

sürücülere çift tıkladığında açılması için çalışan "autorun.inf" dosyaları var. Her sürücünün vardır. Virüslerde en çabuk bu autorun dosyalarına sızarlar. Sende Kasper ile müdahale edersen kasper bu dosyaları siler. Dolayısıyla artık sürücülere giremezsin. Ancak her res attığında sistem  bu autorun dosyalarının yokluğunu görür ve tekrar yerleştirir. Ancak o anda virüste aktif ise hiç vakit kaybetmeden tekrar yerleşir ve kasper de haklı olarak tekrar siler.

bundan dolayı kasper virüsün kaynağını bulup imha edemiyorsa kasperi kapatmalısın ki sürücülere rahat girebilesin.

Bence bütün sürücülerde tarama başlat. :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarantula
    Tarantula's avatar
    Erkek
    UmutxTR bunu yazdı:
    -----------------------------

hoca bu verdiğin şey ne işe yarar? Sen bizzat denedin mi?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cepni
    cepni's avatar
    Erkek
    arkadaşlar karsperskiden önce nod32 yukluydu o kaldıramadığı için karsperskiyi kullandım zaten, birde linkte verdiğiniz adresten program yerine html sayfası download edebiliyrz bu programcığa başka bi şekilde ulaşabilirmiyiz acaba?

Bizim oralarda VATAN SATSA BİR KİŞİ ANINDA BİTER İŞİ! / "Türkçe"m, ana dilim, ata sesim, ses bayrağım, Bu koskoca dünyada beni sen Türk edensin." / Benim bozkurt yurdumda çakalların işi ne!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yeah
    Yeah's avatar
    Erkek
    UmutxTR bunu yazdı:

doğru dosya mı bilmem ama bu tarz bir şey ile çözülüyor bu durum, korkma yani =) 

herşeyin kısası makbuldur; ulaşmak isteyen yesterfox_55@hotmail.com a mail atabilir...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarantula
    Tarantula's avatar
    Erkek
    tekrar dene ben indirdim

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek

buda benden olsun :)

alternatif

http://uploaded.to/?id=s8sl7c

indir, rardan çıkar, çift tıkla bu kadar :)

arkadaşlar sizde indirinde arşivinize koyun lazım olur :) ama öncekinden farklı gibi yani kodlar biraz fazla sanırım yinede bi gözatın isterseniz.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UmutxTR
    UmutxTR's avatar
    Erkek
    essan bunu yazdı:

buda benden olsun :)

alternatif

http://uploaded.to/?id=s8sl7c

indir, rardan çıkar, çift tıkla bu kadar :)

arkadaşlar sizde indirinde arşivinize koyun lazım olur :) ama öncekinden farklı gibi yani kodlar biraz fazla sanırım yinede bi gözatın isterseniz.

ne demek buda benden olsun :) zaten hepsi senden :)) 

Tbt Haftanın Sözü LynXMaSTeR; Bu cep numaralarını arayıp ben sizin hattınızı almak istiyorum, bana devredin, masrafları benden, üzerine de 100 lira vercem deyim belki satarlar.
Toplam Hit: 4863 Toplam Mesaj: 26