folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Süt Tozu Vs Protein Tozu (Casein)

Süt Tozu Vs Protein Tozu (Casein)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

S.a

Yaptığım arastırma kadarı ile bir karşılaştırma yaptım ve neredeyse protein tozuna 3 kat fazla para verdiğimi gördüm. 

Aynı protein oranına sahip olarak.

Süt tozunun Kötü tarafı, fazladan kalsiyum ve fazla kalori alıyoruz.

Yaptığım fiyat ve içerik hesapları aşağıdadır.

Sizce oranlar doğrumudur.

Not: Tozu iyi gözle bakmayanlar aynı değerler için 1 litre civarı  yağsğz süt içerek ulasabilir

Mx0TBT tarafından 06/Oca/17 22:47 tarihinde düzenlenmiştir

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    orheyn
    orheyn's avatar
    Erkek

Nerde satılıyor bu ürün. Suplementlerde var mı?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Gerçek süt tozunu nerden temin edeceksin hocam ? gerçek süt tozu protein tozundan daha pahalı olması gerek mantık olarak. Çünki üretim maliyeti yüksektir ve protein tozları gibi peynir altı suyu tozundan üretilmez direkt olarak sütten elde edilirler.

Marketlerde tükettiğiniz veya satılan gördüğünüz süt tozları süt tozu değil yağdır. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seagate189
    seagate189's avatar
    Erkek

Hocam yumurta akı tozunuda bakabilirsin

Cok iyi diyorlar ben yumurta yiyemiyorum bunu alıp sütle icmeyi düşünüyorum protein tozu almak yerine 

Safir T-14 -- Sarsılmaz Kılınç 2000 light -- Browning Hp Mk3-- Derya Mk-12 --------
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

Gerçek süt tozunu nerden temin edeceksin hocam ? gerçek süt tozu protein tozundan daha pahalı olması gerek mantık olarak. Çünki üretim maliyeti yüksektir ve protein tozları gibi peynir altı suyu tozundan üretilmez direkt olarak sütten elde edilirler.

Marketlerde tükettiğiniz veya satılan gördüğünüz süt tozları süt tozu değil yağdır. 

Kahve kremasından bahsetmiyorum. süt tozundan. google örnek pınar süt tozu yaza bilrisiniz

Whey peynir altı syu( sütün %20) ile uretilir

Casein ise süt ü %80 ile

İçerik yağ protein amino asit miktarlarıda ortada

Mx0TBT tarafından 06/Oca/17 18:34 tarihinde düzenlenmiştir

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

Hocam peki süt tozunu nasıl içiyorsun ? suyla mı ? 

sonuçları merak ediyorum faydası var ise bende süt tozu yapabilirim. Ama tadı nasıl en önemlisi o 

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KFC58
    KFC58's avatar
    Erkek
    archair23 bunu yazdı

Hocam peki süt tozunu nasıl içiyorsun ? suyla mı ? 

sonuçları merak ediyorum faydası var ise bende süt tozu yapabilirim. Ama tadı nasıl en önemlisi o 

Bitek onu söylememişler :) Bu cevabı görünce aklıma eskiden leblebi tozları vardır ya hani çubukla çekerdik boğazımıza o geldi.. :D  

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

bunca insan ve profesyonel sporcular bilmemkimler aptal olamaz sanırım.

Proteiz tozu mu içiyorlar. Ozaman fazla karıştırmaz bende süt tozu içerdim. Kendin yazmışsın fazladan kalori ve kalsiyum var süt tozunda diye.

Acaba bu kalsüyum yani kemiklerde dişte bir sıkıntı çıkartmasın ? 

Aşırı kalsiyumdan dolayı çatır çatır kırılıp dökülmesinler ? 

Tamam değerlerde süt tozu > protein tozu fakat bir sakatlığı olmasa şuanda protein tozu değil süt tozu içerlerdi :D

Benim şahsi fikrim hiç mıncıklama. Git efendi gibi para ver al protein tozunu devam et :D

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CenkSertoz
    CenkSertoz's avatar
    Erkek

Genel kanının aksine ben uyku esnasında vucudun bir şeyleri emiklemeye devam etmesini doğru bulmuyorum...Casein tam bir para tuzağı bana göre,illa bir şey emiklesin diyorsan miden ve bağırsakların lor bunlar içinde en doğru olanı bana göre.

The Beginning and The End.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

hocam pınat süt tozu yemek kek vs için ondan her gün tüket te bak bakam noluyo 

tekrar ettiğim gibi protein tozları peynir üretimi fazlası ortaya çıkan peyniraltı suyu ile yapılır

Protein Tozlarının Elde Edilmesi

Protein tozu genelde kas kütlesini çoğaltmak ve günlük kalori alımını arttırmak için vücut geliştirme yapanlar tarafından kullanılsa da, hemen herkesin faydalanabileceği bir besin desteğidir. Çoğu protein tozu, inek sütünden elde edilen whey ve kazein proteini içerir. Whey proteini ve süt arasında ne fark var diye düşünüyorsanız; süt proteini %70-80 oranında kazein ve %20-30 oranında whey proteini içerir.

Laktoz intoleransı olanların, vejetaryenlerin ve veganların kullanımına uygun, süt yerine soya ve pirinçten elde edilen protein tozları da bulunmaktadır. Ancak bunlar genel protein ihtiyacını karşılamaya yetse de, amino asit profilleri tam olmadığı için spor yapanların protein ihtiyaçlarına süt, whey ya da kazein proteini kadar cevap verememektedir.

Whey Proteini 

Whey proteini, süt ürünlerinde bulunan ve kolay sindirilebilen, yüksek kaliteli ve vücut için gerekli temel amino asitleri içeren komple bir proteindir. Kas sentezlenmesini hızlandıran BCAA bakımından zengindir ve egzersiz sonrası sadece 10 gr. whey proteini tüketildiğinde kas dokusu oluşturmayı desteklediği görülmüştür.

Whey Proteini Üretim Aşamaları

• Tüm whey ürünleri inek sütünden elde edilir.
    • Günde 2-3 kez ineklerin sütü sağılır ve toplanan sütler çiftlikten üretici firmaya gönderilir.
    • 100.000 litrelik süt tankerleri sadece whey üretmek için kullanılır.
    • Üretim tesisine gelen sütler gıda güvenliği açısından test edilir.
    • İnek sütünün %20’si whey proteinidir ve whey sütten peynir yapma işlemi sırasında üretilir.
    • Belirli enzimler süte eklenir ve sütün ayrışması sağlanır.
    • Bu ayrışma sırasında ortaya çıkan kısımlardan biri de süt kesiği yani lordur.
    • Lordan peynir üretilir ve geride kalan sıvı kısımda ise whey proteini bulunur.
    • Bu sıvı yüksek ısılarda pastörize edilip toz halinde kurutulur. İşte bu toz protein tozudur. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehveniser
    ehveniser's avatar
    Erkek

takipteyim

Koca hestiy aya bedenem ?
Toplam Hit: 4681 Toplam Mesaj: 38
protein tozu süt tozu casein