Suudi Arabistan'dan Alış-Veriş

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    recluse
    recluse's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar,

Konu başlığından da anlaşıldığı üzere Suudi Arabistan'dan elektronik ürünlerden alınabilecek, mantıklı olanlar nlerdir? Daha önce alış-veriş yapmış yada yaptırmış olanlar var mıdır aramızda?

Neler talep edilebilir? Özel olarak elektronik eşyalarda. Örneğin playstation 3, iphone, vs.. almak isteyen birisi ne kadar ödemesi gerekir. Alış-verişler direkt olarak Suudi Arabistan'da yapılacaktır. Arada ikinci bir komisyon alacak kişi olmadan.

Tecrübesi yada bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevnirim.

Kurda sormuşlar; -Ensen neden kalın? diye. -Kendi işimi kendim görürüm demiş.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

iphone ve tabletler iyi. HTCler baya pahalı orda nedense. iphone al canın çekiyosa simfree.60 liraya da kayıt ettir mis.

tabletler de baya uygunmuş.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Cep telefonu alma. Tavsiye etmem. Onun haricindeki elektronik eşyaları Türkiye ile karşılaştır. Fiyat bazında....

Cep telefonu Türkiye ile önemli derecede farklı değil. 2000 tl lik bir telefonu orada 1700 - 1800 arasında alırsın. Değmez.

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

opusdei bunu yazdı:
    -----------------------------

Cep telefonu alma. Tavsiye etmem. Onun haricindeki elektronik eşyaları Türkiye ile karşılaştır. Fiyat bazında....

Cep telefonu Türkiye ile önemli derecede farklı değil. 2000 tl lik bir telefonu orada 1700 - 1800 arasında alırsın. Değmez.

TRde 2200 2300 olan bi telefonu 1150ye buldum.

iphone 4s 16 gb 1300-1400 arası.

asusun burda 1800 olan bi tabletini arkadaş 1200e aldı.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    recluse
    recluse's avatar
    Erkek

Ben kendim bizzat gideceğim kısa bir zaman içinde, ilk olarak playstation 3 isteyen bir tanıdığım var. O sadece ucuz olduğunu duymuş. Ama nereden nasıl alınır tam fiyatı nedir bilmiyor ben de bilmiyorum topu bana attı. Ben de sizlerden rica ediyorum ne kadardır yaklaşık fiyatı bilen varsa birde  aklıma takılan diğer soru, tamam almak istiyorum online mı alışveriş yapılıyor yoksa storedan mı alışveriş direk olarak.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JiggSaw
    JiggSaw's avatar
    Erkek

recluse bunu yazdı:

Ben kendim bizzat gideceğim kısa bir zaman içinde, ilk olarak playstation 3 isteyen bir tanıdığım var. O sadece ucuz olduğunu duymuş. Ama nereden nasıl alınır tam fiyatı nedir bilmiyor ben de bilmiyorum topu bana attı. Ben de sizlerden rica ediyorum ne kadardır yaklaşık fiyatı bilen varsa birde  aklıma takılan diğer soru, tamam almak istiyorum online mı alışveriş yapılıyor yoksa storedan mı alışveriş direk olarak.

Ne zmaan gıdeceksın kı hocam?

İmza YOK !!!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    recluse
    recluse's avatar
    Erkek

Bir aksilik olmaz ise 14-18 haziran arasında.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

joe_black bunu yazdı:

opusdei bunu yazdı:

TRde 2200 2300 olan bi telefonu 1150ye buldum.

iphone 4s 16 gb 1300-1400 arası.

asusun burda 1800 olan bi tabletini arkadaş 1200e aldı.

Hocam dayım 20 senedir Cidde de yaşıyor. Her yıl geliyor. Ve ben kendisiyle sık sık görüşüyorum. Ayrıca Kuzenim ( Dayı oğlu ) Her hac döneminde 3 ay için Türsab tan görevli olarak Arabistana gidiyor. Mekke, medine, cidde, riyad şehirlerine de mutlaka gidiyor. Dediğin gibi olsaydı bu işin ticaretini yapardık şuan.

1400 tl ye iphone 4S alabilirsin doğrudur. Türkiyede de 1700 tl ye bulabilirsin. Haa eğer ben Turkcell den teknosadan vs.. mağazadan alıcam dersen bulamazsın. Turkcell de halen 2000 tl nin üzerinde fiyatı.

Türkiyede 2000 tl üzerinde olan bir Telefonu 1150 tl ye alman mümkün değil. Hangi telefonmuş merak ettim şimdi.

Tablet konusunda bişey diyemem. Sormadım arabistan fiyatını.

Ayrıca ilk yorumumda da Telefon hariç ne istersen al yazmıştım...

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kapil
    kapil's avatar
    Erkek

eğer oradaki piyasayı bilmeden nereden ne alınır bilmeden  alışveriş yaparsan sakata gelirsin 1. sınıf imitasyon ürünü çakarlar ruhun duymaz. 7-8 yıldır gidip geliyoruz şahsen kendi telefonumu Türkiye den aldım. elektronikte eskisi kadar uçuk fiyat farkları kalmadı artık. Eğer Mekkeden yapacaksan alışverişi Aziziye bölgesinde her türlü elektronik eşyayı bulabileceğin mağazalar mevcuttur gezer araştırır alırsın.

(dipnot:geçen ay bir müşterimiz iphone 4s 16 gb istedi 1250 liraya aldık.)

Orman Mühendisi //
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek

kapil bunu yazdı:

eğer oradaki piyasayı bilmeden nereden ne alınır bilmeden  alışveriş yaparsan sakata gelirsin 1. sınıf imitasyon ürünü çakarlar ruhun duymaz. 7-8 yıldır gidip geliyoruz şahsen kendi telefonumu Türkiye den aldım. elektronikte eskisi kadar uçuk fiyat farkları kalmadı artık. Eğer Mekkeden yapacaksan alışverişi Aziziye bölgesinde her türlü elektronik eşyayı bulabileceğin mağazalar mevcuttur gezer araştırır alırsın.

canım kardeşim senin peder bi daha gidişinde para çekeyim ben sana, çok ucuza almışsınız.. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kapil
    kapil's avatar
    Erkek

Amd-x bunu yazdı:

kapil bunu yazdı:

canım kardeşim senin peder bi daha gidişinde para çekeyim ben sana, çok ucuza almışsınız.. 

----------------------------

olur kardeşim haber veririm ben sana hallederiz.

Orman Mühendisi //
Toplam Hit: 24812 Toplam Mesaj: 19