folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder T Soft Kullananlar - Artıları - Eksileri Neler?

T Soft Kullananlar - Artıları - Eksileri Neler?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    userneyime
    userneyime's avatar
    Erkek

mrblar.. 

kısmet olursa bi e ticaret girişimi planımız varmı. Çevremde çok sayıda eczanesi olan arkadaşım var.

eczanede satılan ve internetde satışı yasal olan ürünleri e ticaret sitesi kurarak satmayı planlıyoruz.

ben para verip sıfırdan site yazdıralım diyorum atıyorum 20 bin tl odeyelim bir seferlik birdaha ödeme yapmayalım derdindeyim.

arkadaşım iste tsoft la çalışalım diyor.

Aranızda daha önceden tsoft la çalışan oldumu ? Artıları eksikleri nelerdir. Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

iyi forumlar.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

Bu tarz durumlarda önemli olan operasyon bence. Satışa ve pazarlamaya odaklanmanız lazım.

Kesinlikle oturup sıfırdan yazılım üretmeye çalışmayın. Bu tarz hazır e-ticaret yazılımı satan şirketler onlarca modül yazmıştır. Sizin o seviyede detaylı bir ürün yapmanız en az 1 yıl sürer. Entegrasyonlar, kargo yönetimleri, çoklu dil, CMS, bayilik sistemi vs vs. 20 bin Tl ödeyerek full özellikli stabil çalışan size özel bir e-ticaret yazılımı geliştirmeniz imkansız.

https://www.opencart.com/  ---- kendine özel tema yaptır, güzel bir vps al kur.

https://smartstore.com/en/editions-prices  -- Buda güzeldir. .NET ile yazılmış. 

https://www.cs-cart.com/compare.html -- buna da iyi dediklerini duydum

Wordpress woocommerce kullananlar var.

Veya dedikleri gibi T-soft vs vs yönetilen bir hizmet satın alın.

20 bin tl ile sakın kalkışma sıfırdan yazdırmaya. R10 a yazsan ben yaparım diyen 100 kişi çıkar. O proje bitmez. Üzülürsün.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Hannibal_King bunu yazdı

Bu tarz durumlarda önemli olan operasyon bence. Satışa ve pazarlamaya odaklanmanız lazım.

Kesinlikle oturup sıfırdan yazılım üretmeye çalışmayın. Bu tarz hazır e-ticaret yazılımı satan şirketler onlarca modül yazmıştır. Sizin o seviyede detaylı bir ürün yapmanız en az 1 yıl sürer. Entegrasyonlar, kargo yönetimleri, çoklu dil, CMS, bayilik sistemi vs vs. 20 bin Tl ödeyerek full özellikli stabil çalışan size özel bir e-ticaret yazılımı geliştirmeniz imkansız.

20 bin tl ile sakın kalkışma sıfırdan yazdırmaya. R10 a yazsan ben yaparım diyen 100 kişi çıkar. O proje bitmez. Üzülürsün.

ek olarak

yazdırdım bitti artık başka birşeye ihtiyacım yok diyemezsin gelişmeye ve operasyona göre modüller gerekecektir siteyi 20.000 yaptırıp üstüne birde tonlarca para vereceksinz..

wp woocommerce işinizi görür öyle 100.000 ürününüz olacağını sanmıyorum olsa bile doğru optimizasyonla herşey çözülür

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek

Bizzat eticarette geliştirici olarak çalıştım.

Opsiyonlarınız:

- Custom sıfırdan bir sistem yazdırmak

- Custom sistem yazdırmak yerine prestashop vs hazır sistemlerin kurulum ve ayarlamalarını yapan çok kişi/şirket var, onlardan biriyle anlaşıp kendi sistemini hazırlatmak

- TSoft, ideasoft gibi hazır sistem sağlayan şirketlerden hizmet almak

-----

Detaylı açıklama:

*** Bir sefer para verelim birdaha ödemeyelim diye bir durum yok eticarette. İlla ki düzenleme isteyeceksiniz, illa ki destek isteyeceksiniz, illa ki entegrasyon isteyeceksiniz, ya da illa ki biryerlerde hata olacak ve destek almak isteyeceksiniz. Hiçbirşey olmasa domain+host yenilemesi vs para.

Hali hazırda kullanılan sistemler hem özellikler açısından daha gelişmiş, hem de daha az hata barındırıyor olur sıfırdan birşey yazdırmak yerine. Ki sıfırdan yazılacak sistem hem zaman alır hem de 20kya yazılacak sistem ne kadar iyi olur tartışılır.

- Sıfırdan yazdırmak çok yorar, hele ki 20k bütçe cidden az bu iş için, hayal ettiğiniz gibi sorunsuz çalışmaz, kaldı ki en temel özelliklerle çıkması birkaç ay sürer, siz işe en kısa sürede başlamak istiyorsunuz. (istemeseniz bile sıfırdan yazdırmak mantıklı değil kesinlikle.)

- Dediğim gibi prestashop tarzı hazır sisteme tema giydirme ve eklentilerle istediğinizi elde edebilirsiniz, daha kısa sürede daha sorunsuz olur sıfırdana göre.

- Tsoft, ticimax tarzı hazır birşey kullanırsanız düzenli para ödersiniz ama bir sorun varsa daha siz görmeden çözülmüş olur, bir ihtiyacınız varsa illa ki sizden önce isteyen olmuştur, sadece parasını ödeyip o özelliği satın alırsınız eğer paketinize dahil değilse. O yüzden benim de tavsiyem arkadaşınızın dediği gibi tsoft tarzı biryer ile anlaşmanız.

*** ÖZET: Hiç kullanıcı tarafında olmadım ama çok değişik geridönüşler gördüm, en büyükleri dediğim yerden çok daha küçük firmalara geçen kullanıcılar gördüm. O yüzden size tavsiyem, bu sistemlerin neredeyse hepsinin 2 haftalık falan ücretsiz denemeleri oluyor, girin paneli kurcalayın, ihtiyacınız olan özellikleri sunuyor mu ve kolayca kullanabiliyor musunuz ona bakın. Bir de anlamadığınız yerde müşteri hizmetlerini arayıp sorun, destek için birilerine kolayca ulaşabiliyor ve sorularınıza hızlı yanıt alıyorsanız orayı kullanın. Hazır sistemlerde en büyük sorunlar, destek bulamamak ve tek sistem tüm ihtiyaçlara yanıt verecek şekilde hazırlandığından panel karmaşıklığı sebebiyle sistemi kullanamamak.

- Kafanıza yatan bir yer bulamazsanız o zaman prestashop tarzı birşeyler seceneğine dönersiniz.

:)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

tsoft, ideasoft vs hazır sistemler kullanacaksanız önce bütün ihtiyaçlarınızı çıkarın, sonra bu sistemin hepsini karşıladığından emin olun. sonradan bişeyler ekletmek düzenlemek isterseniz baya saçma fiyatlar saçma süreler söyleyecekler.

bu işin kralı da shopify dır , alır kullanır hoşuna gitmeyen yeri kafana göre geliştirirsin. 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ömer Kerem
    MuTReFT
    MuTReFT's avatar
    Erkek

Standart bir e-ticaret yapacaksanız işinize yarar, lakin özel modifikasyon isteyecekseniz işin zor. Revizyon veya geliştirme talepleriniz olursa kanser olabilir siniz.

Mecburi not: Cahilliğin verdiği CESARET ile ettiği lafın nereye gideceğini hesap edemeyen, düşünemeyen, fikir yoksunu mahlukatlara CEVAP vermiyorum.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkavari
    kafkavari's avatar
    Erkek

Hoca sıfırdan 20 bine Eticaret yazacak biri varsa hemen yazdırayım.

Sadece tam entegrasyon 4 kargo firması modülünün maliyeti 20i binden fazla.  

Yazılımdan anlamıyorsan hiç bulaşma.  

Tsoft vb. Hizmetleri alirim projem büyük o zaman birşeyler yaparım dersen hemen al. 

20k bütçe ile şöyle yol izlerdim. Ne satacağım, sattığım kategorideki rakipler nasıl sistemler kullaniyor, kaç adet ürünün olacak, hangi özellikler zorunlu ihtiyacım bunların listesini çıkarırdım.  

Prestashop veya opencart veya az ürün varsa woocommerce sistem kurdurur tüm isteklerimi üstüne yazdırırdım. Heleki prestashop için uzman biri varsa tadından yenmez sıfır sistem yazdırmana bile gerek yok. 

Facebook google ads gibi marketing sistemleri zaten bu open source ecommerce sistemlere entegre.

100 ürünüm var, manuel kargo takibi yaparım günde 30 40 siparişi idare ederim para kazanınca geliştiririm dersen woocommerce veya opencart işini görür. Ama teknik bilginiz yoksa ikisinede bulaşmayın hazır bir Eticaret paketi satın alın. 

Bana kalırda shopfy bile türk firmalarından iyi 

Mesele, Türkiye'nin şeftali yerine, motor üretmek istemesiydi. N. Erbakan
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek

Herşey bende olsun dersen wordpress veya opencart

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek
    Hannibal_King bunu yazdı

Teşkr.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PEAK
    PEAK's avatar
    Erkek
    userneyime bunu yazdı

mrblar.. 

kısmet olursa bi e ticaret girişimi planımız varmı. Çevremde çok sayıda eczanesi olan arkadaşım var.

eczanede satılan ve internetde satışı yasal olan ürünleri e ticaret sitesi kurarak satmayı planlıyoruz.

ben para verip sıfırdan site yazdıralım diyorum atıyorum 20 bin tl odeyelim bir seferlik birdaha ödeme yapmayalım derdindeyim.

arkadaşım iste tsoft la çalışalım diyor.

Aranızda daha önceden tsoft la çalışan oldumu ? Artıları eksikleri nelerdir. Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

iyi forumlar.

hocam instagram da falan yer mekan belirtseniz arkadaşlarınızla beraber eczanede fotoğraflar koysanız daha iyi olmaz mı ? 
    sonucta adınız belli yeriniz belli isteyen eldende alır

Sigara külü ile sirke karıştırılırsa ne olur ?
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esinti
    esinti's avatar
    Erkek

Hocam çalıştığım şirket tsoft tan 3 paket kullanıyor.

tsoft üzerinde 5gb mi 3gb mi ne disk kapasitesi koymuş adam bir süre sonra sana yetmiyor ve özel sunucu adı altında senden yüksel bedeller talep ediyor.

birçok arkadaş gibi bende sana opencart yada nopcommerce öneririm.

20.000 liraya yazdıracağın proje sana daha fazlaya maliyet oluşturacak ileride.

entegrasyon isteyeceksin geliştirme isteyeceksin kafanı boş işlerle yoracaksın stress yapacaksın.

Bizim şirket şuan Farktör ile çalışma planı var adamlar web sitesi, entegrasyon ve depo operasyonlarını içeren komple bir sistem yapmışlar.

Toplantıda bende vardım adamlar çok güzel bir proje çıkarmışlar demolarını beğenmiştim.

Sen şimdilik maliyetten kaçın ve opencart veya nopcommerce dene ileride satışların arttarsa zaten arayışlarında başlar.

Toplam Hit: 2789 Toplam Mesaj: 26
tsoft e ticaret