Tadı Damağımda Kaldı Dediğiniz Kitap(Lar).

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek

okuyamayı pek seven millette olmasak bazen (benim) tadı yapışınca elimizden bırakamadığımız bazı kitaplar olmuştur. biraz ondn biraz bundan herkesin kendine has okuyup etkilendiği kitaplar vardır. merak ediyorum siz en çok hangi kitaplardan etkilenmiştiniz ? ben bir örnek yapayım herkes ona göre yazar inş. hem tavsiye gibi olsun hemde bakan onu okumamıştım deyip kenside alıp zevkle okusun. 

1.Irwin yalom - Bugünü yaşama Arzusu - yazar burda ölüme yürüyen bir psikoloğun son 1 yılını en çok sewdiği grup terapisinde grup üyelerinin birbiriyle söyleşilerini ve yaşamlarını aktarır kitap cidden baya güzeldir. 

2.Olasılıksız - Empati - Adam Fever kesinlikle ince eleyip araştırmalarını iyi yapan bir yazar empatinin başı biraz sıkıcıda olsa olaylar akmaya başladıktan sonra feci derecede güzel romanlarını ortaya koyar!

3.Tatlı Bela - Ateşle Barut 2 insanın birbirine aşkını anlatıyor (çok aşk kitabı okumadığım için bu hoşuma gitti) sıradışı bir başlangıçla direk olay akıcılığı var heleki işin içinde aşkta olunca güzel olduğunu düşünüyorum devamıda diğer karater den ayaklı bela kitabıyla devam etirilmiş aynı olay.

4.Şeytan Yemini & Koloni : Jean Christophe Grange. fazla söe grek yok zaten grange deyince akan sular duru bende ama bu kitabını ve bundan sonra 1 kitabı daha var onu tek geçerim hacılar (koloni). son kitaplarını okumadım onlarada bakacağım ama inşallah gene rutine bağlamamıştır. 

5. Markus Zusak - Kitap Hırsızı ve Hiç Kimse Sıradan Değildir. kitapları da olaylar açısından güzel ve bi o kadarda akıcı tavsiye ederim. 

Aşk romanı tavsiyesi alınır :D 

Living Death
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ataturkcu1
    ataturkcu1's avatar
    Erkek

1)Sosyalizmin Alfabesi

2Kürk Mantolu Madonna

3)1984

4)Hayvan Çiftliği

5)Serenad

Pragmatism&Realism
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    insidae
    insidae's avatar
    Erkek

1- Kelebek

2- Monte Kristo Kontu

3- Simyacı

4- Kumarbaz

5- Olasılıksız

6- Sefiller

insidae tarafından 02/Eki/13 19:14 tarihinde düzenlenmiştir

Bir güldün yar sen, hep elime batan.Seni dalından kopardım, kandoldu avuçlarım..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sosyopat
    Sosyopat's avatar
    Erkek

Wladimir Bartol - Fedailerin Kalesi Alamut

Amin Maalouf - Semerkant

Amin Maalouf - Afrikalı Leo

İskender Pala

Babilde Ölüm İstanbulda Aşk

Şah ve Sultan

Katre-i Matem

Od 

Efsane

Eğer En İyisi Olmak İstiyorsan Sana Saygı Duymalarını Sağla, Saygı Duymalarını İstiyorsan Kimseye Saygı Gösterme, Kimseye Saygı Göstermezsen Saygıyı Sen İcat Ettin Zannederler
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

Sevme Sanatı - erich fromm

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Bilmiyorum beni mi sardı ama Game of thrones kılıçların fırtınası II güzeldi.Olasılıksız da çok iyiydi

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nonick
    nonick's avatar
    Erkek

Nietzsche Ağladığında'yı okurken keşke bundan bitane daha olaydı da okuyaydım demiştim.

Aynısı, Yabancı, içinde geçerli valla alıp alıp okuyası geliyor insanın.

Saatleri Ayarlama Enstitüsü, altı çizilecek bin tane cümle bulursun içinde. öyle işte.

hay
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeyrekli
    zeyrekli's avatar
    Erkek

Louis Ferdinand Celine' in Gecenin sonuna yolculuk kitabın, her edebiyat düşkününün mutlak surette okuması gerektiğini düşünüyorum, daha önce okumuş olduğunuz birçok yazarın Celine' le kıyaslandığında yazar olmayı bile haketmediğini farkedeceğinize eminim.

Irvın Yalom' un tüm kitapları fena değildir, ancak Nietzsche Ağladığında müthiştir.

Umberto Eco- Foucoult Sarkacı

ve okuması her ne kadar zor olsada Böyle buyurdu Zerdüşt- Friedrich Nietzsche, kitap kişide gelişime neden olur ( ki burası su götürmez) tezinin kanıtı olan kitap herhalde budur.

Ayrıca, Amin Maouluf iyidir, dili en kolay anlaşılır yazarladandır, Bunda birazda bizim kültürümüze yakın olmasınıne tkisi var, ancak Panait Istrati çok ama çok daha fazla ustadır, kesinlikle tüm kitaplarını öneririm ama öncelikle Arkadaş.

zeyrekli tarafından 24/Eyl/13 00:02 tarihinde düzenlenmiştir

Bilmem kaç bin (artık bilmiyorum) özgün makale referansı ile makale yazarlığı.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

1 - Saatçi

2 - Şeytan'ın Gözyaşı

3 - Melekler ve Şeytanlar

4 - Sefiller

5 - Suç ve Ceza

6 - Şeytan Yemini

7 - Olasılıksız

8 - Empati

9 - Kürk Mantolu Madonna

10 - Zar Adam

ne zamandır kitap okuyamıyorum ama söyle bir ilk 10 geldi aklıma.

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpArK
    SpArK's avatar
    Erkek

Bunu her teknoloji sever okumalı özellikle yazılımla uğraşanlar. İnsanın tüylerini diken diken ediyor, içine çekiyor gerçekçi anlatımıyla.

http://www.idefix.com/kitap/hayalet-program-daemon-daniel-suarez/tanim.asp?sid=JNF0LS11OP8PHTYQIQED

Toplam Hit: 4594 Toplam Mesaj: 49