Tadı Damağımda Kaldı Dediğiniz Kitap(Lar).

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpermMan
    SpermMan's avatar
    Erkek

1984

olasılıksız

dünü bugünü ile 68 liler

Walter Isaacson - steve jobs

microsoft'un yeniden doğuşu

google olsa ne yapardı

benden bu kadar aklıma gelirse yazarım...

-
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek

* Vakıf Serisi
    * Faust

Asimov okumayan çok şey kaybeder diyorum, kitapların tanesinin 20 tl civarı olduğunuda hesaba katıp artı ve eksileri çıkarın yinede :P

edit:

Bu arada her türlü kitap bağışınız kabul edilir müridler İskenderiye Kütüphanesine özeniyorum çok pis :)

Jilet_Boris tarafından 24/Eyl/13 01:19 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Poet
    Poet's avatar
    Erkek

Kinyas&Kayra

Ben de Özledim http://www.youtube.com/watch?v=ZKuF5ElELgU Dağılmayın lan çok yalnızım
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

- Starbucks CEO'su Howard Schultz'ın , Starbucks adlı ilk kitabı : sıfırdan nasıl büyütti ve toptancıyken nasıl mağaza zincirine dönüştürdü (kendi yazmış, dili sağlam ve çeviren adam da güzel yazmış).

- Aynı adam, canı sıkılınca CEO'luğu bırakıyor. Yeni CEO şirketi iflas ettirecekken yine CEO olup, sıfırdan bu günlere nasıl getirdiğini anlatan Onward... İkiside harikadır.

- Steve Jobs'un biyografisi 'Walter Isaacson' tarafından yazılmış. Ar-ge, pazarlama, detaycılık, iş kolları gibi say say bitmeyecek bir sürü konuda Steve Jobs'un neden ve nasıl başarılı olduğunu anlatmış. Başucu kitabım diyebilirim.

- Sen Bir Markasın (şu an yazarının adını unuttum) : Markalaşma konusunda gayet güzel bir kitap.

- Marka Yaratmanın 22 Kuralı (yazarını yine unuttum) : Markalaşma konusunda gayet sağlam buda.

- Diploması (Henr Kissenger). Bu herif, Diplomasiyi bulan adam diyebiliriz. Biraz ağır gelebilir ama politika sevenler , bunu da sever.

- Atatürk ve Diploması + Atatürk ve Siyaset. Truva yayıncılıktan, 2 güzel kitap. 

- Nutuk (Atatürk'ün yazdığı) : çökmüş bir milleti nasıl dirilttiğini yazıyor.

- Siyaset Bilimi (ansiklopedimsi birşey) : Türkiye'de en iyi siyaset profesörleri ve hocaları (ki danışmanlık falan yapanlar) tarafından , siyasi bilimler öğrencisiymişsin gibi sıfırdan bütün sistemi vs. anlatan güzel bir kitaptır.

- Hitler - Hubris (Ian Kershaw yazmıştır, aynı adam Hitler Öldüren Karizma belgeselinin çekiminde de rol aldı) Hitler'in dedesinden tutup, 1936'ya kadar nasıl yükseldiğini anlatan 800 sayfalık kitap. Bol bol referans ve bilgi olduğundan sıkabilir, fakat Hitler'in nasıl başa geldiğini anlatır.

- İnsan İlişkilerinde Nasıl Çok Başarılı Olursunuz (leil Lowndes gibi biri yazmıştı) : beden dili, sosyoloji, psikoloji vs.. içerir.

- Oyun (Neil Strauss) : işin özü, kız tavlama sanatını öğretirir. Dünyanın en iyisi kabul edilen Mystery'nin kanat adamıydı (yardımcısı) ve gazetecidir.

- Gezi Direnişi (Emre Kongar) : Adı üstünde, GEzi Direnişi'ni irdeliyor (yanlış ve doğru hamleleri vs)

- Cumhuriyetin ilk yüz yılı (İlber Ortaylı) : bir sürü dil bilen, çok bilgili adamdır, bilenler bilri. Cumhuriyet'in ilk yüzyılı hakkında anlatım var.

- Ama Hangi Atatürk (Taha Akyol) : bu adamı çözemesem de tavsiye ederim. Önce Atatürk'ü pek sevmiyor gibi geldi, sonra dedim bu Atatürkçü, sonunda anladım ki ; adam araştırmacı. Delilleriyle bazı bilinmeyen olayları anlatmış.

- Sızıntı (Barış Pehlivanoğlu, Barış Terkoğlu -sanırım) wikileaks 'in Türkiye hakkındaki belgelerini anlatıyorlar.

- AKP'nin Yükselişi ve Düşüşü (Burak Cop)

Edit : adını tam hatırlayamamıştım ;

- Google Hikayesi yada Bir Google Hikayesi (adı david Visa imiş yazarın). Google'a hayranlık duyduğum günlerde başucu kitabımdı. Hala severim. Şirketlerin (Starbucks, Apple, Google), sıfırdan yükselişini ve sorunları nasıl çözdüğünü falan okumak oldukça zevkli. 

Bunların hepsi on numara kitaplardır. Yanına detaylar yüzünden sıkılabileceğiniz kitapları belirttim. Fakat politika ile ilgilenen ve bu tarz kitaplar ve filmler izleyen herkes ; politikanın ve diplomasinin ağır ve detaylar yüzünden biraz sıkıcı gittiğini bilir. Eğer bu tarz kitapalr okuyan varsa, bunları da seveceğine eminim.

Ayro tarafından 24/Eyl/13 01:36 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Quetzalcoatl
    Quetzalcoatl's avatar
    Erkek

1- Gecenin sonuna yolculuk, L. Ferdinand Celine

2- Ninni, Chuck Palahniuk

3- Kinyas ve Kayra, Hakan Günday

4- Galapagos, Kurt Vonnegut

5- Yolda, Jack Kerouac

6- Bulantı, Jean-Paul Sartre

7- Büyücü, John Fowles

8- Tutunamayanlar, Oğuz Atay

9- Koleksiyoncu, John Fowles

10- Kadınlar, Charles Bukowski

11- Azil, Hakan Günday

12- Tekinsiz, Chuck Palahniuk

13- MS 2150, The Alexander

14- Ecce Homo, Friedrich Nietzsche

15- Yabancı, Albert Camus

16- Prag Mezarlığı, Umberto Eco

17- Kelebek, Henri Charriere

sıralama önemsiz. sadece aklıma gelenleri yazdım.

Özgürlüğü anladıkça ona daha az sahip olursun.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C-M-D
    C-M-D's avatar
    Erkek

1- Aylak Adam

2- Kürk Mantolu Madonna

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

olasılıksız

tıkanma

gösteri peygamberi

karamozov kardeşler

kumarbaz

suç ve ceza

alice harikalar diyarında

martı jonathan livingston

denemeler

memleket hikayeleri

çalıkuşu

ateş gecesi

acımak

öteki

ezilenler

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    risk53
    risk53's avatar
    Erkek

Bir Annenin Feryadı - Raif Cilesun

En Son Yürekler Ölür - Canan Tan

#....
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek

vay be ne kitaplar cikmis, en son cin ali'nin maceralarinda kaldim 

C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bychaos
    bychaos's avatar
    Erkek

o nasıl bi başlıktır amk son kelimeyi okumadan önce farklı çağrışımlar yapıyo :P

İyi bir kalça sahibi olmanın, iyi bir kafa sahibi olmaktan daha fazla prim yaptığı bir ülkede, hiçbir şey daha ileriye gitmez. . Can Dündar.
Toplam Hit: 4649 Toplam Mesaj: 49