folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Tahribat İçin Bilişim Üzerine Bir Konuda Makale Yazmak İstiyorum

Tahribat İçin Bilişim Üzerine Bir Konuda Makale Yazmak İstiyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Selamlar,

Dün sözde java ile ilgili bir arkadaş konferans verecekti ancak çok zaman yoktu ayarlamalar için ve ilkkez google hangouts ve youtube kullanacaktık baya uğraştık, bir de elemanın bilgisayarı çince olunca benim için daha sıkıntılı oldu ve nitekim olmadı sonra skype üzerinden yapalım dedik bu sefer de grup konuşması olmadı bir türlü ve vazgeçtik..

Bunu telafi etmek adına tahribat için yararlı bir şey yapmak istiyorum. Bilişimle ilgili bir konuda bir tane makale yazabilirim. Bir çok konuda bilgim var ama iyi olduğum alanlarda yazmak isterim o yüzden web alanlarından uzak duruyorum :) 

Onun haricinde, mobil (android,ios), elektronik genel, microcontroller, plc , usb kontrolü, c# (desktop,console,belki windows phone), rdbms, nosql v.s.... gibi genel konulardan birinin alt konusuyla ilgili bir şeyler yazabilirim.. Mesela C# da asenkron programlama,ya da mongodb/neo4j kullanımı ya da C# ile ios/android uygulama geliştirme...

İşin açıkçası nasıl karar veririm bilmiyorum o yüzden sorayım diyorum ama seçim nasıl olacak fikrim yok. Kafama göre bir şey yazmaktansa, çoğunluğun isteği üzerine bir şeyler yapmak istiyorum yararlı olmak adına.

İsa peygamberin göğe yükselişinden dolayı burada 2 günlük tatil var (perşembe,cuma), her ne kadar yetiştirmem gereken bir kaç iş olsa da haftasonu bitene kadar bir makale bitirebilirim diye düşünüyorum.

Yukarıdaki konular haricinde de sorabilirsiniz, document analysis, interaction design,game developing,e-government v.s. bir sürü şey hakkında dersler aldım, bilgim olan bir konuda çoğu kişinin yararlanabileceği bir şeyler yazmak istiyorum. Özellikle türkçe kaynak sıkıntısı olan konular da olabilir.. İstenirse yurtdışında okuma ile ilgili bir şeyler de yazabilirim ama daha önce böyle bir şey yazmıştım sanki

Not: Elektronik ve microcontroller hakkında yazım çok detaylı olmayabilir çünkü elimde hiç elektronik malzeme yok ama yine de bir şeyler yazabilirim

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

...game developing...

Ne iyi olur var ya :)

Kolay gelsin hocam

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek

c# ( desktop , ios sanırım en çok ragbet göreni olacaktır 

ayrıca java vs c # kullanım farklılıkları kullanım + - yönlerini yazabilirsin neden java neden c# mesela :)

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

Hocam makale yazmaktan ziyade videolu eğitim tarzı bir şey olabilir şayet imkanın varsa.

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

@skynetx, şimdi game developing çok büyük bir konu aslında giriş o kadar zor değil.. projemiz için unity kullandık, hevesli olan insanlar çok kısa sürede bir şeyler geliştirebilir. script olarak c# ya da js kullanılabiliyor.. Ama bunla ilgili ne yazabilirim tam bilmiyorum, baştan başa zaten anlatmama imkan yok :)

@absolut, xamarin bu konuda destek veriyor ama ücretli, gerçi vs nin son sürümünde birlikte geliyor bu olay ama yine de ücret isteniyor bildiğim kadarıyla. java ile de uğraşıyorum ama java da uzman değilim

@1049, :) hocam o videolu eğitim hazırlamak kolay iş değil, bir sürü kesip biçme işi var ve planlı yapılması gerek. En önemlisi de zaman :)  Ben hem çalışıp hem okuyorum, okulda da da bir sürü projemiz oluyor, aylarca sürebilen şeyler o yüzden zaman sıkıntım var :) 

unbalanced tarafından 13/May/15 00:03 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

mobil programlamayla alakalı olarak basit bir proje üzerine video çeksen ?   daha hoş olur bence.  bilale anlatır gibi anlatsan mesela

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

@skynetx, şimdi game developing çok büyük bir konu aslında giriş o kadar zor değil.. projemiz için unity kullandık, hevesli olan insanlar çok kısa sürede bir şeyler geliştirebilir. script olarak c# ya da js kullanılabiliyor.. Ama bunla ilgili ne yazabilirim tam bilmiyorum, baştan başa zaten anlatmama imkan yok :)

Mesela bir araç oluşturup bunu bir zemin üzerinde hareket ettirmek olabilir. 

Tabi senin de işin gücün var. İlla bunu yap diyemem hocam. İşine ne gelirse sen bilirsin. :D

Kolay gele.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

Hocam ben dahil bazı arkadaşlarda gördüğüm ortak sıkıntı şu  bi dilde biraz ilerliyoruz ve sonra bu kadar işimi görüyor diyip bırakıyoruz o  konuda profesyonel olamıyoruz gerçi günümüz şartları da onu gerektiriyor biraz her dilden biraz öğreneyim gibi bi yola götürüyor bizi.

Bununla beraber günümüzün popüler dilleri c# net ve java bence. Hem web programlama hem mobil için vs bu iki dil gayet mantıklı görünüyor. c# bilen veya c# öğrenen kişiler ve java ya nasıl başlanacağı gibi konulara değinsen biraz yerinde olur.

saçmaladım mı ne :DD

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lotus
    Lotus's avatar
    Homo
    unbalanced bunu yazdı

c# (windows phone)

burada çoğumuzun programlamayla çok içli dışlı olmayanlarımızın bile az çok c# bildiği düşünülürse bu uygun bence

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

@kaptan, mobil programlama olabilir ama konu ne olmalı.. mesela her platform için aynı uygulama yapılabilir basit bir uygulama tabi.. bir webservsine bağlanıp login olayı gerçekleştirilebilir

@syknetx, bahsettiğin olay aslında çok zor değil hocam, hiç bilmediğinde iş zor geliyor biliyorum.. ben de eskiden zor diye düşünüyordum ama çok zor değilmiş hatta bir çok şeyden daha basit diyebiliirim.. unity 3d kullanarak tüm platformlara oyun yapabilirsin, ios,android,pc,mac, web.. 

ben bu kursu takip etmiştim

https://www.udemy.com/unitycourse/

torrentte bulabilirsin, gerçekten güzel ve basit anlatıyorlar 

@coder2, hocam tecrübelerime dayanarak diyebilirim ki bir java cıya .net programı, bir .net ci ye de java yazdırmazlar. çünkü ikisi de çok büyük diller ve ikisinin de yeri ayrı. O yüzden birinde uzmanlaşmak daha mantıklı. Ama birinde yeniysen o zaman geçiş yapılabilir ama benim gibi uzun yıllar çalışmışsan geçiş yapmak kolay değil :)

@lotus, problem şu hocam kaç kişinin windows phone telefonu var? Ayrıca c# ile ios ve android uygulamalar geliştiriliyor, nitekim çalıştığım firmada c# ile ios uygulama yazıyorum :)  ama konuda dediğim gibi ücretli maalesef. öğrencilere yıllık 99 dolar tek platform.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

seçim olayını hala bilmiyorum ama çoğunluk ne isterse onun üzerinden gideceğim. benim için konu çok fark etmiyor, önemli olan bir çok kişinin yararlanabileceği bir şey olmalı

Toplam Hit: 3105 Toplam Mesaj: 33