Tahribat Reklam Mı Aldı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    murdery
    murdery's avatar
    Erkek

avg antivirüs .. daha geçenlerde reklam virüsü girdi . adwcleaner,combofix,malware vs ile temizledim olmadı .. avg ile bi tarattım olay tamamdır

BİR TIKLA BE https://www.youtube.com/watch?v=I5DOCwqBuzk
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

İnternetten bak isimlerine, güvenli modda açıp tek tek ara, bul ve sil.

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reskam
    Reskam's avatar
    Erkek

Hocam msconfig den acilisyaki herseyj kapat ve bak bakalim orada apsurt isimli bisey varmi chrome a gir ayarlar kullanicilar bu killaniciyi sil de yeni kullanici olusturacak sonra sag ust taraftaki ayarlar sekmesinin orasi turuncu olacak tikla en altta inlem isareriyle ornek ;gorsel favoriler yazicak tikliyip kaldir dicen ona sonra 

Program ekle kaldirdan bak gorduklerini kaldir 

Ie nin ayarlarini defulta al

Hijackthis yap 

Donma sorunu icin ; Sistemin isi degelerini kontrol et eger cozum olmassa linux live cd ile ile gir int hizini falan kontrol et eger bir sikinti yoksa yazilimsaldir olay eger yine sikinti varsa donanimsaldir

Hocam eger yine sikinti varsa baska cozumlwr uretiriz

Memento Mori
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek

Olay antivirüs falan değil. Bana da bulaştı aynı bok linux kullanmama rağmen. Modemin güncel firmwareini indir at modeme ve birde arayüzde fabayarlarına döndür seçeneği var, firmwareden sonra sıfırla modemi. Sıkıntı kalmaz. Hem düzelir hem de güncel firmware ilerde aynı şeyin olmasını bi nebze engeller.

:)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

Flash'a da dikkat edin hocalar, mümkünse son sürümü kullanın. Gerekli değilse hiç kullanmayın, birçok site html5 video player destekliyor, lazımsa açarsınız.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo
    wasd bunu yazdı

Olay antivirüs falan değil. Bana da bulaştı aynı bok linux kullanmama rağmen. Modemin güncel firmwareini indir at modeme ve birde arayüzde fabayarlarına döndür seçeneği var, firmwareden sonra sıfırla modemi. Sıkıntı kalmaz. Hem düzelir hem de güncel firmware ilerde aynı şeyin olmasını bi nebze engeller.

ya modeme dokunmak istemiyorum pek, bana ait olmadığı için. ama DNSler sürekli değişiyor onu farkettim, birisi kasıtlı mı yapıyor kasıtsız mı bilmiyorum da çok tuhaf bi durum söz konusu. bir de dns adreslerini google edince hiçbirşey çıkmıyor sadece lokasyon belirleyen sayfalar falan beliriyor sonuç olarak. 

abi airties'ın sitedeki yazılım 1.2.0.36  benim modemdeki ise 1.2.0.49 nasıl oluyor bu iş?

Çok sıkılıyom
Toplam Hit: 5094 Toplam Mesaj: 17
malware windows virüs lanetli bilgisayar