folder Tahribat.com Forumları
linefolder Java
linefolder Tahribat Sohbetleri Bölüm 1 - Java [3 Ocak 2014]

Tahribat Sohbetleri Bölüm 1 - Java [3 Ocak 2014]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek
    whoobay bunu yazdı
    u235 bunu yazdı

@Whoobay

Hocam daha önceden programa konuk olarak katılacak kişileri aramıştık ama bana sadece Jpriest ulaştı java konusunda sohbet yapabilirim diyerek.Ama kendiside teknik aksaklıklardan dolayı yayına giremedi.

**-------------

Tekrar söylüyorum eğer bir konuda uzman yada çok bilgi sahibiyseniz ve uzmanı olduğunuz konu bizim konularımıza uyuyorsa sizide konuk edelim sohbete.

Hacılar ilk yayınım olduğu için biraz gergin oldum tereddüt ettim sorularımda.Acemelik yani biraz :)

Yine bunun devamını getiricez sizler ilgilendiğiniz sürece.

Sizlere bişeyler katabildiysek ne mutlu : )

Bir konuda uzman yada çok bilgi sahibi demek ne demek? Sizin konularınız ne? Siz kimsiniz? Konuk etmek ne demek? Bunlara sen mi karar vereceksin?

Bilişim sohbetleri videolarındaki gibi sıcak bir ortamda insanlar yayında bilgilerini paylaşabilecekler diye sanmıştım. Ama burda sunuculuğa bürünmüş bir insan var ve kendisinin kafasına yattığı biçimde takılıyor. Bilişim sohbetleri ya da diğer sohbetlere katılırım.

Tahribat Sohbetleri deyip de sunucu davetli mantığıyla program yapma mantığına karışıyım. Kolay gelsin. 

İŞİM OLMAZ.

bende katılıyorum, bunun sohbetle bir ilişkisi pek yok, zaten konuyu sabitleyen admin çoktan pişman olmuştur diye düşünüyorum, nedenleri bende saklı kalsın. Akışkan olması adına, soru çeşitliliği adına, konu tetikleme adına isteyen ve konuya ilgili üyeyi almak lazım bence, youtube'da beşeri bilimler olsun, bilgisayar bilimleri olsun bir ton konuda taşaklı adamı uzman olmayan kişilerle konuşmaya alıyorlar ki herkese hitap etsin, ya da muhabbet tetiklensin. Smiley ile bir kendini kanıtlama sezdim son cümlede yol yakınken geri dön iyi planlayın öyle yapın bu işi, yayından birşey anlamadım ben teknik konuları, ses kalitesini iyi ayarlayın, yapısını, yapılışını her şey iyi ayarlansın bir sonra ki konunuzda, bu iş biraz sıkıntılı olmuş.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek
    Andrei bunu yazdı
    DE5TROY3R bunu yazdı

Teşekkür ederiz

Tahribat TV olarak yayın akışına devam etmeli

Yayın akışı:

- HolyOne ile günaydın

- Wh0 ile ceza evi sohbetleri

- Rene'nin maket uçak tasarımları

- SpyCX5 ile Hack History

- Outmost ile DDOS

- Anderi ile hack city

- Tugberk ile C

- FireX ile Kernel32.dll

:)

:D security temalı bir sohbet eglenceli olabilir ama simdilik internet üzerinden görüntü ve ses verme konusunda temkinli davranmamız gerekiyor, güvenlik sektörünün kenarında kıyısında dahi olanlar bile böyle düsünür (:

baskası üstlenirse dinleyici olurum tabi.

ayrıca ikinci ögretim dönemi icin bazı üniversitelere konferans verme durumlarımız var, gerceklesirse videoya almaya calısırız, sunum liderimiz alanında tasaklı bir insan oldugu icin, o da hemen hemen aynı etkiyi yapacaktır.

biz insan değilmiyiz lan :/

network  nt- kamu bilgi güvenliği

donanım

yer verin geleyim.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GordonFreeman
    GordonFreeman's avatar
    Erkek
    Amd-x bunu yazdı
    Andrei bunu yazdı
    DE5TROY3R bunu yazdı

Teşekkür ederiz

Tahribat TV olarak yayın akışına devam etmeli

Yayın akışı:

- HolyOne ile günaydın

- Wh0 ile ceza evi sohbetleri

- Rene'nin maket uçak tasarımları

- SpyCX5 ile Hack History

- Outmost ile DDOS

- Anderi ile hack city

- Tugberk ile C

- FireX ile Kernel32.dll

:)

:D security temalı bir sohbet eglenceli olabilir ama simdilik internet üzerinden görüntü ve ses verme konusunda temkinli davranmamız gerekiyor, güvenlik sektörünün kenarında kıyısında dahi olanlar bile böyle düsünür (:

baskası üstlenirse dinleyici olurum tabi.

ayrıca ikinci ögretim dönemi icin bazı üniversitelere konferans verme durumlarımız var, gerceklesirse videoya almaya calısırız, sunum liderimiz alanında tasaklı bir insan oldugu icin, o da hemen hemen aynı etkiyi yapacaktır.

biz insan değilmiyiz lan :/

network  nt- kamu bilgi güvenliği

donanım

yer verin geleyim.

GordonFreeman ile müzik dünyası dj lik ve prodüksiyon :)

Frisky...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Edit:Neyse vazgeçtim.

Arkadaşlar bir sonraki sohbeti ayarlamaya çalışıyorum.Aklınıza ne geliyorsa benimle paylaşabilirsiniz.Güzel yorumları için herkese teşekkür ediyorum.

u235 tarafından 04/Oca/14 17:02 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

hocam aslında sohbetten çok röportaja benzemiş olay, arkadaş biraz haklı bu konuda, tabi birden fazla kişi olsaydı iyi olurdu o zaman sohbet demek daha mantıklı olurdu ama diğer arkadaş bağlanamadı aksaklık yüzünden ama bi sonrakinde birden fazla kişi olursa iyi olur, tabi kalabalık olursa işin tadı kaçar kimse kimseyi dinlemez v.s. o yüzden 3-4 bilemedin 5 kişiyle güzel sohbet havasında geçebilir.. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    itfaiyeci
    itfaiyeci's avatar
    Erkek

java konusunda bilgili olup da konuşmaya katılmak isteyip katılamayan var mı? varsa sıkıntı, yanlış yapılmış derim ama yoksa soru sormak için herkes katılmak isterse birçok sıkıntı çıkar. saçma sapan sorular soran hatta kendini eğlendirmek için hakaret edenler bile çıkabilir sonuçta. bu nedenle eleştiriler nispeten haklı olsa da gösterilen tutumun mazereti kabul edilebilir bana göre.

itfaiyeci tarafından 04/Oca/14 17:28 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    itfaiyeci bunu yazdı

java konusunda bilgili olup da konuşmaya katılmak isteyip katılamayan var mı? varsa sıkıntı, yanlış yapılmış derim ama yoksa soru sormak için herkes katılmak isterse birçok sıkıntı çıkar. saçma sapan sorular soran hatta kendini eğlendirmek için hakaret edenler bile çıkabilir sonuçta. bu nedenle eleştiriler nispeten haklı olsa da gösterilen tutumun mazereti kabul edilebilir bana göre.

Tabi ki hocam adam alkollü mü gelir dalgasına mı gelir nerden bilecez adı üstünde canlı.

@Unbalanced

Hacı aynen dediğin gibi işte Jpriest gördüğünüz gibi sesi gelmediği için bağlanamadı yoksa 3 kişi olacaktık.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uLtRaLoVeR
    uLtRaLoVeR's avatar
    Erkek

Bence de biraz daha sohbet tadında olabilmesi için 3-4 kişi olmalı. Hatta sohbet öyle bir hal almalı ki uzman olarak alınan kişiler kendi aralarında akıp gitmeliler. Ne zaman konu çok dağıldı o zaman moderatör toplamalı. Soru konusuna gelince bence konular biraz daha dar seçilirse sorular da daha derli toplu gelir. Mesela "java" konusu çok geniş. Java dediğiniz şey bir derya ve iki ya da üç saat içinde o konuda konuşmak hiçbir fayda sağlamaz sadece vakit kaybı olur. Ama mesela konuşma içerisinde jsf lafı geçti sürekli. Jsf nedir nerelerde kullanılır ne zaman ihtiyacımız olur gibi bir sohbet olsa biraz daha derli toplu olurdu. Dikkat ettiyseniz konuşma bir o tarafa bir bu tarafa gitti. Mimar hoca Hibernate anlatırken birden jsf'ye geçiliyor birden maaşa iş bulma olasılığına hangi ülkenin daha iyi olduğuna geçiliyor. Bunun sebebinin başlığın "java" olması olduğunu düşünüyorum.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odd Emoji 3D
    BerkayCit
    BerkayCit's avatar
    Erkek

Bence böyle iyi :) Ama sohbet tadında olmasını istiyenlerde var.. Sonuçta youtube bedava sohbet tadında yapmak isteyenlerde bir kanal açsın onlarda tahribat için sohbet tadında yapsın onlarıda izleriz sıkıntıya gerek yok :)

havalı bir şeyler yazdığımı hayal edin
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    VBDream bunu yazdı
    whoobay bunu yazdı

Bir konuda uzman yada çok bilgi sahibi demek ne demek? Sizin konularınız ne? Siz kimsiniz? Konuk etmek ne demek? Bunlara sen mi karar vereceksin?

Bilişim sohbetleri videolarındaki gibi sıcak bir ortamda insanlar yayında bilgilerini paylaşabilecekler diye sanmıştım. Ama burda sunuculuğa bürünmüş bir insan var ve kendisinin kafasına yattığı biçimde takılıyor. Bilişim sohbetleri ya da diğer sohbetlere katılırım.

Tahribat Sohbetleri deyip de sunucu davetli mantığıyla program yapma mantığına karışıyım. Kolay gelsin. 

İŞİM OLMAZ.

bende katılıyorum, bunun sohbetle bir ilişkisi pek yok, zaten konuyu sabitleyen admin çoktan pişman olmuştur diye düşünüyorum, nedenleri bende saklı kalsın. Akışkan olması adına, soru çeşitliliği adına, konu tetikleme adına isteyen ve konuya ilgili üyeyi almak lazım bence, youtube'da beşeri bilimler olsun, bilgisayar bilimleri olsun bir ton konuda taşaklı adamı uzman olmayan kişilerle konuşmaya alıyorlar ki herkese hitap etsin, ya da muhabbet tetiklensin. Smiley ile bir kendini kanıtlama sezdim son cümlede yol yakınken geri dön iyi planlayın öyle yapın bu işi, yayından birşey anlamadım ben teknik konuları, ses kalitesini iyi ayarlayın, yapısını, yapılışını her şey iyi ayarlansın bir sonra ki konunuzda, bu iş biraz sıkıntılı olmuş.

Niye bu kadar takıldınız ki? Daha kalabalık olsaydı da u235 sunucu gibi birini susturup öbürüne söz verseydi tamam da, belli ki kendisinin hakkında sohbet edebileceği kadar iyi bildiği bir mevzu değil, karşısında da bi tane insan var. Bence bir tek insanla ancak bu kadar sohbet havası içinde olabilmesi doğal.

Onun dışında benim eleştirim şu yönde, konu sanki aşırı ordan oraya zıplamış gibi geldi, belki bir şablon üstünden gitseniz daha derli toplu bir şey ortaya çıkabilir. Madde madde şimdi şu sonra bu şeklinde değil elbette de, konu bütünlüğününün bozulmaması adına bazı şeyleri sıraya dizmek gibi.

Kolay gelsin..

sigara değil, balık olan.
Toplam Hit: 29732 Toplam Mesaj: 124