folder Tahribat.com Forumları
linefolder Tahribat.Com - Sosyal Etkinlikler
linefolder Tahribat‘In Büyücüleri Çıksın Ortaya

Tahribat‘In Büyücüleri Çıksın Ortaya

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ashitaka
    Ashitaka's avatar
    Erkek

Ahoy müritler. Bi' FRP etkinliği düzenleyelim diyorum ne dersiniz ? Hem eğleniriz, hem sohbet ederiz. Kimler katılabilir bu etkinliğe ? Yada kaç kişinin ilgisini çeker diyeyim :P

FRP Hakkında bilgi almak için bir link vereyim arkadaşlar ;

http://www.frpnet.net/bilgi.html  -  Tüm yazıları okuyup sıkılmaya lüzum yok, sadece ilk 2 yazıyı okuyup fikir sahibi olmanız yeterli sanıyorum :) Ha buna da üşenirim(!) diyorsanız, FRP Fantastic Role-Playing anlamına gelir. Yani oturup oyun yöneticisi(DM)'in tasvirleri ve anlatıları ile birlikte rol yapmak, yani o evrende bir karakter yaratıp o karaktere bürünmek. Mesela bir hava bükücü barışçıl ve sakin bir yapıya sahipken, bir Sith öfke ile beslenip vaadedilmiş Sith topraklarına hakim olmaya çalışır-gibi.

Süngerler asla kötü bir gün geçirmez.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek

özeti yokmu bunun ?

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ershn
    ershn's avatar
    Erkek

BuZuL bunu yazdı:
    -----------------------------

özeti yokmu bunun ?

-----------------------------

Allah Türktür.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

Pek anlayamadım sanırım bir asra haberlere çıkmıştı. Ama bir grup olarak arkadaş çevresiyle bilgisayar ortamında değilde buluşulup yapılacak birşey değil mi? 

"bea"
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gzx
    Gzx's avatar
    Erkek

hokus pokus abraka kadabra :D

cabal online feci wizard oynarım kastettiğin buysa :D

bide ultimada kalvas flam mı ne vardi tek atar yani acimaz:D

"açık mı var la" yazdı diye ban yiyen adam !
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ashitaka
    Ashitaka's avatar
    Erkek

Şöyle bir özet geçeyim. Ya bu masada kişiler arası oynanır, bilgisayar falan yok yani :D Büyücü dememin sebebi de fantastik öğe olarak geçtiğinden dolayıydı :P Sistemlere göre oynanabilir ırklar fark gösterir tabi. Ekşisözlükten şöyle bir alıntı yaptım ;

DM - ormandasın.. karşına kocaman bir ejderha çıktı, gözlerinde ateş... vs vs. üzerine doğru geliyor naparsın?
    Oyuncu - saç düzleştiricisiyle burnunu ezerim..
    DM - ????? ormandasın !!!!!!
    Oyuncu - anaa sinirlendi.. ( hihih dm'i bile delirttim)

Bu sohbete güldüm baya :D FRPNet'teki linkten de bir oyun örneği kopyaladım ;

Örnek Oyun:
    Bu oyunda üç karakterimiz var. Bunlardan Bahadır ve Erhan kuvvetli birer fighter'i canlandirmakta. Önder ise savasçı tarafı fighterlar kadar ağır basmayan ancak çesitli büyü güçlerine sahip bir priest'i canlandırmakta.

Parti bir nehir boyunca kurtadamı takip eder. Kurtadam, partinin, ışıklarını yaklaşık 1-2 saat önce gördükleri şehre kaçmayı başarır. Şehir boş gibi görünmektedir. Sisli ve karanlık bir sokakta uzun süredir aradıkları kurtadamı kovalamaktadırlar.

DM: Sokak şöyle bir üç metre çapında hafif su birikintileriyle devam ediyor. Hava sisli ve iki-üç metre ilerisini bile zor görüyorsunuz. Üçünüz de yoruldunuz. Bir süre sonra kurtadamın pençeli ayaklarının iç gıcırdatan sesleri kesiliyor, taş zemin yerini bir su birikintisine bırakıyor. Birkaç saniye sonra ayak bileklerinize kadar suyun içinde koşmaya başladığınızı farkediyorsunuz. Birden bire ileriden gelen zayıf ayak sesleri kesiliyor.
    Önder: Bizim kurt durdu galiba. Bi halt karıştırıyor olmasın?
    Bahadır: Hocam ben buradayken böyle şeylerden korkmamayı hala öğrenemedin. O kurtçuğa dünyanın kaç bucak olduğunu göstereceğim şimdi.
    DM: Hafif bir "click" sesi duydunuz.
    Erhan: Nereden geldiğini farkedebiliyor muyuz?
    DM: Önünüzden, büyük bi ihtimalle bir kaç metre ileriden geldi ama gök gürültülerinden tam olarak emin olamıyorsunuz.
    Erhan: Ben bi kaç metre sonra duruyorum. Beyler bizim kurtçuk buralarda bi yere saklandı galiba.
    Bahadır: Bence de. Bağırıyorum. Neredesin lan it herif?
    Önder: Olum sussana sokağın ortasında öyle bağırılır mı? Ya arkadaşları varsa?
    Bahadır: Daha iyi hepsini keseriz.
    Erhan: Hoca be sana da ilginç gelmedi mi o kadar gürültülü geldik şehre hiç kimse yok ortalıkta...
    Bahadır: Hayalet şehir gibi...
    Önder: Vallahi ben tırstım, geri mi dönsek baba...
    Bahadır: (Önder'e, gürleyerek) Manyak mısın be?! O kadar yolu ben boşuna koşmadım.
    Önder: Olum, sen delirmişsin ne yaparız biz bir sürü kurtadama karşı be?
    Bahadır: Harcarız hepsini!
    Erhan: Bence de harcarız. Bi avuç kurttan mi korkacağız?
    Önder: Vallahi ben karışmıyorum. Kötü bir his var içimde ama neyse. Bakın DM pis pis sırıtmaya başladı zaten, kesin bir pislik geliyor.
    DM: Nerden çıkardın yaw? He he. :)
    Bahadır: Kes lan adi DM. Ben bi etrafı kolaçan ediyorum. Gizli kapı falan arıyorum.
    DM: Şimdi mekan duvarlarla çevrili. Tahminen ev ama ne cam ne kapı var.
    Erhan: Ne biçim yer yaw burası?
    DM: Bilmiyom. Ama sizin de nerede olduğunuzla ilgili hiç bir fikriniz yok, bunu biliyorum. Herneyse sen kapı mı arıyordun?
    Bahadır: He, ya.
    DM: Tamam. (bir kaç zar atar. Ne zarı deme işte tam oyunu ortasında, onun da sırası gelecek.) Sağ tarafta su birikintisinin yaklaşık bir 30-40 santim üstünde bir taşin diğerlerine göre daha temiz olduğunu farkettin.
    Bahadır: Aha! Herif burdan kaçmış, diyorum ve taşa basıyorum kılıcımın ucuyla.
    DM: Sessiz bir şekilde taşın üstündeki taşlar yana doğru açılıyor ve gizli geçit beliriyor. Yaklaşık şu kadar falan (elleriyle büyüklüğünü göstererek). Eee? Ne yapıyorsunuz?
    Bahadır: Ne kadar yüksekteydi ya bu?
    DM: İşte 3 metre filan.
    Erhan: Ben daha fazla sabredemiycem. Sıçrıyorum.
    Önder: Napıyorsun? Ya tuzaksa?
    DM: Biraz geç kaldın babam, herif sıçradı bile. He he!
    Önder: Bak gördün mü, napıcaz şimdi?
    DM: Ne hemen üstüne alınıyorsun be?! Sana bir şey diyen mi var. Bizim işimiz şurdaki adamla (Erhan'ı göstererek). He he!
    Erhan: Napalım baba bizim fighter ancak bu kadar düşünüyo...
    DM: Haklısın. Her neyse işte sen sıçradın yukarı ve zar zor tutundun kapıya.
    Erhan: Zar zor mu ulan dev gibi adamim nasil 3 metreye zar zor tutunuyom lan.
    DM: Ne diyon sen yaw. Üzerinde bi ton zırh ve silah var senin. Kuvvetlisin dediysek de Conan değilsin elbet. O kadar zırhla zor. Nasıl sıçrıyon 3 metreye hop diye.
    Burada DM'e itiraz eden PC'lere verilen cevaplardan biri var. Bu örnekte göründüğü gibi DM'e boşu boşuna itiraz etmek ancak oyunun hızını azaltır.

Tamamen hayalgücü ve rol yapma olayı yani. Yorulmuyorsunuz oynarken, oldukça eğlenceli ve sıkmayan bir oyun, bilgisayar oyunlarına göre daha fazla keyif aldığımı söylemeliyim :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek

Eğer organizasyn yapılacaksa ben katılırım..

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ashitaka
    Ashitaka's avatar
    Erkek

Masa açmaya gönüllü birkaç DM çıkarsa planım oydu zaten hocam :P

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angels_demos
    angels_demos's avatar
    Erkek

olur ama fazla zaman ayıramam bu ara.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LizardKing
    LizardKing's avatar
    Erkek

tahribatta dm bulacağını sanmıyorum. ama katılabilirim böyle bi organizasyon olursa .) en sevdiğim şeydir frp.

"Din en büyük rpg.dir.." arsiv.ozgurdusuncehareketi.org - evrimagaci.org
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

boyle kızların filanda bulundugu  evde düzenlenen frp partilerine katılmak istemişimdir ama işte cevremde bu tarz ortamlara giren kişi yok yoksa bizde etiket olcaz:))

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
Toplam Hit: 3467 Toplam Mesaj: 18