Tahribatın Photoshop Ustalarına İşim Düştü

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Şu günlerde grafikerlik kursundayım.Photoshop dersi veren hocamızında dediği şudur :

Ben professionel anlamda tasarımlar yapıyorum.Öğretmenliğin dışında 1 şirketin tüm tasarım işlerini yapıyorum.Ama, hep merak ettiğim şey fotoğrafları nasıl bu kadar hızlı düzenleyebildikleridir..

Sırf bunu öğrenebilmek için defalarca kendi fotoğraflarımı flash diskler ile fotoğrafçılara götürdüm.Ve düzenlemelerini izledim.Ama hiçbirşey öğrenemedim.Çünkü; Her işlem için ayrı plug-in, ve her plug-in veya fonksiyon için ayrı bir tuş kombinasyonu atamışlar.Ve bunların neredeyse  tamamını tuş kombinasyonları ile yapmaları, hızlı olmaları, ne yaptıklarını anlamamızı zorlaştırıyor ve engel oluyor....

Doğal olarak fotoğrafçıların genellikle hangi plug-in leri kullandığını öğrenmek lazım.

Haa birde şu var her fotoğrafçı kendine ayrı tuş kombinasyonu atıyor...

Bu plug-in leri ekleyerek kullanabilirsin.Birazda her eklentinin kullanılmasını öğrenmen lazım...

Sanırım bu herşeyi özetliyor.

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

fotoğrafçıların yaptığını soruyosan;

stamp tool alıyolar azına sıçar çekilde tıklayıp duruyolar sonra resim vesikalık yani küçük olduğundan hataları farketmiyosun iyi bişey sanıyosun

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkFall
    DarkFall's avatar
    Erkek

çok basit, fotoğrafcılar bu işi healing brush tool ile yapıyor. tıkla ve dene. kirli olmayan yere ALT tuşuna bas ve bir tık at, hemen ardından kirli olan bölüme tıkla, ve tek vuruş at. basılı tutarak çekme.

Toplam Hit: 4312 Toplam Mesaj: 34