Tahribatta At Sevenler Varmı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Önceden birçok eğlenceli bisiklet turları yaptık.

Merak ettiğim ata binmeyi seven yada merakı olan arkadaşlar var mı?
    4-5 kişi çıkmaz tahmin ediyorum ama sorayım dedim.

Ben soylu olduğum için fırsat buldukça binmişimdir ama çok da iyi değilim.

Çıkarsa at ve gezecek mekan bulursak eğlenceli olurdu. Ben daha önce sadece bahçeşehir ve sapancada böyle yerler bulabildim. Amacım göt kadar yerlerde bi eleman atı tutarken gezdirilmek değil de atları kiralayıp güneşin battığı yere doğru falan sürelim. Hiç uzun mesafe gitmedim eğlenceli olur diye düşündüm.

(Daha önce hiç binmemiş arkadaşlarla böyle bişey yapmak tehlikeli olur, biraz deneyimi olan arkadaşlar lazım)

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

şeyhim ata binmek yerine  şu konuşara bi el atsn öncelikle sonra hepimiz ata bineriz ))

http://www.tahribat.com/forum/mobilde-metin-yapistiramamak-210583

http://www.tahribat.com/forum/alinti-yap-210542

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Söz bizim çiftlikte bir hafta onur konuğu olarak ağırlayacağım, velev ki önce açık kapılar önünde kategorisinden bir kaç konuyu inceleyip cevaplarsan şeyhim...

...said addicted.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

amacim konuyu dagitmak degil ama direk aklima bu geldi : http://www.galeri.muratkaraer.com/2013/06/bu-kadar-guzel-at-m-olur-d.html#.VeLKKLQxHow 

omrumde bir kere ata bindim guzeldi ama pahali bi spor turu atbiniciligi, bana gelmez.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek

şeyhim bende tatar türkü yüm ım ata binmeyi küçük yaşta öğrendim. fakat uzun zamandır ata binememiştim görev dolayısıyla. istanbulda bilmiyorum ama sapanca gibi yerlerde sadece çiftlik içinde geziyosun bi anlamı yok. arada dörtnala koşturucan ki at bindiğini anlayasın. tavsiyem anadolu tarafında izmir selçuk ilçesinde var bu tür yerler. çiftlikten alıyosun atı grupla birlikte başında gözcü oluyor. 15 km gidiş at sırtında pamucak sahiline kadar gidiyorsun. istersen sahile varınca kumsalda dörtnala koşturabiliyorsun yanında rehber şartıyla. çünkü atlar uyuz değil hepsi küheylan:) daha sonra 20 dk mola verip geldiğin yerden yşne at sırtında dönüyorsun. istikamet patika yol tepe yamacından ormanın içinden gidiyorsun. geçen sene 90 tl ödemiştim. tavsiye ederim. ama şu bir gerçekki uzun süre at sırtında oturmaktan beliniz ve kuyruk sokumunuz feci ağrılı oluyor. birde uzun süre at kullanmamış kişilerde olan bacakların balık eti olması olayı oluyor. o yüzden kısa aralıklar ile binmeyi alışkanlık haline getirip daha sonra gün batımına uzun at sürülebilir.

not: at üstünde dik durmayın hafif eğri durmalısınız. otururken belinizden itibaren ayaklarınıza kadar olan kısmı atın yürüyüşü ile uyumlu hale getirin. at dörtnala giderken eyer e oturmayın. durdurmak için dizginleri sert çekmeyin şaha kalkabilir. atı sürerken dizginler ne çok boşta nede çok gergin olmamalı. sinirli ve güçlü atlarda gergin tutulabilir:)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

ben küçükken bizim mahallede atı olan bir amcayı yolda durdurup benide eve götürmesini rica etmiştim.

at arabasına bindik geliyoruz mahalleye doğru. oğlu arabadan atın sırtına atlayarak  yaramazlık  yapmaya başladı ve atın önüne düştü ve 2 metre öne yuvarlandı..

hayvanın arkasında okadar yük olmasına rağmen yükü durdurup çocuğun ezilmesine engel oldu.

hayvanın dizleri yara içinde kaldı . yük okadar ağırdıki at bayağı bir eziyetle o yükü durdurdu. ne çocuğun üstüne bastı nede arabanın çocuğu ezmesine izin verdi.

o gün bu gündür atlara  hayranım.  çalıştığım otelde at var ama yaklaşamıyorum amk. vurdumu bayıltır .ne yapacağı belli olmaz :D

kafaları sağlam , ayakları sağlam ,emanette sağlam :D 

sağlam hayvanlar :))))

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Hocam işte ööle bi elemanın eşliğinde küçük bir alanda binmek değil de uzun yola gidebileceğim bişey arıyorum

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ahmet & Elif.
    leadertay
    leadertay's avatar
    Erkek

Ben varım şeyhim dağ tepe Kasım'da gezdim munzur da özletiyor binmeyi seveni kendine. Öyle uzun süre kiralayan yer var mı bilmiyorum ama çok eğlenceli olur 

Şu kopan fırtına Türk ordusudur yâ Rabbi. Senin uğrunda ölen ordu, budur yâ Rabbi. Tâ ki yükselsin ezanlarla müeyyed nâmın, Galip et, çünkü bu son ordusudur İslâm'ın!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoldenWorld
    GoldenWorld's avatar
    Erkek

At sevilmez mi hocam atalarımızdan kalma aşığız bir at'lara :)

Ben istanbulda değilim orada olsaydım güzelce gezerdik. Atın üstünde biraz hızlanınca elinde mızrak böyle savaşta gibi gaza gelebiliyor insan o yüzden dikkatli olmak lazım :)

GoldenWorld tarafından 30/Ağu/15 15:01 tarihinde düzenlenmiştir

İnsan ne kadar az düşünürse, o kadar çok konuşur.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    metalati
    metalati's avatar
    Erkek

Kapadokya da istediğin gibi at kostur

Toplam Hit: 6743 Toplam Mesaj: 45
at horse