folder Tahribat.com Forumları
linefolder C#, Asp.Net, .Net Core
linefolder Takım Olarak Kod Yazmak İçin Ne Kullanıyorsunuz?

Takım Olarak Kod Yazmak İçin Ne Kullanıyorsunuz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Bildiğiniz gibi baya uzun süredir kodlarla haşır neşirim ama takım içinde pek fazla çalışmadım. bir yazılım firmasında çalışmışlığım yok daha çok güvenlik üzerine çalıştım.

Onun için bir ekip olarak yazılım projesi çıkarmak konusunda fazla deneyimim yok.

Yazılım firmasında falan çalışan arkadaşlar varsa birden fazla kişiyle proje yaparken ne gibi araçlar kullandıklarını anlatabilirler mi?

Visual studionun Team foundation server kurdum pek verimli gelmedi, öte yandan tortoisesvn den bahsedenler var.

Çok önceleri sourceforgeda internetten kontrol edilen teleskop projem vardı. Bu tip siteleri de kullanarak takım olarak nasıl kod yazıldığını yazabilecek, daha da iyisi resimli döküman haline getirebilecek arkadaş var mı? Herkezin işine yarayacağını düşünüyorum.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AyT
    AyT's avatar
    Erkek

visual source safe mesala diycem de. benim de pek bi bilgim yok staj yaptığım yerde kullanıyorum. Yani az var :) cok haşır neşir olmuyorum demek istedim.Büyük ihtimalle biliyorsunuzdur coğunuz.

Fuck you, you fucking fuck
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yasin_55
    yasin_55's avatar
    Erkek

holy hocam burda öle 10larca çatır çatır program yazan adam var mı ki, ben 5 yılı aşkın burdayım öle bişe görmedim

artis amca gibi konuştum :)

tek tük var çok az yani sayıca .

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Helyum
    Helyum's avatar
    Erkek

HolyOne bunu yazdı:
    -----------------------------

Bildiğiniz gibi baya uzun süredir kodlarla haşır neşirim ama takım içinde pek fazla çalışmadım. bir yazılım firmasında çalışmışlığım yok daha çok güvenlik üzerine çalıştım.

Onun için bir ekip olarak yazılım projesi çıkarmak konusunda fazla deneyimim yok.

Yazılım firmasında falan çalışan arkadaşlar varsa birden fazla kişiyle proje yaparken ne gibi araçlar kullandıklarını anlatabilirler mi?

Visual studionun Team foundation server kurdum pek verimli gelmedi, öte yandan tortoisesvn den bahsedenler var.

Çok önceleri sourceforgeda internetten kontrol edilen teleskop projem vardı. Bu tip siteleri de kullanarak takım olarak nasıl kod yazıldığını yazabilecek, daha da iyisi resimli döküman haline getirebilecek arkadaş var mı? Herkezin işine yarayacağını düşünüyorum.

-----------------------------

foundation server nasıl verimli gelmez :| gecen yaz bi projeyi onun sayesinde carcabuk bitirdik :| bence microsoftun en guzel ürünü :|

edit : dokuman icin foundation server kurulumu ve kullanımını yazabilirim. zaten aklımdaydı ama once vpn sunucu kurulumunu anlatıcaktım. nasıl derseniz oyle yaparız.

http://www.youtube.com/watch?v=n-O0mSUNVlU
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XCoder
    XCoder's avatar
    Erkek

TortoiseSVN kullanıyor bizim şirket, gayet hoş, memnun herkes. Ayrıca bunun yanında yardımcı diğer proglar olarak WinMerge, TotalCommander falan filan

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the force.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

Şimdi TortoiseSVN bir Subversion clienti. şurdan indirilebiliyor; http://tortoisesvn.net/downloads

bununla adam gibi çalışabilmek için bir subversion kurulu server istiyor anladığım kadarı ile. neyse ben bildiklerimi anlatayım gerisini zaten sen kendin anlarsın.

bizim okuldaki çocuklar okulun kendi SVNinden ayrı olarak,

http://unfuddle.com/ bu siteyi kullanıyorlar. Free üyeliğinde anladığım kadarı ile 1 proje ve sonsuz Repositories imkanı var.

bu repositori olayı kodların duracağı yer oluyor.

siteden üyelik alıp proje yarattıkdan sonra ve o proje içinde repositori yarattığında. tortoiseSVNden 'Check Out' yapacaksın. TortosieSVNin menuleri, kendisini yükleyip restart ettikten sonra direk sağ tuşa ekleniyor zaten. Desktopda veya herhangi bir yere sağ tıklayıp check out SVN dediğimizde, gerekli bilgileri soracak. İlk olarak url, oraya siteden aldığın check out urlsini yazdıkdan sonra üyelik ve şifre bilgilerini yazınca, ordaki tüm dosyalar bilgisayarına check out olacaktır.

( genelde bu tarz bişey oluyor url; http://proje.unfuddle.com/svn/proje_REPismi/ )

bundan sonraki işlem basit, zaten check out olunan folderde yesil bir tik işareti var bu herseyin son versyon olduğunu belirtiyor. sen herhangi bir dosyada değişiklik yaptığın anda bu kırmızı bir ünleme dönüşüyor. daha sonra yine folderin üstüne sağ tıklandığında tortoisenin opsyonlarıda açılıyor zaten. ordan ister tüm foldere commit, ya da sadece değişim yapılan dosyaya commit dersen, yeni versyonu senin serverine yükler.

ayrıca siz değişiklik yapmasanız bile, foldere sağ tıklayıp logları al derseniz, sizin dosyalarınız son versyonmu yoksa serverde başkası değişiklik yaptımı onuda görebilir ve kendi dosyalarınızıda hemen update edebilirsiniz.

her değişimin kaydını tutar, not düşülebilir herbirine falan filan...

1 sene öncesine kadar bende bilmiyordum hiçbişey yavaş yavaş anca kulanıyorum işte şimdi. cok iyi ve kullanışlı aslında. bu iş böyle biraz daha yaygınlaşsın bence herkes evden calışmaya başlıyacak, zombiye bi adım daha :D

kolay gelsin.

anca gidersin...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    doganaydin
    doganaydin's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Git sürüm kontrol sistemini kullanabilirsiniz.Bunun için kendi serverınıza gitosis isimli git serverını kurabilirsiniz.Veya github ve gitorious gibi siteleri kullanabilirsiniz.Git şuanda linux çekirdeğinde kullanılıyor.Bende çoğunlukla linuxta az da olsa windowsta kullandım.Çok kolay ve verimli bir program.Alışması çok kolay.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaGaNoS
    ZaGaNoS's avatar
    Erkek

mercurial tavsiye ederim. önce sitesinden üye olmak gerekiyo. netbeansde kullanımı var. açık kaynak kodlu oluyo yalnız yazılım halka açık hale geliyo.

şartlar ne olursa olsun, serinkanlı kalmak kadar bir insana bir diğeri karşısında üstünlük sağlayan bir şey daha yoktur.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sscheme
    Sscheme's avatar
    Erkek

SVN kullanıyoruz, Visual Studio, Eclipse, NetBeans, Windows Shell... hepsi için eklentiler var.

Bütün mesajlarım ve konularım BSD Lisansı"yla lisanslanmıştır.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Belkide verimli gelmemesi nin sebebi deneyimsiz olduğumdan zirt pirt önume cikan zonk hatalarıdır hocam onun icin sordum zaten

Ben her zaman microsoft VS için microsoftun ürününü kullanma taraftarıyım ama fazla karışık geldi onun için svnden başlayım diyorum.

svn sadece bir online klasor paylaşım ve senkronizasyon toolumudur? Visual studio ile entegrasyonu varmıdır?

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Homer
    Homer's avatar
    Erkek

hocam bizde durum şöyle.3programcıya 1 proje veriyorlar.hepimiz ayrı-ayrı projenin bir yanını çalışıyoruz sonra yaptıklarımız üzerine konuşup bir araya getiriyoruz.

Toplam Hit: 6186 Toplam Mesaj: 25