folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Tarihimizi Hatırlayalım 2.Bölüm Kahramanmaras 1978

Tarihimizi Hatırlayalım 2.Bölüm Kahramanmaras 1978

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozsar07
    ozsar07's avatar
    Erkek

Gecmisde yasadigimiz acıları ve kıskırtmaları unutmazsak ve insan olmanın özünü kavrarsak su günlerde gerek sanal alemde gerekse gercek hayatta kıskırtılmaya calısılan gerek etnik kökenden gerekse inanc meselesinden dolayı olusturulan ayrımcılıgı ve düsmanlıgı daha net görebileceginizi umuyorum

http://video.google.com/videoplay?docid=6746620032758580321&hl=tr

ne yazık ki o dönemde bu olayları planlayan ve uygulayanların büyük kısmı halen devleetin yüksek makamlarında ödüllendirilmistir hedef gösterme olusmaması icin bu kisileri es geciyorum.

dipnot : Konu gözyası ve kan icermektedir psikolojik bozukluga neden olabilir +18 icerir

Ne deli ne kör Ne sağır ne de sayrı Mutluyum kısacası Ve hiçbir şey istediğim yok Senden felek Ama yine de Ucuz olsun ekmek Ve pahalı olsun insan hayati.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    Abi Hali Hazırda Seyrediyorum, Geçmişin o karanlık Döneminin Tekrar Gelmemesi Dileği ile...

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozsar07
    ozsar07's avatar
    Erkek

Bilincli ve aydın kardesim shockman

benimde en büyük temennim seninle aynı yönde amacım kimseden hesap sormak veya yargılamak degil zaten yargı isi önce mahkemelerin sonra Yüce Allahın ben sadece gözlerin acık fikirlerin acık kalplerin acık olmasını diliyorum

sevgi ile....

Ne deli ne kör Ne sağır ne de sayrı Mutluyum kısacası Ve hiçbir şey istediğim yok Senden felek Ama yine de Ucuz olsun ekmek Ve pahalı olsun insan hayati.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hybris
    Hybris's avatar
    Erkek
    gerçekten izlenesi ders alınası hadiseler linklerini hemen saklıyorum öss geçsin tekrar tekrar izleyeceğim.

agile isn’t how fast you can go, it’s how fast you can turn.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozsar07
    ozsar07's avatar
    Erkek

Hybris kardesim

ilgine tesekkurler sınavında basarılar dilerim umarım arzuladıgın yeri kazanırsın..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hybris
    Hybris's avatar
    Erkek

eyvallah hocam.

bu arada paylaşımlarınla taktire şayansın vesselam.eğer profilindeki yaşın doğruysa ve gelip bunları biz hippi gençlere duyurmak amacındaysan tekrar tekrar teşekkür ediyorum. 

agile isn’t how fast you can go, it’s how fast you can turn.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozsar07
    ozsar07's avatar
    Erkek
    Hybris bunu yazdı:
    -----------------------------

eyvallah hocam.

bu arada paylaşımlarınla taktire şayansın vesselam.eğer profilindeki yaşın doğruysa ve gelip bunları biz hippi gençlere duyurmak amacındaysan tekrar tekrar teşekkür ediyorum. 

iltifatına tesekkur ediyorum hippi gencde olmak guzel bırseydi en azından bizim zamanımızda o zamanlar hippi denirdi ama yanı basına eklenirdi BARIS COCUKLARI veya CİCEK COCUKLARI diye.

Basta da belirttigim gibi amac sadece bilinclendirmek ve özellikle unutularak tekrar tekrar kanatılmak isteyen yaraları sarmak yani o yaraları görerek tedavisini bulmak

Dilerim bu tür olaylar asla ve asla yasanmaz birlik ve beraberligimizle asıl düsmanları sindiririz..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Kısacası, Ülkemiz Gençliğinden İstediğimiz, Doğru bir Milliyetçiliktir. Teröristi vede Hayini Bırakın kendini Belli etsin, Sen, Ben Yada Bizler Kimseyi Hayin, Terörist Yada Şucu Bucu Diye Nitelendirmemeliyiz, Bu Nitelikleri Yapabildiğimiz Sürece Yada Yaptığımız Sürece Bize Ayar Verecek Olanlar. Yine Bizden Olanları Kullanacaklar, Yine Milliyetçileri Yanlış Hedeflendirecekler, Yine Ülkücü Terörü Aktif Olacak....

Evet Arkadaşlar, Terör Terördür, Terörün Tanımını Bilmeyenler Varsa Yapiyim isterseniz, Bu Ülkeye Ve İnsanlarına Zarar Getirecek, Maddi Ve Manevi Düzeyde Ülke Menfaatine Zarar Getirebilecek Tüm Hal Ve Hareketleri Yapanlar, İster Ülkücü olsun, İster Kürt Yada Her hangi bir Milletimizden Kişiler Olsun, Hayindir, Vatan Hayinidir. 

Biz Biz Olalım, Provakasyonlara Gelmeyelim, Kimse ile Uraşmayalım, Tek yapmamız Gereken, Hayinlere İnat Türkiyemiz için Çalışalım. Çalışmak, Çalışmak, Çalışmak. Başkada Müreffeh Seviyei Yakalayabilecek Alternatifimiz yoktur...

Türkün Türkten Başka Dostu Yoktur, Bu Sözün Anlamı Etnik olarak Algılanmamalıdır. Hiç Bir Ülkeden Medet Ummamalıyız, Yapacaksa Yine Biz yaparız, Zoruda En İyiyide Kendimize İnandığımız Sürece Yine Biz Yaparız.... Başkada Alternatif Yolumuz Yoktur..

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaSevYaTerkEt
    YaSevYaTerkEt's avatar
    Erkek

ShockMan bunu yazdı:

Kısacası, Ülkemiz Gençliğinden İstediğimiz, Doğru bir Milliyetçiliktir. Teröristi vede Hayini Bırakın kendini Belli etsin, Sen, Ben Yada Bizler Kimseyi Hayin, Terörist Yada Şucu Bucu Diye Nitelendirmemeliyiz, Bu Nitelikleri Yapabildiğimiz Sürece Yada Yaptığımız Sürece Bize Ayar Verecek Olanlar. Yine Bizden Olanları Kullanacaklar, Yine Milliyetçileri Yanlış Hedeflendirecekler, Yine Ülkücü Terörü Aktif Olacak....

Merakımdan soruyorum, bu kısmı biraz açarmısın ? Mümkün mü ?

+

Şunu belirtmek isterim ki, geçmişte yaşanmış olan bu acı veren olay tabiki tasdik edilemez, bu konuda hem fikiriz.

Ancak bu tür olaylardan eğer ders çıkarmak istiyorsak, o zaman insanlara bu olayları objektif olarak anlatmamız gerek. Belli bir siyasi görüşe ait kurum ve / veya kişiler tarafından hazırlanan bu tür yayınlar hiçbirimize fayda getirmez.

" Terörist kalkapkayanın propagandasının yapıldığı bir forum ne kadar objektif olabilir ? "

Video tamamen objektiflikten uzak, yanlı ve tamamen milliyetçi-ülkücü kesimi zan altında bırakacak şekilde hazırlanmış görüntülerden oluşuyor.

Madem ki geçmişten ders çıkarmak istiyoruz, o zaman her iki görüşüde sorgulayalım.

+

Bazı kesimlerin faşist diye etiketlediği bizlerin de 10.000'lerce kayıp verdiği nedense bugüne kadar kimse tarafından dillendirilmemiştir.

Bunun nedeni nedir acaba ?

Dursun Önkuzu isimli rahmetli ülkücü ağabeyimizin ODTÜ'de sözde devrim mahkemesinde yargılandıktan sonra " Oral yoldan bisiklet pompası ile hava vurularak ciğerleri parçalanmış ve 3. kattan aşağı atılarak hunharca katledilmiştir. Bunu kaç kişi bilir veya kaç babayiğit dile getirir, kaç devrimci kalkıpta bizde ülkücüleri katletdik der ?

Amerikan silahları kullandıkları öne sürülen ülkücüler varken, solcular katliam silahlarını nerden buldular ?

+

Atv'de geçmişte yayınlanan " HATIRLA SEVGİLİ " dizisi bile İP partili bir aileden gelen senarist tarafından yazılmıoştır. Ve tamamensubjektif bir yapımdır. Ülkücüleri kötüleme geleneğinin devamı niteliğindedir. Ve senarist subjetif olduğunu kendi ağzı ile teyid etmiştir.

GEÇELİM BUNLARI BEYLER...

MADEMKİ İYİ NİYETLİYİZ, MADEMKİ BU ÜLKENİN İYİLİĞİNİ İSTİYORUZ, BUYRUN MEYDANA, AMA DELİKANLI OLMAK ŞARTIYLA, OBJEKTİF OLMAK ŞARTIYLA...

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

YaSevYaTerkEt bunu yazdı:

ShockMan bunu yazdı:

Merakımdan soruyorum, bu kısmı biraz açarmısın ? Mümkün mü ?

Daha Nesini Açacam Hocam. Lütfen Görüntüyü izlermisin.... Direk Kafana takılanı Sor Lütfen yada.?

+ İle Belirttiklerine Cevaben..

Bak Hocam, Ülkücülerden Tutun, Ülkemiz insanlarının Tamamı Bu Akından Zarar Görmüştür, Hangi Kesimden Hunharca Öldürülmemiş İnsan Kaldıki, Şimdi Savunma Yapmak Zamanımı, Gerçekleri Görüp Olmazsa Olmaz Şart olan, Milli Beraberliği, Milletimizi Ayırmaksızın, Kimseden nefret etmeksizin, Objektif olarak, Her kese yaymak için Çabalamak Zamanımıdır. 

Yazılarını Okudum, Son Derecede Haklı Buluyorum seni. Ama Aynı Durumda olan Tüm Milletimizdir. Bunda Sadece Ülkücüler Değildir Zarar Görenler, Şunu Belirtirimki, Ülkücüler Kışkırtılmıştır, Sözündeki Zan Altında Tutulmuştur Sözü, Bence Uygun Bir Söz değildir, Neticede Onlarında Geçmişte Yapmamaları Gereken Hatalar vadır ve  o Videodaki Görüntüler. Ülkemizi El Birliği ile Yıkmakta olduğumuzun Görüntüleridir, Bunu yaparken Ülkücüler Kullanılmıştır, Kışkırtmalar olmuştur. Ve Nihayetinde Keskin Sirke Küpüne Zarar Neticeler Almışızdır. 

Başkada Ne Diyebilirim Saygı Değer Hocam... Başka Söz Kaldımı?

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaSevYaTerkEt
    YaSevYaTerkEt's avatar
    Erkek

Ben ve benim gibi düşünenlerin tek amacı sürekli olarak geçmişte yaşananların tek sorumluları olarak sadece ve sadece ülkücülerin lanse edilmemesidir.

Elbette tüm türkiye zarar görmüştür. Sorun şuki zararın nedeninin ülkücler olarak milletimize servis edilmesidir. Neden bir tane belgeselde sol görüşlü kardeşlerimizin hataları, geçmişte yaptıkları katliamlar, öldürdükleri suçsuz insanlar, banka soygunları vs. işleri dile getirilmez ?

Ben bunu merak ediyorum, saygılar...

Toplam Hit: 4387 Toplam Mesaj: 33