folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Tatlıses PKK"Ya Yardım Mı Ediyordu?

Tatlıses PKK"Ya Yardım Mı Ediyordu?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Qin
    Qin's avatar
    Erkek

Tatlıses%20PKKya%20yardım%20mı%20ediyordu?

01 Ağustos 2008 11:55

İşçi Partisi binasında bulunan dokümanlar arasında, İbrahim Tatlıses'in PKK'ya para yardımı ettiği ve yaralılı terörösitler tedavi ettirdiği yazıyor. İşte şok iddia.

Ergenekon üyelerine yönelik operasyonlarda ele geçirilen belge ve dokümanlarda birbirinden ilginç bilgiler yer alıyor. İşçi Partisi binasında bulunan dokümanlar arasında terör örgütü PKK'nın siyasi kanadı olarak faaliyet gösteren ERNK'ya ait bir raporda örgüte yardım eden sanatçıların isimleri ve yapılan yardımın miktarları kayda alınmış. Belgede, İbrahim Tatlıses'in 1997'ye kadar ERNK'ya 1,5 milyon dolar para yardımında bulunduğu ve yaralı teröristleri tedavi ettirdiği aktarılıyor.

İddianamede terör örgütünün sanatçı camiası ile olan ilişkileri 'Arenadaki Sanat ve Gladio Sanatçılar' başlıklı raporlarda yer alıyor. Belgelerde bazı sanatçıların terör örgütü PKK'ya yardım ettiğini gösteren dokümanlar ortaya çıktı. İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in irtibatlı olduğu tespit edilen terör örgütü PKK'nın siyasi kanadı ERNK'nın hazırladığı bir rapor yine İşçi Partisi binasında yapılan aramalarda ele geçirildi. Rapora göre Paris'te hayatını kaybeden sanatçı Ahmet Kaya, ERNK'ya 500 bin Alman Markı yardımda bulundu. İbrahim Tatlıses'in ise hem bağış hem de fiili yardımlarda bulunduğu belirtiliyor. Raporda şöyle deniliyor: "Bilinen isimlerden Ahmet Kaya ve İbrahim Tatlıses gibi sanatçılara halk içerisinde büyük sempati duyulmaktadır. Ahmet Kaya ile ilişkilerimiz çok iyi olmasına karşın bu şahıs kapitalizmin güdümünde olması nedeni ile sadece partimize bağış niteliğinde konserler vermiş, süreç içerisinde 1992-1993-1994 yıllarındaki toplam yardım miktarı 500 bin markı bulmuştur. Oysa ki İbrahim Tatlıses kuru sözcüklerden ibaret olmayıp, icraatları, gerek yaptığı bağışlar ile gerekse de fiili birtakım yardımlarıyla oldukça göz dolduruyor."

İddianamede yer alan çarpıcı cümleler bununla da sınırlı değil. ERNK raporunda Tatlıses için, "Ayrıca bu şahsın deşifre olma korkusunu üzerinden atması için kendisini 'faşist' Türk Ordusu'na göz yumdurucu nitelikte parasal rüşvet vermesine de partimiz tarafından izin verilmiştir. Çünkü bu şahıs süreç içerisinde olduğu gibi bizim için uzun vadede de çok faydalı olacaktır. Hayatî endişesi nedeniyle mafyanın ve bazı grupların çatısı altına girdiğini bize ileten bu şahıs 'Kürdistandan' gönderilen yaralı arkadaşlarımızı da himayesi altına alıp tedavi edilmelerini sağlamaktan kaçınmamıştır. Parasal destek olarak da kendisinden 1 milyon 500 bin dolar bağış alınmıştır. Bu meblağ Tatlıses'in 1997'ye kadar partimize yaptığı sadece parasal destektir." ifadeleri kullanılıyor. Adı Sauna çetesi operasyonuna da karışan İbrahim Tatlıses'in ismi 2.455 sayfalık iddianamede birçok kez geçiyor. Susurluk hükümlüsü Sami Hoştan ve çete lideri Sedat Şahin'le de telefon konuşmaları bulunduğu tespit edilen Tatlıses'in Veli Paşa'yla samimi olduğu hususu dikkat çekiyor. 25 Mayıs 2004 tarihinde Sedat Şahin ile yaptığı konuşmada ise şu diyaloglar geçiyor:

S. Şahin: Merhaba İbrahim, sana bişey soracam kafama takılıyor da sormadan edemeyecem, sen g.. müsün?

İ. Tatlıses: Kaç sefer aradım Sami (Hoştan) abiynen birlikte randevu aldık. Bir türlü şey yapamadık.

S. Şahin: Duydun işte şimdi, demek ki duymak zorunda bıraktın beni. Düşünürsen bulursun. Başka birşey demiyorum sana.

İ. Tatlıses: Ben aradım, kaç kere aradım.

zaman 

Haksızlık karşısında eğilmeyiniz; çünkü hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz. (Hz. Ali (r.a)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    graywolf
    tulu
    tulu's avatar
    Dişi
    bunu zaten biliyoruz topunun aq onu çikaran medyaninda aq
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baron_27
    baron_27's avatar
    Erkek

haberi aynen koymuşsun? sence pkk ya yardım ettiği doğru mu ?  

daha önce de adı pkk ya yardım etmekle geçmişti i.tatlısesin bence oladabilir bu adamdan herşey beklenir. ama bilemiyorum.

///______________
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    onur35
    onur35's avatar
    Erkek
    var yaa hiç şaşırmadım,yemin ederim hiç şaşırmadım.istanbulda bombalar patlarken,bütün kanllar bomba haberini verirken tatlıses vur patlasın çal oynasın tam gaz programa devam ediyordu.2 ahmet kaya vakası

Tedariksiz sıçmaya giden domala domala taş arar...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

abi bi eleman vardı doğuda tanıştım çocuk ibrahim tatlıses önce aşirete yardım etmek istemedi fakat sonra şişeye oturtturdular demişti.

büyük ihtimalle ediyor orası önemli değilde gerçekten şişe olayı doğrumu bi türlü öğrenemicem mq :-/

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek

bu haberi haber7'de okudum bence bu adam doğduğundan beri PKK'ya yardım ediyo..

Yavuz Bingöl mesela Hakkari'de yaptığı konserde şarkısını keserek ziyaretçilerinden şarkıyı bağıra bağıra söylemelerini istedi. Kameraman bir arkadaş neden peki diye sorunca dağdaki kardeşlerimizde bizi dinliyo sesimiz daha gür gitsin dedi

Kendini beğenmişlik, hakedilmelidir.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AKSU92
    AKSU92's avatar
    Erkek

Atatürk'e ato diyen adamdan ne beklenir.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efrasyap
    efrasyap's avatar
    Erkek

bunun böyle daha ne pislikleri çıkar ama  bizim millet gider yine bunu dinlere  buna para kazandırır..

o para teröre silah olur  vatan cocukları kahpece pusulşarda şehit düşer

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek
    Ayrıca İbrahim tatlıses derin devletin bir oyunudur. Neden Ferdi Tayfur Neden Orhan Gencebay piyasada tutunamadılar. Çünki onlar aslen Türk. İbrahim tatlıses ise kürt. Devlet ona her türlü imkanı sağladı. Çünki Kürtleri elinde tutmak için. Sizin sanatçınız bir lider türk-kürt kardeştir imajını oluşturdular. Ama İbrahim Tatlıses bunu kahpelikle yanıtladı ve PKK'ya destek verdi

Kendini beğenmişlik, hakedilmelidir.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Demodor
    Demodor's avatar
    Erkek
    hiç şaşırmadım bunun ne mal olduğu bilinen bir şey zaten.

VUR VUR İNLESİN FİLİSTİN DİNLESİN.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dreampark87
    dreampark87's avatar
    Erkek
    bide herkez bu adamı dinler ahmet kaya dan da bu ibo dan da yıldız tilbe den de mahsun kırmızıgülden de özcan denizden de nefret ediyorum

Zifir:10 mg nikotin:0.8 mg karbon monoksit:10 mg WINSTON
Toplam Hit: 3904 Toplam Mesaj: 28