Tavsiyelik Psikoloji Kitaplari

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

Arkadaslar aslinda aradigim benim psikoloji üzerine kitaplar. Kisisel gelisim degil. Varsa tavsiye ettikleriniz memnun olurum.

Florenzi tarafından 20/Kas/17 10:45 tarihinde düzenlenmiştir

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ValarMorghulis
    ValarMorghulis's avatar
    Erkek

Kişisel gelişim kitapları tartışmasız zaman kaybıdır. Öyle ki, kişisel gelişim kitabı okuyacağınıza LOL oynayın daha iyi.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

undefined

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

6-7 satır yazdım sildim 2 kere... Kısaca önermiyorum. Aptallıktan ibaret. Hani şey gibi.. neydi ooo... Bi ara general mobile discovery çıktı ya sonra vestel casper y... kürek.. dışarda hazırlat marka bas sat geçç. hah bu da o  işte bi boka yaramaz ama kitap satışı kazandırıyor diye önüne gelen yazıyor. Alayı boş

next next next install
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    batuhanavl
    batuhanavl's avatar
    Erkek
    ValarMorghulis bunu yazdı

Kişisel gelişim kitapları tartışmasız zaman kaybıdır. Öyle ki, kişisel gelişim kitabı okuyacağınıza LOL oynayın daha iyi.

kitap okumak boş iş olmaz.Hangi kitap olursa olsun.  Esas aha yukardaki sample boş iş ;) 

Diplomalı Cahil...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    batuhanavl bunu yazdı
    ValarMorghulis bunu yazdı

kitap okumak boş iş olmaz.Hangi kitap olursa olsun.  Esas aha yukardaki sample boş iş ;) 

++ aynen +9999

next next next install
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

Boş işler denemez lâkin kitaplarda düşünceler gibidir; eyleme geçmediği sürece anlamsızdır.

Bence kişisel gelişim kitabı arayan birisi kendini yetersiz hissedecek kadar bilinçli biridir. Kimi düşünerek kendini geliştirebileceğine inanır, kimi "dünya kanunlarını" özümseyip aslında olmak istemediği biri olmayı göze alabilecek kadar cesur davrandığında bu eksikliği tamamlayacağına...

Değişmez faktör bakış açısının değişmesi gerekliliğidir ki zamanımızda bu konuda en etkili şeylerin kitaplar olduğu düşüncesi hakimdir çünkü kitap okumak kitapta anlatılanların tamamen aynısı olan bir film izlemeye benzemez çünkü okunanlar yalnızca kendimizin süzgecinden geçer (detaylı tanımlı karakterler, mekanlar vs hariç ki zaten detaylı betimlemenin kitap ruhunu öldürücü etkisi olduğunu savunur çoğu çok okumuş)

Şahsi fikrim herkesin kusursuz görüş açısını bulana dek (tabii varsa öyle bir açı) algısını geliştirmesi gerektiğidir. Kimse bir şey anlamadığı bir derse girmek istemez. Neyse çok uzattım, kişisel gelişim kitabı kategorisine girmeyen bir kitap bu ama tabii yayın evlerine göre bana göreyse aslında insanların rütbelerine, sosyal yahut politik konumlarına göre ayrılmadığını gösteren bir yakın tarih insanlarını tanıma rehberi nitelediğindedir ki (yakın tarih insanlarından kastım tarihte bilinen insanlar olması değil "insanlık tarihi" diyemeyeceğim kadar kısıtlı bir zamandaki insansal davranışlarının ne kadar "insan dışı" olduğunu gösterdiği için) insanları tanımayan onlar gibi olmaya mahkumdur soru şu ki sen insanı nasıl tanımlıyorsun ve sadece tanımla yetinecek ve insanı ütopya gibi mi göreceksin? ama tabii bunlar kitap okunduktan sonra sorulması gereken sorular ve bunu sen kendine sorma gereği hissetmediğin sürece hiç bir kitap sana yardımcı olmayacaktır keza hiçbir hayatsal deneyim de öyle çünkü özümsemediğimizden nasiplenemeyiz. 

Özet geçiyorum kitap bu : İrrasyonel

Troubles'll come & they'll pass
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih
    Fatih's avatar
    Erkek

tony robbins'in bütün kitapları.

enjoy i'm vaccinated
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

kişisel gelişim /iş geliştirme  tarzında bir kitap

http://www.dr.com.tr/Kitap/Toyota-Tarzi-Yalin-Liderlik/Jeffrey-K-Likers/Egitim-Basvuru/Is-Ekonomi-Hukuk/Yonetim-Is-Gelistirme-Kalite/urunno=0000000457245

toyotanın gelişimini anlatıyor ve gerçekten çok iyi , iş alanında öğrenebileceğiniz çok şey olabilir. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Bir kere bile açıp okumayan adamlar gelip sövüyor. Ben üstün dökmeni filan sevmem ama bu konuda yurtdışında uzman doktorlar yazıp kitaplaştırıyor. Sen  saçma zaman kaybı diyorsun. Sana desem ki o kitaplarda ne anlatılıyor. Diyeceksin ki "kendine güven sen her şeysin her şeyi yaparsın aslansın" yazıyor. Hayır bilmiyorsun öyle şeyler yazmıyor. Bakış açısı kazandırıyor. Lütfen robot gibi yaşamayın esnek olun.

Teşekkürler.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı

undefined

java null pointer exception

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
Toplam Hit: 3363 Toplam Mesaj: 29
psikoloji tavsiye kitap