Tavsiyelik Psikoloji Kitaplari

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Bence direkt psikoloji okursan sana daha cok gider (: kisisel gelisimin genelinde gozlerinizi kapatip mutlulugu hayal edin ekolu var, sinirlenip kitabi yiyebilirsin.

sigara değil, balık olan.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KasiRGamsi
    KasiRGamsi's avatar
    Erkek

içinizde ki öküze oha diyin

sana gelince.. ne ben sezar'ım,ne de sen brütüs'sün ne ben sana kızarım, ne de zatın zahmet edip bana küssün artık seninle biz, düşman bile değiliz"
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı
    Florenzi bunu yazdı
    Nikoteen bunu yazdı

Boş işler denemez lâkin kitaplarda düşünceler gibidir; eyleme geçmediği sürece anlamsızdır.

Bence kişisel gelişim kitabı arayan birisi kendini yetersiz hissedecek kadar bilinçli biridir. Kimi düşünerek kendini geliştirebileceğine inanır, kimi "dünya kanunlarını" özümseyip aslında olmak istemediği biri olmayı göze alabilecek kadar cesur davrandığında bu eksikliği tamamlayacağına...

Değişmez faktör bakış açısının değişmesi gerekliliğidir ki zamanımızda bu konuda en etkili şeylerin kitaplar olduğu düşüncesi hakimdir çünkü kitap okumak kitapta anlatılanların tamamen aynısı olan bir film izlemeye benzemez çünkü okunanlar yalnızca kendimizin süzgecinden geçer (detaylı tanımlı karakterler, mekanlar vs hariç ki zaten detaylı betimlemenin kitap ruhunu öldürücü etkisi olduğunu savunur çoğu çok okumuş)

Şahsi fikrim herkesin kusursuz görüş açısını bulana dek (tabii varsa öyle bir açı) algısını geliştirmesi gerektiğidir. Kimse bir şey anlamadığı bir derse girmek istemez. Neyse çok uzattım, kişisel gelişim kitabı kategorisine girmeyen bir kitap bu ama tabii yayın evlerine göre bana göreyse aslında insanların rütbelerine, sosyal yahut politik konumlarına göre ayrılmadığını gösteren bir yakın tarih insanlarını tanıma rehberi nitelediğindedir ki (yakın tarih insanlarından kastım tarihte bilinen insanlar olması değil "insanlık tarihi" diyemeyeceğim kadar kısıtlı bir zamandaki insansal davranışlarının ne kadar "insan dışı" olduğunu gösterdiği için) insanları tanımayan onlar gibi olmaya mahkumdur soru şu ki sen insanı nasıl tanımlıyorsun ve sadece tanımla yetinecek ve insanı ütopya gibi mi göreceksin? ama tabii bunlar kitap okunduktan sonra sorulması gereken sorular ve bunu sen kendine sorma gereği hissetmediğin sürece hiç bir kitap sana yardımcı olmayacaktır keza hiçbir hayatsal deneyim de öyle çünkü özümsemediğimizden nasiplenemeyiz. 

Özet geçiyorum kitap bu : İrrasyonel

Yazdiklarin icin tesekkür ederim. Dedigin kitabi biraz önce indirip eokuyucuda basladim okumaya.

Link atabilir misin hocam 

Buyur hocam https://yadi.sk/i/5GISmTNJ3Avw6U

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazici Uzmani
    stockholm8
    stockholm8's avatar
    Erkek

Genelde çok fazla kitap okuyan biri değilimdir. Ben de kişisel gelişim kitaplarının boş olduğunu düşünüyordum, ama şu kitabı beğendim ve tavsiye ederim..

http://www.idefix.com/Kitap/Bahane-Yok!/Brian-Tracy/Egitim-Basvuru/Kisisel-Gelisim/urunno=0000000440603

Come On Cj
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı

Bence direkt psikoloji okursan sana daha cok gider (: kisisel gelisimin genelinde gozlerinizi kapatip mutlulugu hayal edin ekolu var, sinirlenip kitabi yiyebilirsin.

Aslinda suan farkina vardim yanlis bir isimle baslik actigimin. Psikoloji kitaplari aslinda aradiklarim :)

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KarakartaL
    KarakartaL's avatar
    Erkek

sigmund freud, alfred adler, erich from, doğan cuceloglu, nevzat tarhan bu adamlarin kitaplarina bak aradigini bulacaksin

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

ibrahim bilgen diye bir psikiyatr var, youtube 'daki videolarını incelemeni tavsiye ederim, benim epey ilgimi çekti. serdar kuzuloğlu ile beraber çıktıkları "sadeleşerek özgürleşmenin formülü" adında bir cnnturk yayını var, herkesin izlemesini tavsiye ederim.

ayrıca, elimde zamanında ilgimi çekip bilgisayara yüklediğim bazı psikoloji kitapları var, şu şekilde:

bunları zamanında sanırım tahribattan birinin verdiği devasa bir ebook arşivinden indirmiştim. hepsini indirmek için (~85 MB) aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsin:

https://www.dropbox.com/s/iew88wdekimvs01/Psikoloji.rar?dl=0

sevgiler.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek

Irvin yalom

Tarafindan yazilan kitaplar aradigin kitaplar :)

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
Toplam Hit: 3369 Toplam Mesaj: 29
psikoloji tavsiye kitap