Tavuk Problemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

A101'de keskinoğlu tavuk döner satılıyor git ondan al. ben döner yiyesim gelince onu yiyorum

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

nasil pisirilecegi ile ilgili degil ama tavuk ile beslenmeyi dusunuyorsan kaliteli tavuk hatta mumkun ise koy tavugu bul al pisir derim.

zira piyasada ki fabrikasyon tavuklarina basiyorlar hormonu antibiyotigi

yarardan cok zarar gorursun.

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    kabadayi09 bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı 

DAĞ KEKİKli susamlıyı denedim nugetla harika oldu 200 derecede 1 saat alsın üstünde 45-55 dk diyor ama 1 saat kalsın harika oluyor sosuna ekmek bile banılıyor yani :) ama içine 1 yemek kaşığı zeytin yağı öneriyorum

içindeki toz karışımla ne kadar tavuk yapabiliyoruz ben bunu sote olarak yapacağım yani 1 kilo göğüs yapabilir miyiz bir paketle ?

1kg piliç naget yazıyor üstünde ama ben 1300 gr ile yapmıştım hocam göğüsle pişirme süresi nasıl olur bilmem göğüs kemiksiz çünkü

naget da 1 saat hocam bak şöyle yap

poşete nagetları doldur 2 tane küçük patates varsa onlarıda elme dilimi şeklinde biraz kalın doğra içine 1 yemek kaşığı zeytin yağı koy sonra ağzını içinden çıkar zımbırtıyla kapat tepsiye yatır üstüne kürdanla 4-5 delik aç (çok açma)

abi fırında içini göremiyeceksin piştimi pişmedimi diye onun için 200 derecede biz 1 saat pişirdik et lokum gibi oldu

sonra çıkartıktan sonra etreli patetisleri bir tabağa al tavuğun suyu sos ve yağ karışımı dibte kalıyor onuda üstüne dök

(kuru fesleğen varsa pişirmeden önce onu biraz ilave edersen harika tat alırsın)

yemeğimiz servise hazır 

hazırlanması 2-3 dk pişmesi 1 saat

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistic
    pesimistic's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı

nasil pisirilecegi ile ilgili degil ama tavuk ile beslenmeyi dusunuyorsan kaliteli tavuk hatta mumkun ise koy tavugu bul al pisir derim.

Köy tavuğu bulmak problem :) Hem o bekle bekle pişmez, zor piştiğini biliyorum köy tavuğunun :D Ama tabi kalitelidir orası ayrı konu.

Beyin olanca gücüyle ilerlerken, cinsel sistemlerin korkunç etkinliği daha uykuda olduğu için çocukluk, hayatımız boyunca özlemle geri dönüp baktığımız masumiyet ve mutluluk dönemi, hayatın cennetidir, kayıp cennet. - Arthur Schopenhauer
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    DevilRullz bunu yazdı
    underzero bunu yazdı

Köy tavuğu bulmak problem :) Hem o bekle bekle pişmez, zor piştiğini biliyorum köy tavuğunun :D Ama tabi kalitelidir orası ayrı konu.

tavukda pek sıkıntı olmazda horoz zor pişiyo hocam

lezitanın salamura olanı var ondada iyi performans alırsın ama fırınlamadan önce 20 dk haşlamanı öneririm yoksa pişmez :D

suyuylada pilav yaparsın hocam gönen baldo pirinç kullan 

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı
    DevilRullz bunu yazdı
    underzero bunu yazdı

lezitanın salamura olanı var ondada iyi performans alırsın ama fırınlamadan önce 20 dk haşlamanı öneririm yoksa pişmez :D

cozemedim,

ascimisin, sigortacimisin, uploadcimisin, mesir macunu saticisimisin ?

nesin sen ?

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    underzero bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı
    DevilRullz bunu yazdı
    underzero bunu yazdı

cozemedim,

ascimisin, sigortacimisin, uploadcimisin, mesir macunu saticisimisin ?

nesin sen ?

Babam oğlum herbirşeyi öğren ama yapma mutlaka birgün lazım olur der hayat felsefemdir hocam :) öğrenmede bende sınır yoktur

yemek işine gelince harika yemek yaparım evde çoğunlukla yemekleri ben yaparım hatta arkadaşlarla toplandığımızda serkan sen yapacaksan gelelim derler :)

orta okuldan beri genelde kendim yapar kendim yerim Annem pek karışmaz çünkü işine gelir :) onuniçin bir türlü kilo veremiyorum amk :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

uğraşsam atomu parçalarım ama 26 yıldıdr yemek yapmayı öğrenemedim

yapamıyorum olmuyor

elim ayağım karışıyor

ney önce ney sonra hatırlamıyorum panikliyorum

nasıl pişiyor domatesi nasıl doğruyoruz neyin içine döküyoruz tuz nekada ratmam lazım

hele düdüklü tencereden korktuğum kadar hiçbirşeyden korkmuyorum bomba gibi birşey mk

onun sesi geldimi panikliyorum

acaba piskolijimmi bozuk benim ?

tavaya et atınca neden bağırma çığırma sesleri geliyor etten ne oluyor bana ? 

deliyim ben sanırım :S

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

uğraşsam atomu parçalarım ama 26 yıldıdr yemek yapmayı öğrenemedim

yapamıyorum olmuyor

elim ayağım karışıyor

ney önce ney sonra hatırlamıyorum panikliyorum

nasıl pişiyor domatesi nasıl doğruyoruz neyin içine döküyoruz tuz nekada ratmam lazım

hele düdüklü tencereden korktuğum kadar hiçbirşeyden korkmuyorum bomba gibi birşey mk

onun sesi geldimi panikliyorum

acaba piskolijimmi bozuk benim ?

tavaya et atınca neden bağırma çığırma sesleri geliyor etten ne oluyor bana ? 

deliyim ben sanırım :S

10 numara yemek yaparım ama işim bittikten sonra o mutfağın hali çok kötü oluyo :)

Neyse kafamda haziran - temmuz gibi denizlide bir ege buluşması var yakarız mangalları :)

Toplam Hit: 4530 Toplam Mesaj: 40