folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Tayyip Erdoğan Cezamı Alacak?

Tayyip Erdoğan Cezamı Alacak?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    msdead
    msdead's avatar
    Dişi

inss....hapis yollarinda curur de rahat ederiz (:

terbiyesizin demedigi laf kalmadi ! hapse girecegini hic sanmiyorum...herifin arkasinda kimler var acaba :D :D

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    decameron
    decameron's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Bilgi/Destek Madalyası Savaş Madalyası
    Erkek
    gebersede kurtulsak acı patlıcanı kırağı çalmazmış :|

Etinden korkanın kemiğini sikeyim!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turunc4u
    turunc4u's avatar
    Erkek

karatahta bunu yazdı:
    -----------------------------

İ.İ.B.F'den baya idari hakim alıyorlar artık,nerdeyse %50si..ruhkanseri de idari hakimlik istiyordu..Utanmasalar Adli hakimliğe de alacaklar sizi : ) Hadi hayırlısı
    %80 filan :D biz zaten hukuk görüyoruz detaylı biçimde. Vergi sistemleri, idari konular her bi bk bizde alsinlar artik :D 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Tayyipe birşey olmaz olsa olsa savcıya olur.

λ
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turunc4u
    turunc4u's avatar
    Erkek
    Yargı bağımsız vericek kararını onlarda saygı duyacak ve eleştirecek. Buraya kadar normal eğer eleştirirken aşırıya kaçarsa ve yargıyı hedef göstermişse ki ben öyle olduğunu düşünmüyorum. Gereken yapılır. Savcılık bu yüzden çalışıo ;)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    persian
    persian's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

düsünce özgürlügünün olduğu bi ülkede düşünceleriyle 4 ay hapse giren adamdan ne beklersinki zaten.

Bence Tahribatta bugune kadar gördüğüm en taşş..lı  söz :))

Araya biri hemen Deniz Baykalıda sıkıştırmış ulen biri dağda eşek .ikse deniz Baykal diceksiniz ya bu kadar olurr :)

Tayyib ishal ağızlı ne oalcak İnsanın kültür seviyesi düşük olunca böyle patavatsız konuşmalara devam edio.

Zaten Adalete kurşun sıkılmııştır lafından da sorgulamada..

Tayyibin bu kadar şeyine hikmet yarı,Elhamdürüllah şeriatçiyizi,ananı al git,sende işsiz kal,el kadıya kefilime bilmem nesine rağmen Halaa   Tayyibim kilodun olayım osur osur parçala beni düşüncesindeki arkadaşlarada dicek birşey bulamıyorum zatn..

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karatahta
    karatahta's avatar
    Erkek
    Yargı görevi yapanı etkileme

MADDE 277. - (1) Bir davanın taraflarından birinin veya bir kaçının veya sanıkların veya davaya katılanların, mağdurların leh veya aleyhinde, yargı görevi yapanlara emir veren veya baskı yapan veya nüfuz icra eden veya her ne suretle olursa olsun adı geçenleri hukuka aykırı olarak etkilemeye teşebbüs eden kimseye iki yıldan dört yıla kadar hapis cezası verilir. Teşebbüs iltimas derecesini geçmediği takdirde verilecek ceza altı aydan iki yıla kadardır

________________________________________________________________________________________________________________

MADDE 288. - (1) Bir olayla ilgili olarak başlatılan soruşturma veya kovuşturma kesin hükümle sonuçlanıncaya kadar savcı, hâkim, mahkeme, bilirkişi veya tanıkları etkilemek amacıyla alenen sözlü veya yazılı beyanda bulunan kişi, altı aydan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(2) Bu suçun basın ve yayın yolu ile işlenmesi hâlinde verilecek ceza yarı oranında artırılır.

______________________________________________________________________________________________________________

Bir de bu suçla ilgili Basın Kanununda bir düzenleme mevcut;o da;

MADDE 19. — Hazırlık soruşturmasının başlamasından takipsizlik kararı verilmesine veya kamu davasının açılmasına kadar geçen süre içerisinde, Cumhuriyet savcısı, hâkim veya mahkeme işlemlerinin ve soruşturma ile ilgili diğer belgelerin içeriğini yayımlayan kimse, ikimilyar liradan ellimilyar liraya kadar ağır para cezasıyla cezalandırılır. Bu ceza, bölgesel süreli yayınlarda onmilyar liradan, yaygın süreli yayınlarda yirmimilyar liradan az olamaz.

Görülmekte olan bir dava kesin kararla sonuçlanıncaya kadar, bu dava ile ilgili hâkim veya mahkeme işlemleri hakkında mütalaa yayımlayan kişiler hakkında da birinci fıkrada yer alan cezalar uygulanır.

_________________________________________________________________________________

Bu 3 ilgili maddeyi incelediyseniz eğer,TCK m.288 de bir tehlike olabileceği kanaatindeyim,bu tehlikenin,her türlü eleştirinin etkileme amacıyla yapıldığı sonucuna varılmasıdır..

Ülkemizde yargıçların yaşamı üzerinde söz sahibi olabilecek kişiler,Adalet Bakanı,Başbakan,Hakimler ve savcılar Yüksel Kurulu Üyeleri,yargıtay ve de danıştaydır..Eğer eleştiri yapmaması gerekenler varsa bu saydığım kişiler eleştiri yapmamalıdır..Yoksa vatandaş Remzi amcamın yaptığı mahkeme kararıyla ilgili bir eleştirinin şüphesiz Yargıçlar açısından hiçbir etkisi yoktur...Burda bir sorun daha karşımıza çıkıyor o da Yargıçların her türlü eleştiriden etkilenebilen zayıf karakterli ve kendileri inanmasalar dahi eleştiriler sebebiyle inanmadıkları kararlara imza atabilecekleridir..Madem ki yargıçlara bu güven yok o zaman neden atandılıar?

Sorun yargı kararlarının eleştirilmesi değil,hakimlerimizin kararlarının bağımsızlığıdır..Bildiğiniz gibi güçler birliği ayrılığı söz konusudur..Yasama-Yürütme-Yargı,burdaki yapılması gereken eleştirilerin cezalandırılması değil,yargı karar ve organlarının Yürütmenin etki alanından çıkarılması gerektiğidir..

Son olarak yukarıda da belirttiğim gibi,Adalet Bakanı,Başbakan,Hakimler ve Savcılar Yüksel Kurulu Üyeleri,Danıştay ve de Yargıtaydan gelebilecek eleştiriler yasaklanmalıdır..Bir de R.T.E nin alabileceği en fazla ceza 4 Yıl..

Çekil,Önümden Çekil...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    msdead
    msdead's avatar
    Dişi

persian bunu yazdı:

Tayyibim kilodun olayım osur osur parçala beni düşüncesindeki arkadaşlarada dicek birşey bulamıyorum zatn..

supersin hocam bir cumle bu kadarmi guzel olabilir eeheheheheh (:

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    chocolate781
    chocolate781's avatar
    Dişi

Patavatsızlıkta üstüne yok maşallah, görgüsüz, yurtdışında tarzanca ingilizcesiyle,gafları, potları,çamlarıyla TC ni en kötü başbakanı... Bu aralarda ki en gururlandığım an http://www.akpizmir.org/ sitesine her tıklayışımda GERÇEKTEN BU ÜLKE NE GÜNLER GEÇİRDİ, NE SAVAŞLAR GÖRDÜ,NE KADAR ZOR KAZANILDI diyorum.TÜRK olmaktan gerçekten mutluyum ve ATATÜRK'E, GÜZEL VATANIMA EL,DİL,BACAK UZATAN GAFİLLERDEN BİZİ KURTARSIN DİYORUM.ŞUAN BU RAHATLIKTA DÜŞÜNCELERİMİ ANLATABİLİYORSAM,RAHATCA DIŞARDA GEZEBİLİYORSAM BU TAMAMEN KENDİNİ BİLMEZLERİN HALA ÜLKEMİ BÖLEMEMESİ,TOPRAKLARIMIZI PEŞKEŞ ÇEKEMESİNDEN DOLAYIDIR.
    Mutlaka siteye bakın arkadaşlar çok güzel olmuş.Yapan hackerlarımızın parmaklarına sağlık...

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stifler
    Stifler's avatar
    Erkek
    bu adam sürekli biyerlere saldırmaktan haz duyuyor. peki dokunulmazlığı olmayınca ne yapacak ? başkaları gibi budamı amerikaya (sahiplerinin yanına) mı kaçacak ?

3 Hafta önce Sigara Öldürüyor diye okudum, sigarayı bıraktım. 2 hafta önce Alkol Öldürüyor diye okudum, Alkolü bıraktım. Geçenlerde Aşırı Seks öldürüyor diye okudum, okumayı bıraktım..
Toplam Hit: 3344 Toplam Mesaj: 30