folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder TBT Olarak IQ Testi Yapalım.

TBT Olarak IQ Testi Yapalım.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Ya yandaki yazılara aşırı takılıyorsunuz bence. Puanlama çok da garip değil. Ortalama iq seviyesi 100'dür, zaten 70 iq'nun altı zeka geriliği diye geçiyor. Bu yüzden, internete girip, mouse-klavye kullanıp, soruları soru olarak algılayıp, cevap vereceğinizi kestirebilmeniz dolayısıyla bütün soruları yanlış yapsanız bile 70'in altında bir puan vermiyordur sistem. Takıldığınız şey, sizin süper zeki algınızın, iq testlerinin süper zeki algısından farklı olmasından kaynaklanıyor. 100 civarı puan normal zeka ise, doğal olarak bundan sonra gelenler süper zeka, üstün zeka, dahi gibi kategoriler. 

Ayrıca, eğer dünyada sizden başka iq'su hesaplanan adam olmasa zaten testin anlamı kalmaz. Yani iq testi, nispi bir testtir. Eğer testin güvenilirliği konusunda şüpheniz olsa bile ortalama seviyelerle, diğer insanlarla karşılaştırdığınızda gerçekçi sonuçlar verecektir. 

while (1<2)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    metalkolik
    metalkolik's avatar
    Erkek
    KrypT bunu yazdı

Ya yandaki yazılara aşırı takılıyorsunuz bence. Puanlama çok da garip değil. Ortalama iq seviyesi 100'dür, zaten 70 iq'nun altı zeka geriliği diye geçiyor. Bu yüzden, internete girip, mouse-klavye kullanıp, soruları soru olarak algılayıp, cevap vereceğinizi kestirebilmeniz dolayısıyla bütün soruları yanlış yapsanız bile 70'in altında bir puan vermiyordur sistem. Takıldığınız şey, sizin süper zeki algınızın, iq testlerinin süper zeki algısından farklı olmasından kaynaklanıyor. 100 civarı puan normal zeka ise, doğal olarak bundan sonra gelenler süper zeka, üstün zeka, dahi gibi kategoriler. 

Ayrıca, eğer dünyada sizden başka iq'su hesaplanan adam olmasa zaten testin anlamı kalmaz. Yani iq testi, nispi bir testtir. Eğer testin güvenilirliği konusunda şüpheniz olsa bile ortalama seviyelerle, diğer insanlarla karşılaştırdığınızda gerçekçi sonuçlar verecektir. 

aslında bnim anlatmak istediğimde buydu ama ifade edemedim saolasın. sonuçta herkese yüksek vermiyor. burda bikaç kişiyede yaptım 85 de vardı 112 de vardı 146 da sırf bok atmak olsun da nollursa olsun.

metal, bir müzik türü değildir bir yaşam tarzıdır, bırak seni yönlendirsin.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GokhaN
    GokhaN's avatar
    Erkek
    Lotus bunu yazdı

bence 10 lirayı yollayanlara +55 puan veriyordur en az

:D :D :D 

kıl olan yer kaşınır
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

151 çıktı oha :O

detaylısına para vermeyecek kadar zekiyim o bana yeter :)

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek
    kuytul bunu yazdı

151 çıktı oha :O

detaylısına para vermeyecek kadar zekiyim o bana yeter :)

şu cümlenin kaçıncı tekrarı konuda,

klişe davranış biçimi varsa 120+ iq sonuçlarınıza hiç güvenmeyin.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Ek olarak dünyada tek iq skalası olmadığını, skalanın uygulanan teste göre değiştiğini ve Einstein'in hiç iq testine girmediğini belirtmek gerek. 

while (1<2)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolyReform
    HolyReform's avatar
    Erkek

Oha lan eşşeğin amına suyu kaçırmışsınız amk

Hakkıdır nakte tapan milletimin istismar!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    KrypT bunu yazdı

Bilerek çözdüm 151 çıktı, hepsini özellikle yanlış çözdüm 88 çıktı, yani geri zekalı olma şansı yok gibi bu teste göre.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Yani abi zeka geriliği bildiğiniz gibi hastalık yani. Bunun gibi nispeten yüzeysel bir testin zihinsel engellileri kapsamaması garip değil. Sonuçta internetten iq testi bulupta iq'sunu ölçmek isteyen adamın zihinsel engelli olma ihtimali nedir? 

krypt tarafından 23/May/13 20:30 tarihinde düzenlenmiştir

while (1<2)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oturuyorum
    oturuyorum's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    HolyReform bunu yazdı

Oha lan eşşeğin amına suyu kaçırmışsınız amk

ne suyu resmen karpuz kabuğunu itelediler 

Ellerinde Pankartlar / Gidiyor Bu Çocuklar / Kalkın Ayağa, Kalkın / Gidiyor Bu Çocuklar
Toplam Hit: 11823 Toplam Mesaj: 107