folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Teknik Servis Hakkında Yapabileceğim

Teknik Servis Hakkında Yapabileceğim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CooLSTuFF
    CooLSTuFF's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

parçası yoksa para iadesi yada bir üstü ile değişir

ürünü almış olduğum yer kapandı. bakalım elimden geleni yapacağım artık

Boş insan
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

Hocam youtube da adem helvacı var ona ulaşmaya çalış. Böyle hikayelere bayılır ve tam olarak ne yapman gerektiği konusunda seni yönlendirir. Ayrıca bu tarz absürt hikayeleri de videoya çekmeyi sever. Youtube da video olunca firmalar biraz daha kolay ikna oluyor.

İmzalamazsam ne olcak?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Senin saat bu değil mi ? 

https://shockbase.org/watches/watch_dyn.php?model=G-701RD-7A&subseries=G-701&series=701

İnternetten baktım hep 2004 denmiş üretim tarihine. Servis doğru söylüyor gibi. Tüketici hakem heyetine aldığın yeri şikayet etmen gerekiyor ama onlarda kapattı diyorsun. :/

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek
    CooLSTuFF bunu yazdı
    engin01288 bunu yazdı

Pandemi yasal süreyi etkilemez.

20 iş günü ve 5 yıl destek süresi var.

Bu arada garanti belgenize basım tarihi var ise ona bakınız. Ne zaman üretilmiş o zaman anlayabilirsiniz.

başka bi ürünün garanti belgesi üzerine bu saatin modeli yazıldı. ama satıcının kaşe imzası var 2004 diyo da o kadar eski olacağını düşünmüyorum bakalım.

Başka ürünün üzerine yazıldıysa da geçersiz. O belgeler Ticaret bakanlığına da işleniyor. Ayrıca yasaya göre faturalar garanti belgesi yerine geçmezler. Maalesef satıcıya ulaşmanız lazım ama onlarda kapattı diyorsunz. Çok meşakatli iş.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    hypnot1c bunu yazdı

http://tuketiciakademisi.gov.tr/tr-tr/ogrenmek-istiyorum/6502-sayili-tuketicinin-korunmasi-hakkinda-kanun#b42afc4bfb5fe5e3ced381bb755eee2f

5.Sayfa, ayıplı Mal ve Hizmetler, 1.soru ve 4.soru

------

https://www.mevzuat.gov.tr/mevzuat?MevzuatNo=19783&MevzuatTur=7&MevzuatTertip=5

SATIŞ SONRASI HİZMETLER YÖNETMELİĞİ'ne göre, ürünün Satışından itibaren 5 Yıl boyunca firma tarafından ücretli veya ücretsiz, Servis Desteği verilmesi zorunludur. Linkteki tabloda saat diye aratırsan 5 yıl olduğu görülüyor.

Ayrıca;

Tüketici Kanunlarına göre Garanti kapsamı içersinde 20 İş Günü içersinde Onarım yapılamıyor ya da Tedarik edilemiyorsa, "seçimlilik hakkı" sende olacaktır. Aynı Ürünü talep edebilir, Para iadesi istenilebilir, Ürün artık üretilmiyorsa Eş Değer veya Daha Üst modelleri talep edebilirsin. 

Madde 11'i inceliyebilirsin.

@CooLSTuFF Benim anlamadığım durum ise , yedek parça üretiminin olmadığını paylaşabilirler ,ama sana ne dediler ? Değişim, İade yapamayız diye söylenip işi Yokuşa mı sürüyorlar ? Ürün üretilmiyorsa, Aynı Ürünü bulamazsın zaten. Aynı özelliklere sahip Farklı bir Model ya da üst Model talep edilebilir.

Ben de şunu anlamadım. servisten ürünün yedek parçası olmadığına dair  yazılı,imzalı,kaşeli Belgeyi yada Raporu aldı. tamam ama, satın aldığı yer de kapanmış ise, @CooLSTuFF hâkem heyet'i hâricinde , casio'nun Türkiye ana bayii'sine mi başvuracak ?

büyük ihtimalle, servis, saat temin edemez. değil mi?

~@~

@engin01288, Garanti belgesi ve Fatura farkı ilginç'miş. 

bir ara, bu şekilde tufa'ya gelecekmişim demek ki. @@, iyi yırtmışım. ``.

RitmFarbRacourci tarafından 16/Haz/21 19:54 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

satici yoksa distributor sorumlu diye biliyorum ama saati satan firma kendi getirdiyse yurt disindan tr yetkili servisini baglamaz zaten. Once distributor mu getirmis girma mi onu ogrenmek lazim. Firma degilse ztn sikinti yok. 

İmzalamazsam ne olcak?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

isterse 1925 üretimi olsun farketmez, satın alındıktan sonra 2/5/10 ne kadar garanti verdiyse o garantiyi karşılamak zorunda. 

Dükkanın kapanması farketmez ya dist. servisi falan bişey vardır illaki tekrar yollarsın. 

Çok sıkılıyom
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

Üretim tarihi önemli değil faturalandırma tarihi baz alınır 5 senelik süreye..

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek
    yunusdogan bunu yazdı

Üretim tarihi önemli değil faturalandırma tarihi baz alınır 5 senelik süreye..

İyi de adam başka bir garanti belgesini doldurmuş. Servisler açısından garanti belgesi önemlidir. O da yokki elinde. Çoğu servis garanti belgesi istemez ama iş inada binerse isteyebilir.

Toplam Hit: 1441 Toplam Mesaj: 20
#saat