folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Teknoloji Ürünlerini Pahalı Satan Firmalar Nasıl Satıyor?

Teknoloji Ürünlerini Pahalı Satan Firmalar Nasıl Satıyor?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Birde benim görüşüm firmaların kendisinin sattığı mallar daha kaliteli üretim olduğundan pahalı oluyor. Mesala üretimde ufak bir aksilik olur firmaya göre kalite yüzdesi %97-96 olur o seriyi ucuza satar toptancıya. Toptancıda ucuza aldığı için perakendede ucuza satar. Firmaya göre sorunsuz %100 kalite olanları kendileri satıyor. Düşük kaliteli üretim olurda sorunsuz çıkarırsa garantiden yapıyorlar.

Apple'da bile durum bu. Ekran panelleri fark ediyor. Bazı serilerinde ucuz LG ekran var. LG üretimi ekranlar genelde sorunlu oluyor. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Ucuz olan magaazanin stokunun bitmesini bekliyorlar yani siraya giriyorlar, yuksek fiyat koyup zamandan kaybediyorlar ama kendi alis fiyatlari yuksekse baska sanslari da yok tabi

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    mkyb bunu yazdı

Birde benim görüşüm firmaların kendisinin sattığı mallar daha kaliteli üretim olduğundan pahalı oluyor. Mesala üretimde ufak bir aksilik olur firmaya göre kalite yüzdesi %97-96 olur o seriyi ucuza satar toptancıya. Toptancıda ucuza aldığı için perakendede ucuza satar. Firmaya göre sorunsuz %100 kalite olanları kendileri satıyor. Düşük kaliteli üretim olurda sorunsuz çıkarırsa garantiden yapıyorlar.

Apple'da bile durum bu. Ekran panelleri fark ediyor. Bazı serilerinde ucuz LG ekran var. LG üretimi ekranlar genelde sorunlu oluyor. 

bu dediğin olayın appleda olduğunu duymadım. apple ın güzel yanlarından biri dünyanın herhangi bi yerindeki aynı modelde aletlerin aynı kalitede olması. piyango yok adamlarda.

diğer markalarda da bunu yapabilecek lojistik altyapısı yoktur bence.

bazı markalarda da model no da bi şekilde içindeki komponentleri bulabiliyorsun.

örn lenovo da : psref.lenovo.com dan model no ile pcsupport.lenovo.com dan seri no ile aletteki her boku görebilirsin. direkt yedek parça kodlarına, uyumlu parçalara kadar görüyosun. mesela şimdi laptop alcam gidip burdan kodundan parça listesini bulup panelook.com dan nası bi panelmiş diye baktım. yorumlarına vs baktım

alet bu : https://psref.lenovo.com/Detail/Yoga/Yoga_Slim_7_Pro_14ACH5?M=82MS001FTX

linkte aletin donanımı garantisi vs var.

burda da soldaki menüleri kurcalarsan kullanım/tamir klavuzları, yedek parça kodları, içindeki parçalar, parçaların fotoğrafları vs bulabilirsin : https://pcsupport.lenovo.com/ro/en/products/laptops-and-netbooks/yoga-series/yoga-slim-7-pro-14ach5/82ms/82ms001ftx?linkTrack=Homepage%3ABody_Search%20Products&searchType=5&keyWordSearch=82MS001FTX

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=XOa316DAH-o

iPhonelarında seri numarasından her nanesi görülüyor hocam zaten. 3uTools isimli programla iPhone'daki bataryanın hangi firma tarafından üretildiğine kadar görebilirsin. Her iPhone'nun ekranı aynı kalitede değil. Kimisinde beyazlar daha sarı. Yukarıya örnek fotoğraf ekledim aradaki farkı kendinde görebilirsin.

LG ve Samsung'un yanısıra birde BOE diye bir markadan alıyorlar ekranı. O malzemeden çaldı Apple durumun farkına vardı.

https://www.donanimhaber.com/apple-in-ekran-tedarikcisi-boe-hile-yaparken-yakalandi--148813

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    mkyb bunu yazdı

iPhonelarında seri numarasından her nanesi görülüyor hocam zaten. 3uTools isimli programla iPhone'daki bataryanın hangi firma tarafından üretildiğine kadar görebilirsin. Her iPhone'nun ekranı aynı kalitede değil. Kimisinde beyazlar daha sarı. Yukarıya örnek fotoğraf ekledim aradaki farkı kendinde görebilirsin.

LG ve Samsung'un yanısıra birde BOE diye bir markadan alıyorlar ekranı. O malzemeden çaldı Apple durumun farkına vardı.

https://www.donanimhaber.com/apple-in-ekran-tedarikcisi-boe-hile-yaparken-yakalandi--148813

haa telefonu diyosun . ben laptop olarak düşünmüştüm 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

iyi de internetten almak vs mağazadan almak demiyorum ki ben.

teknosanın 17 ye sattığı laptop media marktta 15 atıyorum. 

aralarında 2-3 k fark olan aletler var baya.

fiziksel alacaksa da gidip ucuz olandan almıyo mu adam ? "pahalı olsa da teknosadan alcam ben" diye mi tutturuyo millet ? 

adamın bulunduğu yerde mağaza olmasa bile otobüse atlayıp yan ilden alsa yine karda olur

bu durum bazen saatlik veya günlük olarak da değişebiliyor. pandemiden önce bulaşık makinesi almaya niyetlendim, bosch ta 3k fiyat vardı, teknosa ve mediamarktte 2800 civarındaydı, 1 hafta falan fiyatlara bakarken tamam dedim artık teknosadan gidip alayım, o sırada telefondan son bi kez daha mediamarkt sitesine baktım, 2400 görünüyor fiyat, atladım araca mediamarkta gittim, haftasonu artık dükkan kapandı kapanacak.

mağazada cihazın üzerinde fiyat hala 2800 yazıyor fiyat, dedim sitede 2400 görünüyor nasıl yapalım?

saolsun oradaki çalışan eleman açtı bilgisayarı bi üyelik oluşturup site üzerinden siparişi geçti, ertesi hafta gelip kurulumu yaptılar :)

bazen dükkandaki fiyat ile site üzerindeki fiyat da farkediyor.

özellikle vatan dükkanda da indirim yapıyor duruma göre.

goo.gl/qBNZmW
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

çünkü bazıları çok zengin . 

daha gecen bir spotcuyla sohbet ettik. adam diyor ki

"koltugu kirlendikce bize verip yeni alıyorlar "diyor. 

birinin tayini çıkmış kim uğraşacak demiş bütün evi spotcuya vermiş gitmiş parasız yepyeni makineler bir kere kullanılmış ..

sen simdi bu adan 1000 TL yi düşünür mu 

benim arkadaş bir torba kıyafet verecek fakire hepsi etiketli

almış eve gelince vazgeçmiş atıyor.

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    futurist bunu yazdı

birinin tayini çıkmış kim uğraşacak demiş bütün evi spotcuya vermiş gitmiş parasız yepyeni makineler bir kere kullanılmış ..

ya ne zengin arkadaslarin var. düğün müğün olursa çağırsana biraz çevre yapayım :/ 

benimkiler aldığı yumurtayı tartıp 2-3 gram eksik çıkarsa kasiyere çemkiriyor

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mutubilir
    Mutubilir's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

ya ne zengin arkadaslarin var. düğün müğün olursa çağırsana biraz çevre yapayım :/ 

benimkiler aldığı yumurtayı tartıp 2-3 gram eksik çıkarsa kasiyere çemkiriyor

Hoca seninkiler de bildiğin yolunu buluyo :D

Aslan bile atı görünce götünü saklar
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yustang
    yustang's avatar
    Erkek

N11de de aynı ürün 2bin tl farkla bir sürü satıcı var. Onların neyine güveniyorlar servis kargo cart curt farkı nedir

HAYATTAKİ PÜRÜZLERİ EKSİK OLAN KISIMLARINI TAMAMLAMAK İÇİN KULLAN. O ZAMAN HAYAT DAHA KULLANIŞLI VE GENİŞ OLUR.
Toplam Hit: 1665 Toplam Mesaj: 22
teknoloji fiyatları