folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Teknoloji Yokken Çocuk Olmak.(Resimlerle)

Teknoloji Yokken Çocuk Olmak.(Resimlerle)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

Misket,körebe,uzun eşşek,birdirbir, v.s.. Ya Sizin en Sevdiğiniz Oyun hangisi idi.

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/content/galeri/yeni/goster.asp?prm=0,533424&id=1&galeriid=4838#galeriStart

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fivestar
    fivestar's avatar
    Erkek
    Misket favorimdir her zaman :)

Ağırdır sevmelerim her yürek taşıyamaz, büyüktür umutlarım her omuz kaldıramaz
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JohnD
    JohnD's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

misket,taso ((:

bide bizim bi takas su arabası vardı(el arabası gibi bişey) onla birbirimizi gezdirirdik :D

@edit:simiti unutmuşum

DOM..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamgibi
    adamgibi's avatar
    Erkek
    misket......... bizim buralarda ona  cilli derler  10 numara oynardım  mors  oynardık   bi  üçgen  çizersin yere  içine misketleri koyarsın sonra  dısardan onlara mısketle vurarak   cıkarmaya  calısırsın  senın  mısketın  ıcınde  kalırsa  mors  olur  ve  bütün  misketleri kaybedersın .......bende  diyom bu zamanın  cocukları nıye oynamıyorlar bu oyunları  meğersem teknolojidenmiş :|

kontra bisiklet
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mosquit0
    mosquit0's avatar
    Erkek
    sarı camurdan araba yapardık telsız yapardık abımle cok ıyı hatrılıyorum ozamn bılgısayar yok varda yok yanı :D atarıler vardı oda yokdu yanı bızde yokdu evlerın duvarına camur atardık yapısırdı adam bızı kovalardı evın boyasını bozuyoruz dıye  :D :D

adaletin bu suçu önleyemiyecek olduğunu düşünüyorsan yargıçda sen ol cellad da
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek
    misket , gazoz kapağı , bilyeli tahta ...

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meraclitus
    Meraclitus's avatar
    Erkek

en güzelide tüftüf :D otobüsler durakta durunca pencerelerden sallardık:D hatta cips boşetlerini kesip onlarla yapardık uçlarınada bolibon pipetlerini kesip takardık bozulmasın diye.Çok daha hızlı ve sivri olurlardı.özlemişim yaw.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugrahan45
    bugrahan45's avatar
    Erkek

Meraclitus bunu yazdı:
    -----------------------------

en güzelide tüftüf :D otobüsler durakta durunca pencerelerden sallardık:D hatta cips boşetlerini kesip onlarla yapardık uçlarınada bolibon pipetlerini kesip takardık bozulmasın diye.Çok daha hızlı ve sivri olurlardı.özlemişim yaw.

biz onların ucuna toplu iğne takardık pazarda baloncuların balonlarını patlatırdık. sonra kalabalığın arasında kaçıp kaybolurduk.

.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    texas
    texas's avatar
    Erkek

arkadaşın verdigi ilk resim hariç digerleri bizim Türkiyedeki çocukları çocukluklarımızı temsil etmiyor baksana ayakkabısına :D biz hep ya lastik ayakkabı yada sandalet giyerdik bilmezdik kundurayı.. bu arada  buyrun bir kaç fotoğrafda benden..

bu oyunlar bazı arkadaşlarıma yabancı gelebilir ya yaş itibari ile yada duyuo oynamadıgından dolayıdır. bu arada rtükde çocukları düşünmüş bi site yapmış bu çocuk oyunları ile ilgili gerçi ben çogunun adını dahi yeni ögrendim bunların içinde bir kaç tane bildigim oyun var eskileri yad etmek isteyenler http://www.rtukcocuk.org.tr/oyunlar.php bakabilirler zahid baba size yol gösterecektir..

Uzuneşşek

Buda güvercin taklası..

gvercin%20takla

Çelik çomak

celikcomak

unutmuşum olduklarım var fakat bunlarda biri sek sek oyununu onu eklemedim çünkü o kız oyunu.. :D

in the end , there will be only chaos"... Everything must come to be END..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meraclitus
    Meraclitus's avatar
    Erkek
    bugrahan45 bunu yazdı:

Meraclitus bunu yazdı:

biz onların ucuna toplu iğne takardık pazarda baloncuların balonlarını patlatırdık. sonra kalabalığın arasında kaçıp kaybolurduk.

toplu iğne bizimde aklımıza gelmedi değil ama ya düşüyor yada yamuk duruyordu bide pratik değil:D  cips poşetleri kaygan bide şeklini verdin mi sivri olurdu:D

lolipopun tutma yerinide ufak ufak kesip takıyorduk uzun süre kullan:D tüftüfü bide tahtaya sapitlersin pantlarsın bant yerlerinede cephaneyi sıkıştırırsın of ya valla özledim :D

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmQceR
    EmQceR's avatar
    Erkek
    Misket , çivi oynardık toprağa batırırdık sonra köşe kapmaca,gazoz kapağı vardı oda süperdi :D vaybe

Bu Yüce Türk Milleti ne ihanetler gördü hepsinin üstesinden gelmeyi başararak tarihe nice zaferler yazdırdı. Bu Millet Kuva-yı milliye hareketini yeniden başlatır. Sivas Kongresini yeniden toplar, Ya İstiklal, Ya Ölüm diye haykırır ve gereğini yapar. Türk Milleti ihaneti ve hainleri hiç affetmez. Dileğimiz odur ki bu iş sandıkta bitsin, aksi halde "sürüye dalmayı göze alan Kurt, çobanın da, köpeğinde hesabını yapmaz."
Toplam Hit: 7443 Toplam Mesaj: 48