Telefon Alıcam Tavsiye

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı

Hacılar yaklaşık yarım saat kullanım sonrası ilk yorumu yazayım.

Malzeme kalitesi dandik. Kasa kalitesiz mykbnin dediği gibi boşluk var arkada. Hat takma yerini plastik yapmışlar elinde kalacak gibi adamım. Bari orayı metal yapardınız amg.

Onun dışında bide ses çalarken alttan titreme yapıyor telefon biraz. Başka bir eksisini görmedim henüz. 

Ha 4500 lira eder mi? Etmez ama 100 bin liraya polo alamadığın ülkede zaten çok da bişey beklememek lazım bu paralara sanki.

valla ben 1.5 ay once gm21 aldım 1450 ye butun işimi goruyor.. telefonlara bu kadar para yazık ya.. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

4.500'ü gözden çıkarsam açıkçası iPhone SE 2020 alıp geçerdim. Kasa eski ama kaputun altında iPhone 11 işlemcisi var. Tam atom karınca. Çok rahat 2026'ya kadar kullanılır.

iPhonelar şaka falan demiyorum fiyat / performans cihazı oldu. Bugün en dandik Android telefonlar bile 4-5 bin lira. Gider 2-3 bin lira daha koyar iPhone alırım kafam rahat olur. Yarın öbür gün satmak istesem elimi öpene satarım. Garantide karşımda muhatap bulurum. Tonla kılıf, aksesuar ve yedekparça desteği vs vs.

Samsung ucuz olsun diye malzemeden öyle böyle kısmıyor. Tamam plastik ama S3-S4 dönemlerindede plastikti. O dönemin telefonlarıda plastik olmalarına rağmen daha sağlamdı.

mkyb tarafından 10/Eyl/21 00:36 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

4.500'ü gözden çıkarsam açıkçası iPhone SE 2020 alıp geçerdim. Kasa eski ama kaputun altında iPhone 11 işlemcisi var. Tam atom karınca. Çok rahat 2026'ya kadar kullanılır.

iPhonelar şaka falan demiyorum fiyat / performans cihazı oldu. Bugün en dandik Android telefonlar bile 4-5 bin lira. Gider 2-3 bin lira daha koyar iPhone alırım kafam rahat olur. Yarın öbür gün satmak istesem elimi öpene satarım. Garantide karşımda muhatap bulurum. Tonla kılıf, aksesuar ve yedekparça desteği vs vs.

Samsung ucuz olsun diye malzemeden öyle böyle kısmıyor. Tamam plastik ama S3-S4 dönemlerindede plastikti. O dönemin telefonlarıda plastik olmalarına rağmen daha sağlamdı.

👍👍👍👍👍

aynen katılıyorum memleket hindistan gibi olacak telefon bile lüks tüketim olacak daha da ötesi gibi saçma ama gerçek. 

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Hindistan'dan beter olduk. Tamam dolar kuru arttı ama telefondan alınan vergilerde arttı. Telefon alırken verdiğimiz paranın içinde devletede bir telefon alıyoruz.

2014'te çekilen şu video olayı özetliyor. Bugün 2 bin liraya ikinci elde bile düzgün telefon yok.

https://www.youtube.com/watch?v=kCTaHgI1-co

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aksata
    aksata's avatar
    Erkek

s20 fe

Bazıları özgürlüğü sadece kendileri gibi düşünenlere reva görüyor...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Beyaz arka fonda harflerin altında küçük yeşil ışık var acaba herkesde mi böyle? 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı

Beyaz arka fonda harflerin altında küçük yeşil ışık var acaba herkesde mi böyle? 

Hayır değil. Başka bir telefonla ekranın fotoğrafını çekip atarsan kesin teşhis yaparım. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sansar55
    sansar55's avatar
    Erkek
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Telefon güzelde Mediatek. Uzun kullanım hedefiniz varsa Snapdragon işlemciden şaşmayın. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    u235 bunu yazdı

Hayır değil. Başka bir telefonla ekranın fotoğrafını çekip atarsan kesin teşhis yaparım. 

Hacı fotosunu çektim de hiçbişey anlaşılmıyor fotodan.  Her harfin altında çok dikkatli bakınca belli olan yeşil ışık düşün. Çok rahatsız edici değil ama böyle bişey var.

Bide update gelmiş yapsam mı update i, yavaşlamasın telefon

Toplam Hit: 3540 Toplam Mesaj: 38
telefon telefon