Telefon Alıcam Tavsiye

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihgs
    salihgs's avatar
    Erkek

Bugün işyerinden biriyle telefonlar üzerine konuşuyoruz bende iphone6 var dedim amk telefonu iyice yavaşladı kullanılmıyor artık o da diyor ki bu iphone tam bir kapitalist telefonu bilerek yavaşlatıyor yenisine geçsin insanlar diye o yüzden samsungtan şaşmam dedi. 
    Ben de dedim tamam kapitalist de samsung ne alaka şimdi ben 2014 te iphone6   alacağıma gidip samsung alpha veya s3 alsaydım ne olacaktı? En azından iphone 6 yı hala kullanabiliyorum şimdi piyasada çalışır s3 mü kaldı alpha mı kaldı sanki :D

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

S20 fe kullanıyorum. Snapdragonlu olanı al alacaksan. 

Eksileri

Ghost touch olayı arada oluyor

Ekran kalitesi düşük gibi sanki renkler a50 kadar canlı değil

Onun dışında kamera filan baya iyi. Şarjı ben çok telefon kullanan birisi değilim. Genelde işten eve geçtiğimde %80 filan kalıyo. İhtiyaçlarımın çok üstünde. En sevdiğim yanı da iphoneları filan da kablosuz şarj ediyor. Arkadaşlar filan şarjsız kalınca %30 kalana kadar diğer telefonu temassız şarj ediyor.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PEAK
    PEAK's avatar
    Erkek

one plus 8t kullanıyorum 5 bine kaçak aldım tabiki.  facebookta teknoess diye gurubu var ismi emin yılmaz. 

geçen gün kardeşime 2250 tl e infnixy note 10 pro 8/256 aldım  yine aynı kişiden akşam 4-5 gibi sipariş verdim ertesi gün öğlen geldi :)

Sigara külü ile sirke karıştırılırsa ne olur ?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wort
    Wort's avatar
    Erkek
    salihgs bunu yazdı

Bugün işyerinden biriyle telefonlar üzerine konuşuyoruz bende iphone6 var dedim amk telefonu iyice yavaşladı kullanılmıyor artık o da diyor ki bu iphone tam bir kapitalist telefonu bilerek yavaşlatıyor yenisine geçsin insanlar diye o yüzden samsungtan şaşmam dedi. 
    Ben de dedim tamam kapitalist de samsung ne alaka şimdi ben 2014 te iphone6   alacağıma gidip samsung alpha veya s3 alsaydım ne olacaktı? En azından iphone 6 yı hala kullanabiliyorum şimdi piyasada çalışır s3 mü kaldı alpha mı kaldı sanki :D

İphone açılan davalarda batarya kapasiteleri düştüğü için işlemci hızlarını azalttık diye açıklamaları vardı.Lokasyonu Fransa yapınca telefonda hızlanma oluyormuş bi dene istersen.

https://shiftdelete.net/iphone-hizini-artiracak-basit-hile-ortaya-cikti

Karanlıklara sitem edeceğimize hepimiz bir mum yaksak karanlıklar aydınlığa dönerdi…
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Genel olarak yazacağım.

-iPhone 6'nın rakibi Samsung S3 veya Alpha değil. iP 6'nın o dönemki rakibi Samsung S6'dır. S3 o dönem için bile eski bir modeldi. Kaldı ki Samsung, S6'dan itibaren kendini adam etmeye başladı. Alpha'yı zaten dikkate almıyorum orta seviye bir modeldi.

-iPhoneların uzun ömürlü olmasına sebep malzeme kalitesi. Adamlar cihazı tasarlarken uzun kullanımda sorun vermemeyi amaçlıyor. Mesala iPhoneların içini açın şarj soketinin iki taraftan vidalarla sağlama alındığını görürsünüz. Şarj soketi dişi giriştir. Androidlerdeki gibi değildir. O yüzden Apple inatla USB-C'ye geçmiyor. Birde Android telefonların içini açın. Çinli işçilerin fabrikada montajlarken orasına burasına keçeli kalemle attığı rakamlar, oradan buradan fırlayan soketler, flexler vs. Tam bir keşmekeş. iPhonelar ise lego gibi. Her şey bir bütün. Hiç bilmeyen birisi bile içini açıp tamir edebilir.

-Apple, batarya ölünce evet telefonu yavaşlatıyordu. Sebebi ise batarya ölünce telefona düzgün elektrik veremiyor. Telefonda düzensiz elektrik gelince kendini korumaya alıp çat diye kapanıyor. Bunu önemli bir arama sırasında yaptığını düşünün ? Apple'ın hatası bunu kullanıcıya açıklamamasıydı. Yoksa bu batarya ölünce yavaşlama olayı Androidlerdede var. Çakma batarya ile can çekişen Samsung S3'e bayiden orjinal batarya alıp takınca telefon canavar gibi olmuştu. Zaten bu batarya öldü telefon artık yavaş çalışıyor muhabbeti Windows Phone'dan çalındı. Windows Phone telefonlarda batarya ölünce bataryanın üstünde kırmızı çarpı çıkıp servis uyarısı vermeye başlıyordu.

-Yeşillik konusuna gelecek olursam oda kalitesiz OLED ekrandan oluyor. Ekranın değişmesi gerek. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SwateR
    SwateR's avatar
    Erkek

İşyerinde hem Samsung S20 FE hemde Mi 10t Pro yu elime alıp kullandım. Redmi kullanıcısı olarak sırf şu MIUI arayüzü yüzünden bir daha asla Xiaomi almam. 

Samsung S20 FE hem 120Hz ekran hemde stabillik açısından ağzımı açık bıraktı. Gerçekten Samsung alınacaksa paraya az daha kıyıp S serisi almak lazım. Çok hoşuma gitti namıssız.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siberturq
    siberturq's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Genel olarak yazacağım.

-iPhone 6'nın rakibi Samsung S3 veya Alpha değil. iP 6'nın o dönemki rakibi Samsung S6'dır. S3 o dönem için bile eski bir modeldi. Kaldı ki Samsung, S6'dan itibaren kendini adam etmeye başladı. Alpha'yı zaten dikkate almıyorum orta seviye bir modeldi.

-iPhoneların uzun ömürlü olmasına sebep malzeme kalitesi. Adamlar cihazı tasarlarken uzun kullanımda sorun vermemeyi amaçlıyor. Mesala iPhoneların içini açın şarj soketinin iki taraftan vidalarla sağlama alındığını görürsünüz. Şarj soketi dişi giriştir. Androidlerdeki gibi değildir. O yüzden Apple inatla USB-C'ye geçmiyor. Birde Android telefonların içini açın. Çinli işçilerin fabrikada montajlarken orasına burasına keçeli kalemle attığı rakamlar, oradan buradan fırlayan soketler, flexler vs. Tam bir keşmekeş. iPhonelar ise lego gibi. Her şey bir bütün. Hiç bilmeyen birisi bile içini açıp tamir edebilir.

-Apple, batarya ölünce evet telefonu yavaşlatıyordu. Sebebi ise batarya ölünce telefona düzgün elektrik veremiyor. Telefonda düzensiz elektrik gelince kendini korumaya alıp çat diye kapanıyor. Bunu önemli bir arama sırasında yaptığını düşünün ? Apple'ın hatası bunu kullanıcıya açıklamamasıydı. Yoksa bu batarya ölünce yavaşlama olayı Androidlerdede var. Çakma batarya ile can çekişen Samsung S3'e bayiden orjinal batarya alıp takınca telefon canavar gibi olmuştu. Zaten bu batarya öldü telefon artık yavaş çalışıyor muhabbeti Windows Phone'dan çalındı. Windows Phone telefonlarda batarya ölünce bataryanın üstünde kırmızı çarpı çıkıp servis uyarısı vermeye başlıyordu.

-Yeşillik konusuna gelecek olursam oda kalitesiz OLED ekrandan oluyor. Ekranın değişmesi gerek. 

İphone telefonlar lego gibi falan değil açıp kapatmak tam bir eziyet çünkü adamların vida boyları standart değil eğerki vida yerleri değişirse telefon pert oluyor.

Bu ısırılmış elmanın tek avantajı kullanıcıyı kendi istediği gibi telefon kullandırtması, bu sebeple daha stabil. 

Bunlar dışında elmanın çoğu reklam.

Bir şeyi gerçekten yapmak isterseniz bir yolunu bulursunuz, istemezseniz de bir bahane bulursunuz.
Toplam Hit: 3541 Toplam Mesaj: 38
telefon telefon