Telefon Tamirinden Anlayan Var Mı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

merhaba

alet gm5 plus

alet suya düştü, çıkardık pirince falan koyduk. pirinçte bir gün durduktan sonra açtık

30 sn açık durup kapanıyo. telpanın fiyat listesine baktım anakarta 370 lira istiyor. çok geldi. istanbulda ya da ankarada  önerdiğiniz telefoncu var mı ?

ya da yapılacak bir şey mi sizce, yaptırsam 3 gün sonra patlar mı ?

birde elimde bitane lumia 535 var o da sorunlu, telefoncu arkadaşlar varsa yeşillendirsin şu aletleri göstereyim bi

edit: modeli yazmamışım.

yolbulucu tarafından 26/Nis/18 12:47 tarihinde düzenlenmiştir

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

telefon modeli ne?  garantisi duruyorsa ver garantiye yok ise aç telefonu güzelçene bi tiner ya da alkollü bez ile sil kurut  tak büyük ihtimal sıkıntısız çalışacak. Elde başka batarya var ise onla da denemek laızm.

next next next install
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    ilteris bunu yazdı

telefon modeli ne?  garantisi duruyorsa ver garantiye yok ise aç telefonu güzelçene bi tiner ya da alkollü bez ile sil kurut  tak büyük ihtimal sıkıntısız çalışacak. Elde başka batarya var ise onla da denemek laızm.

alet gm5 konuya yazmayı unutuşum, silmeyi deneyeyim bi eczaneden alkol alıp

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nposeLx
    nposeLx's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı

istanbul Ümraniye atatürk mahallesi / mevlana parkı karşısında tanıdık temiz ve işinde de iyi bi abimiz var. Kadir’dir adı. Yardımcı olurum, hatta bir 45 dakikaya önünden geçeceğim bir sorayım ona bakalım, ne kadar fiyat diyecek 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    nposeLx bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı

istanbul Ümraniye atatürk mahallesi / mevlana parkı karşısında tanıdık temiz ve işinde de iyi bi abimiz var. Kadir’dir adı. Yardımcı olurum, hatta bir 45 dakikaya önünden geçeceğim bir sorayım ona bakalım, ne kadar fiyat diyecek 

abi gm5 i hallettik, halamındı o. yakınındaki bir telefoncu açıp silmiş düzelmiş alet.

lumia yı sorabilirsin, sorun şu: alet lumia 535, şarja takınca şarj oluyorum diyo ama olmuyo. yeni batarya alıp denedim yine yemedi, başka şarj aletleriyle denedim yine olmadı. internette aradım bitane hindistanlı anakartta bi yer gösterdi burdan buraya köprü at düzelir dedi ama mikroskop falan lazım baya minicik bir yer, bir telefoncu halleder diye düşünüyorum.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Lumia 535 ile uğraştığına değmez hocam. Microsoft desteğini kesti. Şuan Windows Mobile platformunda bir tek Whatsapp var düzgün çalışan onlarda seneye keserler desteği. Ha ama sen yinede atma koy bir köşeye. İnternette cihazın kilidini kırıp Android çalıştırmaya çalışanlar var. Gerçi Snapdragon 200 işlemcide Android çalıştırsan telefon tost makinesi olur orası ayrı konu.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nposeLx
    nposeLx's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    nposeLx bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı

abi gm5 i hallettik, halamındı o. yakınındaki bir telefoncu açıp silmiş düzelmiş alet.

lumia yı sorabilirsin, sorun şu: alet lumia 535, şarja takınca şarj oluyorum diyo ama olmuyo. yeni batarya alıp denedim yine yemedi, başka şarj aletleriyle denedim yine olmadı. internette aradım bitane hindistanlı anakartta bi yer gösterdi burdan buraya köprü at düzelir dedi ama mikroskop falan lazım baya minicik bir yer, bir telefoncu halleder diye düşünüyorum.

“anakart üzerindeki şarj “bişeysi”ni değişmek gerekebilir. cihazı açıp bakmadan fiyat vermek doğru olmaz” dedi. 

civardaki telefonculara göster hocam. fiyat verip arızayı söylesinler. bende buradan ona göre fiyatına baktırayım. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Lumia 535 ile uğraştığına değmez hocam. Microsoft desteğini kesti. Şuan Windows Mobile platformunda bir tek Whatsapp var düzgün çalışan onlarda seneye keserler desteği. Ha ama sen yinede atma koy bir köşeye.

İnternette cihazın kilidini kırıp, Android çalıştırmaya, çalışanlar var. Gerçi Snapdragon 200 işlemcide, Android çalıştırsan ,telefon, tost makinesi olur, orası ayrı konu.

" Cihazın kilidini Kırmak " ifadesiyle anlatılmak istenen, Tam olarak nedir?

Yazılımsal müdahaleden çok, DonanımSal Müdahale`den bahsediyoruz burada, değil mi? Buna dair, bir video`lu bir örnek gönderebilir misin, @MkYb dostum ?

Niye, "-ruz" ekini kullandıysam. @@,)
    "-Sun" eki, olacaktı o. @.o,)

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Windows bilgisayarın C://Windows klasörüne girmek gibi düşün hocam o kilidi. Microsoft o kısma girişe izin vermiyor ve her modelde farklı bu yöntem.

Mesela Lumia 520 modeli kırıldı diye biliyorum Android çalıştırdı adamlar. Ancak pek ilgi görmeyince devamı gelmedi. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    mkyb bunu yazdı

Lumia 535 ile uğraştığına değmez hocam. Microsoft desteğini kesti. Şuan Windows Mobile platformunda bir tek Whatsapp var düzgün çalışan onlarda seneye keserler desteği. Ha ama sen yinede atma koy bir köşeye. İnternette cihazın kilidini kırıp Android çalıştırmaya çalışanlar var. Gerçi Snapdragon 200 işlemcide Android çalıştırsan telefon tost makinesi olur orası ayrı konu.

hocam bu telefon fiziksel olarak çok sağlam, whatsapp falan da çalıştırıyo. aletten pek bi beklentim yok yedek telefon olarak dursun kenarda. baya iş görüyor sd200 olsa bile. android kurup niye işkence çekeyim ayrıca.

40/50 ye yapılırsa yaptırırım yoksa uğraşmam.

@nposeLx  saolasın hocam

yarın elime alıp ilk gördüğüm telefoncuya sorayım bi

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Windows bilgisayarın C://Windows klasörüne girmek gibi düşün hocam o kilidi.

Microsoft o kısma girişe izin vermiyor ve her modelde farklı, bu yöntem.

Mesela, Lumia 520 modeli kırıldı diye biliyorum, Android çalıştırdı adamlar. Ancak pek ilgi görmeyince, devamı gelmedi. 

Aslında, benim Sorum açıktı, ama alıntı yaptığım yukarıdaki mesajında ^^D , Bold(koyu) kısım ile, 1 önceki mesajından Farklı birşey yazıyorsun.

Bir dâhâ deneyeyim: Bu Lumia üzerinde(yada SD işlemcisi, Rom yada Ram `ı üzerinde), AndroidİşletimSistemi `ni çalıştırma İşlemi için, HardCracking müdahale mi, SoftCracking müdahale mi, veya Her 2sinin birleştirilerek (evet, bu seçeneği yeni ekledim.) müdahale ile mi, çalıştırıyorlar ?

Tşkler. ``D)

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 1869 Toplam Mesaj: 13
telefon tamir telefon telefoncu telefon tamiri mkyb