Temel Elektronik

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    morportakal
    morportakal's avatar
    Erkek
    snmez bunu yazdı:

hocam akıl vermek gibi olmasın ama sen bu konularda takılıyosan işin zor. ileriki konular bunlardan çok daha zor özellikle şekil olarak formül olarak bu konuları iyi öğrenmeye bak yani sor hocana bunları öğrenemezsen sonraki konularda çok zorlanırsın bişey anlamazsın.

bencede iyi öğrenmeye bak

bassinyourface
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ILKER06
    ILKER06's avatar
    Erkek

mereth kardesım aynen oole bısıı ama sorun su bunlar nasıl ve nerede kullanılır

azaPp kardes ben de sana pm attım maılımı yardımcı olursan svınırım cunku sınav pazartesı

Hayattaki en güzel şeyler : Ya kanun dışı, ya ahlak dışı ya da şişmanlatıcıdır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    morportakal
    morportakal's avatar
    Erkek

bak şimdi:hepsi aslında bi entegre olusturuo bildiiğim kadarıyla

Örn:Ve kapısında iki kapıdan birisi olmazsa [a olurda b olmazsa] entegre çıkış vermez calışmaz.Ama veya kapısında  öyle değil.A VEYA B farketmez demek [a olsada olmasada entegre sonuç verir]

Lafın kısası benim bildiim kadarıyla bu tür devreler entegre devre dizynı için kullanılır

bassinyourface
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ILKER06
    ILKER06's avatar
    Erkek

hoca mesela yazmıs f=AB'+CD  bunun ıkı gırslı lend kapısı ıle cızınız sımdı ben burada bu kapıları nasıl kullancam???

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    morportakal
    morportakal's avatar
    Erkek

Sanırım bundan bahsediyosun: Şekle Göre:her kapı devrede olmak zorunda[A B C D anahtarları ] "Ve" kapısının özelliği bu.yani bi anahtar bile devrede değilse lamba yanmaz entegremiz sonuç vermez kullanımından anladığım benim bu.Başka anlayan varsa yazsın.Ben bukadar biliom.Not:şekille alay etmekte özgürsünüz.

bassinyourface
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    morportakal
    morportakal's avatar
    Erkek

bu arada lend kapısını ilk kez duyuyorum

bassinyourface
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ILKER06
    ILKER06's avatar
    Erkek

arkadaslar yardımlarınız ıcın cook tesekkur ederım dersın hocasının ewıne gıttım ona dw2004 verdım oda bana dersın kıtabını verdı guzel alısversı oldu :))) sımdı ben buna 1 gece yumulurum kapı cerceve hepsını ezberlerım

yardım eden arkadaslara cook tesekkur ederım

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    morportakal
    morportakal's avatar
    Erkek
    ohh bee

bassinyourface
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    8mm
    8mm's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Hayatımda gördüğüm en zevkli ve kek derslerden biriydi..Sonra sayısal elektronik&Digital elektronik ..Nor nand kapıları opamp vs.. Hatta bi sınawda asansor devresiydi sanırım hoja flip-flop 10. katta dursun ve aşağı geri insin gibi bir soru hazırlamıştı benim flip-flop 3 tane fazlaydı ama pratikte 10. katta durup resetliodu yinede AA geçtim :)

Kimse sana özgürlük veremez. Kimse sana eşitlik veya adalet veya başka birşey veremez. Eğer adamsan, sen alırsın. 8mm@tahribat.com
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kokainman
    kokainman's avatar
    Erkek

zuhahaha bu ne olm.Aman benden uzak Allah'a yakın.

... sorcerer & musket ...
Toplam Hit: 3959 Toplam Mesaj: 27