folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Tenis"E Başlayacağım Yardım!

Tenis"E Başlayacağım Yardım!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayok
    Tayok's avatar
    Erkek

Arkadaşlar bu tenis sporunu çok seviyorum ve başlamak istiyorum. Bundan önce bir kaç kez denemem oldu ve ilk denmelerime göre iyi oynadığımı söylediler. Şimdi bir kaç sorum var.

Servis pek atamıyorum. Biraz teknik bilgi eksikliğinden birazda bileğimin raketi gayet hızlı atabilmem için yeterince güçlü olmaması? Bileğimin dahada güçlenmesini nasıl sağlayabilirim?

Keşke küçükten başlasaydım bu spor a. Şimdi olmuş yaş 19 bu yaştan sonra başlasan ne yazar ama olsun ben genede Federeri yecek kıvama gelecem. Federer olmasada (biraz attım) Nadalı kesin yenerim :D ... Bu spor a başlamı gönül vermiş muritlerimiz varsa biraz bilgi yorum vs. ne varsa almak istiyorum içinizi boşaltın lütfen...

Teşekkürler. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

:D

kursa git :D 

sosyetik karılara karşılıklı servis atarsınız 

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayok
    Tayok's avatar
    Erkek
    alay etme lan ben Sharapova (namı diyar şarap karı) onla servisleşecem (prd sevişecem) ... Ya harbi şu bilek geliştirme kısmını nasıl yapacam yani bileğimi nasıl kuvvetlendirebilirim en çabuk ilaçsız milaçsız?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fth_
    fth_'s avatar
    Erkek
    masa tenisi biliom acık :D  olmazmı

çocuktum,büyüdüm
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hMhM
    hMhM's avatar
    Erkek

hacı ben de basketbol oynuyorum bileğim çok zayıftı. şu simit gibi olan şeyler var sık sık diyorum ben ona al onlardan bi tane bileklerin güçlenir. ya da kolunu yere parelel olarak aç elini yumruk yap sık. çok yaparsan öyle bileklerin güçlenir.

edit: yumruk yap sık demişim. aç kapa, aç kapa olacatı...

kenarda köşede takılırım ben
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Funky_Punky
    Funky_Punky's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Uygun kilolarda dumbell elde ediniyorsun, eline alıyosun, alçak bir platformun üzerine oturup elini platformdan sakıcak şekilde bileğini biraz geçince kadar uzatıyosun, daha sonra bileğini çekebildiğin kadar yukarı çekip geri indiriyosun, bir anda değil yavaşça indiriyosun, bunu duzenli yaptığın surece bol damarlı muthiş bileklere sahip oluyorsun, daha sonra gidip teniste çok feci servisler atarak amelenin dediği gibi asortiklerden karizma puan topluyosun, hem de ne biçim. Agassinin raketi bile kırarsın...

Yazdığım konulara genelde geri dönemiyorum, takip etmemi istediğiniz bir durum olursa lütfen PM atınız.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tutay
    tutay's avatar
    Erkek
    hocam dagcılık kulubunde hocanın bize bir tavsiyesi var bir çubun ortasına ip bagla(yaklaşık 1mtre filan )sonra da ipin ucuna bir agırlık as ve cubugu parmaklarınla çevir bu ii geliştiriyormuş bilekleri
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sertan_06
    sertan_06's avatar
    Erkek

kardeşler benim bilader besyo da okuyo tenis dersleri de alıyo bilekler için ağırlık çalışoyodu sonradan raket kuş gibi geliyomuş bide en önemli iki olay var forend backend onları öğrenmeniz lazım yalnız hiç bişekilde tavsiye etmem bu sporu hem çok maliyetli hem zengin sporu hemde çok idman yapacak yer filan lazım hoca lazım zor iş valla

spor akademisi hazırlık kurslarımız ankarada açılmıştır.tbt dekilere duyurulur.firtina_kickbox@hotmail.com
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Valira
    Valira's avatar
    Dişi
    çok egzersiz yapinca alisiyo bilek.bide sadece bileğini kullanman lazim oynarken,hem daha az yorulursun hemde daha kolay atarsin

The ability to destroy a planet is insignificant, next to the power of the force.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PeTaL
    PeTaL's avatar
    Dişi
    her spor gibi tenisde belli bi calısma gerektirio acıkcası gorundugu kadar kolay degil bi hayli yoruluyorsun bol bol strech yap bedenini spora hazır yani 30 dakika falan calıs gunde bileklerinde zamanla guclenir tenis için ama dambl böle elinde sıkıstırdıgın metaller falan onlarla calıs bilegin daha cabuk guclenir ama kendini cokta zorlama sakatlanırsın :S:S we imkanın warsa bi profesyonelden egitim al

rüyaları gerceklestirmenin en guzel yolu uyanmaktır
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blacksun
    blacksun's avatar
    Erkek
    amele doru sölemiş kursa git kurs hocaları daha iyi biliyordur herhalde

şiddete meyalim vallahi dertten..
Toplam Hit: 4617 Toplam Mesaj: 29