folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Termal Macun Doğru Sürülmüş Mü Sizce ?

Termal Macun Doğru Sürülmüş Mü Sizce ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enzo
    enzo's avatar
    Erkek

İzopropil alkolle temizle onu kardeş, macun sürmemişsin nutella sürmüşsün, ekmek mi banacan :D

"İstikbal göklerdedir..."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

abi şırıngaya geri çek onu çabuk çabuk ama acele de etmeden. 

Ben bi ara meraktan denemiştim çünkü ben de neredeyse 1-2 ayda bir macun değiştiren biri olaraktan (odam çok tozlu fanı çıkartmak için komple açmam gerekiyor) hep taştığını görüyordum. Bunu denedikten sonra da bi bok değişmedi gerçi ya az geliyor ya da çok arası yok lanet laptopta. 

https://www.instagram.com/p/B1morTvgb98/ 

SweetyVolty tarafından 01/Tem/21 03:50 tarihinde düzenlenmiştir

Çok sıkılıyom
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

bugün açtım tekrardan vaziyet şu şekildi https://www.hizliresim.com/66xhv95
     X şeklinde sıkıp kapattım. 

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    break
    break's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı

hocam o öyle olmaz, onu iyi bir temizledikten sonra ince bir tabaka olarak isveç + sı şeklinde sür, sonra + nın yarı boyutunda da x yap aynı yerlere sürme sen soğutucuyu yukarıdan bastırınca dağılım tam bir kare olacak. peltier sistemlere vakti zamanında uğraştığım için soğutucu montajına epey dikkat ediyordum.

İsveç artısı ne müridim?

Agronomist + Yaprak Tütün Uzmanı
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    break bunu yazdı
    RETRET bunu yazdı

hocam o öyle olmaz, onu iyi bir temizledikten sonra ince bir tabaka olarak isveç + sı şeklinde sür, sonra + nın yarı boyutunda da x yap aynı yerlere sürme sen soğutucuyu yukarıdan bastırınca dağılım tam bir kare olacak. peltier sistemlere vakti zamanında uğraştığım için soğutucu montajına epey dikkat ediyordum.

İsveç artısı ne müridim?

isviçre'dir o muhtemelen

ya da isveç bayrağında artı kısmın dikey çizgisi sola yakın, kalan yarı boyutuna da x yap demek istemiş de olabilir :D

rapidhacker550 tarafından 01/Tem/21 14:47 tarihinde düzenlenmiştir

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

Arap yağı bol bulunca gödüne sürermiş gibi olmuş knk

Ama herkes anasının karnında öğrenmiyor , gülelim diye diyorum :))

Kurtlar tasma takmaz....
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angels_demos
    angels_demos's avatar
    Erkek

olmamış. çok sürmüşsün taşmış her yandan. X şeklinde sür o boşluklar sıkışınca kapanacak zaten. hatta internette bir video vardı en iyi sürme yöntemi olarak X şeklinde olunca tüm yüzey kaplanıyor. kapattıktan sonra kenarlardan taşma var mı bak.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    LaNCeLoT bunu yazdı

aslında o kadar az sürdüm ki bu 4 gramlık termal macunu nasıl 2 seferde bitiriyorlar diye şaşırdıydım :D 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    rapidhacker550 bunu yazdı
    LaNCeLoT bunu yazdı

aslında o kadar az sürdüm ki bu 4 gramlık termal macunu nasıl 2 seferde bitiriyorlar diye şaşırdıydım :D 

Hocam X sür ya da ortaya bırak sonra yaydır hafiften zaten bastırınca takmak için iyice kenarlara doğru kendi yönlenecek,  çok ince levha birşeyle ben yaprak jiletle traş oldugumdan onla biraz yayıyorum misal

2 seferde bitiren Allan manyakları ssd ye bile bakır levha ince sogutucu falan takmıştır içini açıp çiplerine tek tek, ekran kartı , ramdir odur budur şudur deli mi yok

Kurtlar tasma takmaz....
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    LaNCeLoT bunu yazdı
    rapidhacker550 bunu yazdı
    LaNCeLoT bunu yazdı

Hocam X sür ya da ortaya bırak sonra yaydır hafiften zaten bastırınca takmak için iyice kenarlara doğru kendi yönlenecek,  çok ince levha birşeyle ben yaprak jiletle traş oldugumdan onla biraz yayıyorum misal

2 seferde bitiren Allan manyakları ssd ye bile bakır levha ince sogutucu falan takmıştır içini açıp çiplerine tek tek, ekran kartı , ramdir odur budur şudur deli mi yok

Aynen öyle yaptım X yaptım çok da kasmadım. ısı değerleri gayet iyi boşta 40 50 c arası geliyor. dün ile bir farkı yok bugünün D:

Toplam Hit: 3971 Toplam Mesaj: 42
termal macun uygulaması hk.