folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Termal Macun Doğru Sürülmüş Mü Sizce ?

Termal Macun Doğru Sürülmüş Mü Sizce ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    rapidhacker550 bunu yazdı
    LaNCeLoT bunu yazdı
    LaNCeLoT bunu yazdı

Arap yağı bol bulunca gödüne sürermiş gibi olmuş knk

Ama herkes anasının karnında öğrenmiyor , gülelim diye diyorum :))

aslında o kadar az sürdüm ki bu 4 gramlık termal macunu nasıl 2 seferde bitiriyorlar diye şaşırdıydım :D 

Hocam X sür ya da ortaya bırak sonra yaydır hafiften zaten bastırınca takmak için iyice kenarlara doğru kendi yönlenecek,  çok ince levha birşeyle ben yaprak jiletle traş oldugumdan onla biraz yayıyorum misal

2 seferde bitiren Allan manyakları ssd ye bile bakır levha ince sogutucu falan takmıştır içini açıp çiplerine tek tek, ekran kartı , ramdir odur budur şudur deli mi yok

Aynen öyle yaptım X yaptım çok da kasmadım. ısı değerleri gayet iyi boşta 40 50 c arası geliyor. dün ile bir farkı yok bugünün D:

Performans farkediyorsa okeydir kralım ya fazlasını aramamak gerek , bazen o bile olmuyor jsdhjsdsdh o da sikten termal macundan diye düşünüyorum

Zira A kalite termal macun gerçekten pahalı GERÇEKTEN :D

Kurtlar tasma takmaz....
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    mkyb bunu yazdı

Hafiften X şeklinde sık zaten o yayılır hocam

yaymaya lüzum yok o vakit 

ben yayiyorum, neden dersen zaten kısıtlı bir alanın var ısıyı aktarmak için , onun ne kadarını kullanısan kardır diye bakıyorum. termal macunun fazlasından da bi zarar olmaz. zaten iletken değil.

ha tutup 1 kiloluk paketi de dökmezsin. cpunun üstüne :P 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

ben yayiyorum, neden dersen zaten kısıtlı bir alanın var ısıyı aktarmak için , onun ne kadarını kullanısan kardır diye bakıyorum. termal macunun fazlasından da bi zarar olmaz. zaten iletken değil.

Ben de fazlası zarardır diyerek sadece üstünü kaplasak kâfi demiştim. Spatulası ile yaymıştım dün ama bugün x yapıp vidaladım geçtim.

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

yaymaya lüzum yok o vakit. 

nasıl, macun iletken değil derken? asıl amacı iletkenlik değil mi? içinde metal toz'ları yok mu?

ısı, katı ve iletken yüzeyde mi dâhâ Hızlı iletiliyor, yoksa iletken olmayan temas etmeyen yüzeyde mi? bana ilk'i daha mantıklı geliyor.

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

İletken değilse sürme amacı nedir?

goo.gl/qBNZmW
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

İletken değilse sürme amacı nedir?

ısıyı iletiyor elektriği iletmiyor. iletken değil derken eksik olmuş.

yani sen termal macunu çok sürsen, anakarta falan bulaşsan bişey olmaz.

termal macunun amacı cpu nun üstü ve heatsinkin altındaki iki yüzeyin birbirine ısıyı olabildiğince çok transfer etmesini sağlamak. 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enzo
    enzo's avatar
    Erkek

4 gr macunu 2 sene kullanırım rahat :D :D

"İstikbal göklerdedir..."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuhammeT
    MuhammeT's avatar
    Erkek

Macun için marka öneriniz var mı. Ya da şu özellikte macun olsun dediğiniz bir macun.

Hangi Cennetten Geldik Bu Cehenneme
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    MuhammeT bunu yazdı

Macun için marka öneriniz var mı. Ya da şu özellikte macun olsun dediğiniz bir macun.

https://www.tahribat.com/forum/termal-macun-tavsiyesi-247521

genel olarak 2 ürün önerilmişti.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    MuhammeT bunu yazdı

Arctic MX-4

goo.gl/qBNZmW
Toplam Hit: 4004 Toplam Mesaj: 42
termal macun uygulaması hk.