Tez / Ödev İntihal Raporu Alma

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mehmetdiyebiri
    mehmetdiyebiri's avatar
    Erkek

Arkadaşlar eşim tez işiyle uğraşmamak için tezsiz yüksek lisansa başladı ama öyle bir dönem ödevi vermişler ki max. %20 intihal olacak ve ilgili üniversitenin tüm tez yazma kuralları geçerli. Aslında "tez" istiyorlar ama adı dönem ödevi.

Ödevi ilk gönderdiğimizde intihal oranı yüksek çıktı, şimdi tekrar düzenledik. Hocaya göndermeden önce intihal oranını görmek istiyoruz. İnternette bir sürü abuk sabuk siteler var ama güvenemedim. 

Acaba içimizde tez intihal raporu alabilen var mı ? Varsa çok makbule geçer.

Saygılarımla , iyi akşamlar.

mehmetdiyebiri tarafından 11/May/20 00:07 tarihinde düzenlenmiştir

PUHU Leather Goods - https://www.instagram.com/puhuleathergoods
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AciyaGulmek
    AciyaGulmek's avatar
    Erkek

Hocam üniversitede olsaydım yardımcı olabilirdim.

Yalnız şöyle bir durum var buna dikkat edin, tezi tarattırdığınız intihal programının db'sine kayıt tiki var bir çok programda bunu iptal etmek gerekiyor.

Aksi durumda bir sonra ki taramanızda kendi tezinizden size intihal çıkarır.

İntihali engellemek için bir çok yöntem var aslında, az bir uğraşla epey indirilebilir.

Şimdiden kolay gelsin

De Get Yalan Dünya...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mehmetdiyebiri
    mehmetdiyebiri's avatar
    Erkek
    AciyaGulmek bunu yazdı

Hocam üniversitede olsaydım yardımcı olabilirdim.

Yalnız şöyle bir durum var buna dikkat edin, tezi tarattırdığınız intihal programının db'sine kayıt tiki var bir çok programda bunu iptal etmek gerekiyor.

Aksi durumda bir sonra ki taramanızda kendi tezinizden size intihal çıkarır.

İntihali engellemek için bir çok yöntem var aslında, az bir uğraşla epey indirilebilir.

Şimdiden kolay gelsin

Hocam ben de o yüzden DB kayıt durumları olmasın diye buraya başvurdum.

İntihali egellemek için ( atıyorum 35 kelimelik bir paragraf) ilgili yeri tekrar yazmaktan başka ne gibi yöntemler var ki?

edit : imla

mehmetdiyebiri tarafından 11/May/20 00:06 tarihinde düzenlenmiştir

PUHU Leather Goods - https://www.instagram.com/puhuleathergoods
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AciyaGulmek
    AciyaGulmek's avatar
    Erkek

Hocam işin uyanıklığı çok , mesela beyaz ''nokta'' yine beyaz tırnak işareti diye olaylar var . Normal tez olsa önermem ama bu ödev sonuçta intihal istemeleri saçmalık.

AciyaGulmek tarafından 11/May/20 00:23 tarihinde düzenlenmiştir

De Get Yalan Dünya...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek
    AciyaGulmek bunu yazdı

Hocam işin uyanıklığı çok , mesela beyaz ''nokta'' yine beyaz tırnak işareti diye olaylar var . Normal tez olsa önermem ama bu ödev sonuçta intihal istemeleri saçmalık.

Ne gibi biraz acabilir misin? 

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mrkps
    mrkps's avatar
    Erkek

r10 'da görmüştüm. elemanın teki başka  yerde yayınlanmış makaleleri alıp belli başlı harfleri özel karakterle değiştirip  r10'da satıyordu.

hiç bir şekilde intihal taramalarına takılmıyor.

Mesela A -> bildiğimiz alfabenin ilk harfi

Α-> alfa gibi

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek

gardaşım yazıyı gönder, ben test edeyim =)

Makaleyaz.Net - Türkiye'nin Makale Alım-Satım Platformu
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

Bu intihâl ile ilgili kontrolü yapan, üniversitelerde belirli bi aga bağlı bir program'ın varlığından,  @izzmarit bahsetmişti, ama Program'ın adını hatırlayamadım. yazdım, belki bir şekilde hatırlayan çıkabilir. 

Çok kullanılan bağlaçları fazla, ve tekrarlı bir şekilde kullanmayın gibi, bir takım öneriler vardı, sitenin birinde okumuştum.

intihâl miktarını, oranla, veya yüzde'yle bildiriyor diye de okumuştum. (hatırladım, büyük ihtimal ekşi'de okumuştum.)

RitmFarbRacourci tarafından 11/May/20 02:36 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    majestiquo
    majestiquo's avatar
    Erkek

İntihal için genelde turnitin yada ithenticate kullanılır. Özelden ödevi yollarsan turnitin den kontrol edip sana rapor çıktısını verebilirim. Mesaja ödevi hazırlayan kişinin adı soyadı bilgilerini de ilave etmeniz gerekir.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

Giriş kısmına bir " işareti koyun , kaynakçanın sonuna da yani belgenin bittiği en son yere de bir " koyun. 

Sonra turnitin vb programlar da sonucu görün :) 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    edminkardes
    edminkardes's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı

Bu intihâl ile ilgili kontrolü yapan, üniversitelerde belirli bi aga bağlı bir program'ın varlığından,  @izzmarit bahsetmişti, ama Program'ın adını hatırlayamadım. yazdım, belki bir şekilde hatırlayan çıkabilir. 

Çok kullanılan bağlaçları fazla, ve tekrarlı bir şekilde kullanmayın gibi, bir takım öneriler vardı, sitenin birinde okumuştum.

intihâl miktarını, oranla, veya yüzde'yle bildiriyor diye de okumuştum. (hatırladım, büyük ihtimal ekşi'de okumuştum.)

bahsettiğin program turnitin

Toplam Hit: 2254 Toplam Mesaj: 22
tez ödev