folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Toplu Taşıma Ücretlerine Zam

Toplu Taşıma Ücretlerine Zam

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gfb_soldier
    gfb_soldier's avatar
    Erkek

karakutu bunu yazdı:
    -----------------------------

anlamadığım şey 15 kuruşun hesabı mı yapılıyor ?  

Eğer 15 kuruşunuz  yoksa abi  atın kendinizi  en yakın köprüden.

bu nasıl bi mantık anlayamıyorum.Abi cevap verirmisin ben zaten yol yapılacak elektrik gelecek diye vergimi vermiyormuyum?üstüne birde yetmezmiş gibi bok püsür vergileri bindirilmiyor mu?

anasını sattığımın dünyasına bak.

ben heray devlete geri ödeyeceğim 200 lira kredi alıcam.

her 6 ayda bir okula harç diye 500 lira ödeyeceğim.yetmeyecek okulda yemeğe para vereceğim.yola her ay 55 lira vereceğim.

bu ne lan böyle devlet mi bizim için var biz mi devlet için?

yok amınakoyim 15 kuruşum.

http://twitter.com/#!/yasiinergul
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Arsizkofte
    Arsizkofte's avatar
    Erkek

karakutu bunu yazdı:

Yılın en saçma yorumu ödülü verilmeli.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kerim
    kerim's avatar
    Erkek

karakutu bunu yazdı:

sabah iş saatinde zeytinburnunda 500 kişiyle m.büs bekle geldiği an millet birbirini sikercesine binmeye calıssın içerde nefes alamama yada birine dayan arkadaki sana dayansın o zaman 1 kuruş bile vermek istemessin.

t.way ayrı dert anlamıyom aq iş saatinde fazla sefer koysan ölcenmi nolcak.

ben sabah rahat rahat önüm arkam az açık gidebilceksem veriyim 15 kr daha koymaz ama değişen hiçbi bok yoksa bu boktan hizmete 1KR 'm bile helal etmem.

kadınların kızların halini düsünün...

metrobüs yokken tek otobüsle okula kadar gidebiliyodum hemde otobüste rahat rahat uyuyodum + o zamanlar aktarma denen şeyde bedavaydı. e-5 'ten geçen tüm otobüs hatlarını m.büse kitlediler ama durum ortada iş saatinde o lanet araca binmeyen bilmez hacı..

(:
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pisibaliqi
    Pisibaliqi's avatar
    Erkek

karakutu bunu yazdı:

Bizim varda ibb nin yok herhalde kim atsın köprüden kendini sen söyle?

edit: bu arada 15 kuruşla köprüdende atamazsın kendini bide köprü ücretini ekle

Fiat Justica Et Ruat Caelum...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ercan
    Ercan's avatar
    Erkek
    karakutu bunu yazdı:

adamların her bütçe açığını biz kapatmak zorundamıyız

IF YOU ARE NOT TİRED, YOU ARE NOT DOING IT RIGHT
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SüperSperm.
    evsiz
    evsiz's avatar
    Erkek

istanbulda sabah akşam işe gidip gelmeyenler anlamaz

Bazı İnsanLar AnıLarıyLa AnıLıR Bazı İnsanLar AnaLarıyLa...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karakutu
    karakutu's avatar
    Erkek

Çok saçma salak yorumlar gelmiş ,  Bende istanbulda oturuyorum  ve günde gidiş geliş olarak 6 kere bu toplu taşıma araçlarına biniyorum, yılda  ortalama 350 lira yapıyor hayır  ayda 350 lira olsa  gam yemeyeceğim size hak vereceğim ama  15 kuruş nedir hocam ? öküz öküz  yorumlar yapmayın yok anlamazsın yok paran varsa sus  yok  neymiş  ödül verelim asıl size verelim ödülü  bu cimriliğiniz için 

yuh diyorum başkada bir şey demiyorum 15 kuruş bu ya sakız bile alamazsınız  bununla.

Kardeşim bira içiyorsan bir gün içmeyeceksin madem paran yok haftada bir şişe azaad edeceksin

Sigara mı içiyorsun, sadece  bir gün sigara alma  içme amk  paran yok ya senin , bu açığı  kapatırsın

Akşamları kahveye gidip okeymi  oynuyorsun , bir gün oynama  arkadaşım , paran yok senin...

Nargilemi içiyorsun hafta sonları , ozaman 2 haftada bir içeceksin paran yok senin

Neyse canım  iki üç kuruş için  bir birimize girmeyelim.  

Mevzu derin | Papikolas Planet
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kukunku
    kukunku's avatar
    Erkek

minibüslerde 10 krşluk zam zaten yapıldı.bu hafta zamlıydı.

zam gelince hemen fiyat listelerini kabak gibi ortaya koyuyorlar :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pisibaliqi
    Pisibaliqi's avatar
    Erkek

karakutu bunu yazdı:

Çok saçma salak yorumlar gelmiş ,  Bende istanbulda oturuyorum  ve günde gidiş geliş olarak 6 kere bu toplu taşıma araçlarına biniyorum, yılda  ortalama 350 lira yapıyor hayır  ayda 350 lira olsa  gam yemeyeceğim size hak vereceğim ama  15 kuruş nedir hocam ? öküz öküz  yorumlar yapmayın yok anlamazsın yok paran varsa sus  yok  neymiş  ödül verelim asıl size verelim ödülü  bu cimriliğiniz için 

yuh diyorum başkada bir şey demiyorum 15 kuruş bu ya sakız bile alamazsınız  bununla.

Kardeşim bira içiyorsan bir gün içmeyeceksin madem paran yok haftada bir şişe azaad edeceksin

Sigara mı içiyorsun, sadece  bir gün sigara alma  içme amk  paran yok ya senin , bu açığı  kapatırsın

Akşamları kahveye gidip okeymi  oynuyorsun , bir gün oynama  arkadaşım , paran yok senin...

Nargilemi içiyorsun hafta sonları , ozaman 2 haftada bir içeceksin paran yok senin

Neyse canım  iki üç kuruş için  bir birimize girmeyelim.  

hacı asıl senin yaptığın yorumlar saçma , kendimi devletten zengin mi göreyim ben takmıyorum 3-5 kuruşu diyelim ulen devlet takıyor ben neyine takmıyım , toplu taşımaya yapılan zamların kime yaradığı belli? Sen altına vergi koyma elmasta pırlantada vergi yok sonrada de ki 3-5 kuruşun hesabını yapıyosunuz burda?

Kilolarca altın alam adam dan daha mı zenginim o vermiyo 3-5 kuruş vergi?

Yada pırlanta satanlardan?

Bu ülkede her gıda maddesinde vergi var altında yok kardeşim şakamısınız?

http://www.ivdb.gov.tr/pratik/oranlar/yirmibes.htm

aç bi bak neler varmış gör,

Özel araba satışlarını patlatmaktan öteye gidemiyor bu zamlar sonrada yok trafik çilesi yok bilmem ne geniş yelpazeden bakıldığında konunun 3-5 kuruşun çok üzerinde olduğu zaten görünen bişey bunu görmeyip burda milleti cimrilikle suçlamakta neyin nesi?

Biz cimri olmayalım ekmeğe vergi biz cimri olmayalım suya vergi, yok gelir vergisi yok gider vergisi cart curt devletemi çalışıyoruz hemşerim?

Zaten yazdıkların temel insan hakkı onlardanda vazgeç demişsin ulan 2 bardak çay içemeyecek hale gelicem ben çalıştığım halde, Sigara alamıyacam, Ara sıra çıkıp kafamı dağıtamıyacam niye çalışayım o zaman.

Zammı gidicen özel araçlarla tekbaşına köprüden geçenlere giydireceksin toplu taşımaya değil israf edilen yakıtı bir düşünsen insanları toplu taşımaya yönelteceğine millet özel araba almaya itiyor. Ama Türk milleti buna alışık herzamanki gibi hiçbirşey olmamışçasına devam...

kazandığımın % kaçı acaba devlete vergi olarak gidiyor cidden oturup hesapla dolaylı yollardan bu rakam % 60-65 i bulur

Fiat Justica Et Ruat Caelum...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

ulaşımda akaryakıt kullanıldığını düşünürsek artış makul sayılabilir, tabii her kese bunu kaldıramıyor; sobasında plastik kağıt ne bulursa yakan, başkasının eskisiyle giyim ihtiyacını karşılayan, çorba ekmek okumaya çalışan öğrenci arkadaşlarımızın olduğu bir gerçek. yıllardır belediye otobüslerinin elektrikle gidecek hale nasıl getirilebileceği aklımın bir köşesindedir; yakıt maliyeti düşerse ulaşım maliyeti de ciddi anlamda düşer inancındayım.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
Toplam Hit: 5799 Toplam Mesaj: 45