folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Toplu Taşıma Ücretlerine Zam

Toplu Taşıma Ücretlerine Zam

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karakutu
    karakutu's avatar
    Erkek

Pisibaliqi bunu yazdı:
    -----------------------------

karakutu bunu yazdı:

Çok saçma salak yorumlar gelmiş ,  Bende istanbulda oturuyorum  ve günde gidiş geliş olarak 6 kere bu toplu taşıma araçlarına biniyorum, yılda  ortalama 350 lira yapıyor hayır  ayda 350 lira olsa  gam yemeyeceğim size hak vereceğim ama  15 kuruş nedir hocam ? öküz öküz  yorumlar yapmayın yok anlamazsın yok paran varsa sus  yok  neymiş  ödül verelim asıl size verelim ödülü  bu cimriliğiniz için 

yuh diyorum başkada bir şey demiyorum 15 kuruş bu ya sakız bile alamazsınız  bununla.

Kardeşim bira içiyorsan bir gün içmeyeceksin madem paran yok haftada bir şişe azaad edeceksin

Sigara mı içiyorsun, sadece  bir gün sigara alma  içme amk  paran yok ya senin , bu açığı  kapatırsın

Akşamları kahveye gidip okeymi  oynuyorsun , bir gün oynama  arkadaşım , paran yok senin...

Nargilemi içiyorsun hafta sonları , ozaman 2 haftada bir içeceksin paran yok senin

Neyse canım  iki üç kuruş için  bir birimize girmeyelim.  

hacı asıl senin yaptığın yorumlar saçma , kendimi devletten zengin mi göreyim ben takmıyorum 3-5 kuruşu diyelim ulen devlet takıyor ben neyine takmıyım , toplu taşımaya yapılan zamların kime yaradığı belli? Sen altına vergi koyma elmasta pırlantada vergi yok sonrada de ki 3-5 kuruşun hesabını yapıyosunuz burda?

Kilolarca altın alam adam dan daha mı zenginim o vermiyo 3-5 kuruş vergi?

Yada pırlanta satanlardan?

Bu ülkede her gıda maddesinde vergi var altında yok kardeşim şakamısınız?

http://www.ivdb.gov.tr/pratik/oranlar/yirmibes.htm

aç bi bak neler varmış gör,

Özel araba satışlarını patlatmaktan öteye gidemiyor bu zamlar sonrada yok trafik çilesi yok bilmem ne geniş yelpazeden bakıldığında konunun 3-5 kuruşun çok üzerinde olduğu zaten görünen bişey bunu görmeyip burda milleti cimrilikle suçlamakta neyin nesi?

Biz cimri olmayalım ekmeğe vergi biz cimri olmayalım suya vergi, yok gelir vergisi yok gider vergisi cart curt devletemi çalışıyoruz hemşerim?

Zaten yazdıkların temel insan hakkı onlardanda vazgeç demişsin ulan 2 bardak çay içemeyecek hale gelicem ben çalıştığım halde, Sigara alamıyacam, Ara sıra çıkıp kafamı dağıtamıyacam niye çalışayım o zaman.

Zammı gidicen özel araçlarla tekbaşına köprüden geçenlere giydireceksin toplu taşımaya değil israf edilen yakıtı bir düşünsen insanları toplu taşımaya yönelteceğine millet özel araba almaya itiyor. Ama Türk milleti buna alışık herzamanki gibi hiçbirşey olmamışçasına devam...

kazandığımın % kaçı acaba devlete vergi olarak gidiyor cidden oturup hesapla dolaylı yollardan bu rakam % 60-65 i bulur

Hadi hocam yandan  geç , 

Burada konu 15 kuruşluk bir zam bunu ne diye memleket meselesi yapıyorsunuz ki ? Sen tutmuşsun altın pırlanta v.s. v.s.  Ben burada kimseyi suçlamıyorum , 

Ama 15 KURUŞUN da  hesabı  yapılmaz  arkadaş ! 

Demişsin ki : 

insanları toplu taşımaya yönelteceğine millet özel araba almaya itiyor  

Zaten 15 kuruşun hesabını yapıyorsun bide araba almayı mı düşünüyorsun, neyin peşindesin hocam sen ?

Demişsin ki : 

Zaten yazdıkların temel insan hakkı onlardanda vazgeç demişsin

İyi oku bakalım ben ne demişim  2 içiyorsan bir iç kardeşim madem 15 kuruş arttıramıyorsun.

aslında mesele  ne biliyormusunuz ?

Sosyal hayatta bunu bir kez bile olsun dile getirmeyenlerin  sırf marjinal ve çok duyarlıymış gibi gösterilmelerini istediklerinden dolayı bla bla  yapmaları. Kaçınız bunu toplanıp da tartıştınız ? madem çok yüksek bir zam ozaman imza  toplayın  çok fazla  zam deyin biz bunu  ödeyemiyoruz deyin gidin mahkemeye verin kardeşim, madem çok maddi  kaybınız oluyor...  Mahkeme yolları açık  ne güzel anayasa mahkemeside bireysel başvurulara açıldı  git  baş vur  hani memleket meselesi yaptınız ya o açıdan diyorum. 

" Aman Allah'ım  15 KURUŞ zam yapıldı "

çıkarın  şu samimiyetsiz maskelerinizi ve olayı memleket meselesine dönüştürmeyin zaten işiniz gücünüz  bu. 

Elbette  zamdan yana değilim bunu basa basa  söylüyorum dahada iyilştirilmiş şartlarda olunabilir  ancak burada söz konusu olan 15 kuruş  yani bir sakız bile alamayacağınız  miktarı memleket meselesi yapmanız. 

Mevzu derin | Papikolas Planet
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsistherif
    anarsistherif's avatar
    Erkek
    indirim yapacaklarına zam yapıyor götverenler.

=)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xzxz
    xzxz's avatar
    Erkek

olayı hemen rejim karmaşasına, kaosa çekmemek lazım eskişehirin ultra Atatürkçü multi çağdaş, entellektüel belediye başkanı ve belediyesi tramvay ve otobüs ücretlerini yıllardır 1,65 den satıyor, esk de gidilen yol en fazla 10km , ist da adam bir uçtan bir uca metrobüsle/otobüsle gidiyor veya adalara gidiyor bunu 1,5 tl ye yapması gerçekten zor, hadi diyecen çok kişi biniyor, devlet sübvanse ediyor yine de zor, benzinin 1lt si 3,6 tl farkındamısınız bilmiyorum ? 

herzamanki gibi tepkinin hedefini saptırıp, oluşan protestoyu dağıtarak herbir boku topluma kabul ettirme yöntemini izliyorlar, tepki verilmesi gereken şey metrobüsçülerin ya da dolmuşçuların/taksicilerin makinalarını çalıştırabilmek için maliyeti yükseltmeleri değildir. 

tepki gösterilmesi gereken ve henüz toplumda en ufak bir soru işaretinin oluşmadığı şey Türkiye'nin ne hakla ve ne gerekçeyle dünyanın en pahalı benzinini kullanmaya zorlandığıdır ??? yakıt gibi temel bir ihtiyaç bu kadar pahalı olunca ulaşımda , ekmek,su,et,süt,alkol,sigara,iletişim,elektronik,otomotiv herşey pahalı oluyor yani bazılarının anlamadığı, idrak edemediği şey : birşeyin üretilmesi ne kadar maliyetli ise kendi fiyatıda okadar maliyetli olur bu maliyetin nedeni bu şeyi üretmeye çalışan değildir.(örneğin ulaşım üretmeye çalışan belediyeler, taksici dolmuşcular)

Türkiye 1LT benzini ABD nin 4 , Rusyanın 2 katı fiyatı ile almak zorunda bırakılıyor bunun gerekçesi olarak da devletin tamamen skinin keyfine koyduğu KDV ve ÖTV ler gibi son derece adaletsiz vergiler gösteriliyor. Devlet yakıtı üretenden ayrı, işleyenden ayrı, satandan ayrı, tüketenden ayrı vergi alıyor ve bu vergiyi tamamen keyfine göre belirliyor. Çünkü insan ekmek hatta su olmadan bile yaşayabilir ama benzin olmadan yaşayamaz ne ekmek ne su olur 

dünyadaki petrol fiyatları çizelgesine bakınca , Türkiye nin tüm ülkelere açık ara fark attığını görebilirsiniz :

http://gasoline-germany.com/international.phtml

malezya olcaz diye korkuyordu bitakım dingiller, keşke malezya kadar olsak ulan, 1lt petrol 0,44 €

herşeyin bir şeyi vardır
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    obie
    obie's avatar
    Erkek

milletin istanbula göçmesini engellemek içindir bu.yada bi otomobil üreticisinin işi : 9

Anlayana sivrisinek saz,anlamayana sazı soksan az...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    panik yapmayın. tkp yarın öbür gün iki eylem yapar, birileri çıkıp "beleş geçelim haydiii" eylemi yapar yine düşer.

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pisibaliqi
    Pisibaliqi's avatar
    Erkek

karakutu bunu yazdı:

Hadi hocam yandan  geç , 

Burada konu 15 kuruşluk bir zam bunu ne diye memleket meselesi yapıyorsunuz ki ? Sen tutmuşsun altın pırlanta v.s. v.s.  Ben burada kimseyi suçlamıyorum , 

Ama 15 KURUŞUN da  hesabı  yapılmaz  arkadaş ! 

Demişsin ki : 

insanları toplu taşımaya yönelteceğine millet özel araba almaya itiyor  

Zaten 15 kuruşun hesabını yapıyorsun bide araba almayı mı düşünüyorsun, neyin peşindesin hocam sen ?

Demişsin ki : 

Zaten yazdıkların temel insan hakkı onlardanda vazgeç demişsin

İyi oku bakalım ben ne demişim  2 içiyorsan bir iç kardeşim madem 15 kuruş arttıramıyorsun.

aslında mesele  ne biliyormusunuz ?

Sosyal hayatta bunu bir kez bile olsun dile getirmeyenlerin  sırf marjinal ve çok duyarlıymış gibi gösterilmelerini istediklerinden dolayı bla bla  yapmaları. Kaçınız bunu toplanıp da tartıştınız ? madem çok yüksek bir zam ozaman imza  toplayın  çok fazla  zam deyin biz bunu  ödeyemiyoruz deyin gidin mahkemeye verin kardeşim, madem çok maddi  kaybınız oluyor...  Mahkeme yolları açık  ne güzel anayasa mahkemeside bireysel başvurulara açıldı  git  baş vur  hani memleket meselesi yaptınız ya o açıdan diyorum. 

" Aman Allah'ım  15 KURUŞ zam yapıldı "

çıkarın  şu samimiyetsiz maskelerinizi ve olayı memleket meselesine dönüştürmeyin zaten işiniz gücünüz  bu. 

Elbette  zamdan yana değilim bunu basa basa  söylüyorum dahada iyilştirilmiş şartlarda olunabilir  ancak burada söz konusu olan 15 kuruş  yani bir sakız bile alamayacağınız  miktarı memleket meselesi yapmanız. 

Hacı bence sen yandan da geçme uzak ol...

Neyi nerde nasıl yapacağımı çok şükür öğrenecek değilim , İlgi çekmek için sıkılıp bunalan ergenlik triplerinde hiç değilim...

Hangi mahkemeye vereyim ? kimin mahkemesine kimi veriyosun bunu birde hukukçu adam yazıyor gülmekten öteye geçemiyorum son düzenlemelerin farkına varamamışsın hala sen git boşver böle konuları hukuku falan da boşver antilogger yaz onda iyisin hacı taktir ediyorum seni.

Araba almayı falanda düşünmüyorum çok şükür var, Ama sen tabi arabası olan birinin neden böyle bir konuda bu şekilde postattığınıda anlamadın onuda açıklayayım bana dokunmayan yılan bin yaşasıncı değiliz çok şükür...

He son olarak yeni yeni kendi paranı kazanmaya başladın galiba her fırsatta millete zenginim havası vermeye çalışıyorsun hemde oldukça uzunca bi süredir kurtul artık bunlardan

Dediğim gibi fazla takma Antilogger yaz

Fiat Justica Et Ruat Caelum...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karakutu
    karakutu's avatar
    Erkek

Hacı bence sen yandan da geçme uzak ol...

Neyi nerde nasıl yapacağımı çok şükür öğrenecek değilim , İlgi çekmek için sıkılıp bunalan ergenlik triplerinde hiç değilim...

Hangi mahkemeye vereyim ? kimin mahkemesine kimi veriyosun bunu birde hukukçu adam yazıyor gülmekten öteye geçemiyorum son düzenlemelerin farkına varamamışsın hala sen git boşver böle konuları hukuku falan da boşver antilogger yaz onda iyisin hacı taktir ediyorum seni.

Araba almayı falanda düşünmüyorum çok şükür var, Ama sen tabi arabası olan birinin neden böyle bir konuda bu şekilde postattığınıda anlamadın onuda açıklayayım bana dokunmayan yılan bin yaşasıncı değiliz çok şükür...

He son olarak yeni yeni kendi paranı kazanmaya başladın galiba her fırsatta millete zenginim havası vermeye çalışıyorsun hemde oldukça uzunca bi süredir kurtul artık bunlardan

Dediğim gibi fazla takma Antilogger yaz

Sana hukukçu olduğumu kim söyledi ?  :)) 

(bknz: Karatahta )

Neyse hoca salla , ben bu zammı çok bulmuyorum sen ise çok buluyorsun  ikimizde aynı fikirde olacağız  diye bir kaide yok, senin düşüncen sana benim düşüncem bana. 

Mevzu derin | Papikolas Planet
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

karakutu bunu yazdı:

Çok saçma salak yorumlar gelmiş ,  Bende istanbulda oturuyorum  ve günde gidiş geliş olarak 6 kere bu toplu taşıma araçlarına biniyorum, yılda  ortalama 350 lira yapıyor hayır  ayda 350 lira olsa  gam yemeyeceğim size hak vereceğim ama  15 kuruş nedir hocam ? öküz öküz  yorumlar yapmayın yok anlamazsın yok paran varsa sus  yok  neymiş  ödül verelim asıl size verelim ödülü  bu cimriliğiniz için 

yuh diyorum başkada bir şey demiyorum 15 kuruş bu ya sakız bile alamazsınız  bununla.

Kardeşim bira içiyorsan bir gün içmeyeceksin madem paran yok haftada bir şişe azaad edeceksin

Sigara mı içiyorsun, sadece  bir gün sigara alma  içme amk  paran yok ya senin , bu açığı  kapatırsın

Akşamları kahveye gidip okeymi  oynuyorsun , bir gün oynama  arkadaşım , paran yok senin...

Nargilemi içiyorsun hafta sonları , ozaman 2 haftada bir içeceksin paran yok senin

Neyse canım  iki üç kuruş için  bir birimize girmeyelim.  

onları yapma devleti besle dimi yemekte yemiyelim istiosan  senin hakların yokmu insan gibi yasamaya hakkın yokmu hep devletemi yedircen uyan canım arkadaşım kendine gel yol parası nerdeyse 2 lira olacak sen 1 kurus 2 kurus hesabı yapıon 

bu arada ibb nin de allah belasını versin diorum amk sakarya izmit arası bile 3.5 milyonken istanbuldaki fiatlara bakın

destination@tahribat.com
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Malbey31
    Malbey31's avatar
    Erkek

bi çarsıya gidip gelmek 3.5 liramı alıcak o zaman  napıcaz ne dicez bilmiyorum arkadaş

Gebermeden Gidecise..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cevik
    cevik's avatar
    Erkek

izmirede zam gelmiş amk.

zam zam zam amk.

Parlayan bizi paylar...
Toplam Hit: 5802 Toplam Mesaj: 45