folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Toplum Hakkında Bir Soru ?

Toplum Hakkında Bir Soru ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mywts
    mywts's avatar
    Erkek

Sistemde çarklar yanlış çalışıyor,bir şeyler  eksik,bir problem var...Günümüzde sıkça duyduğum sözlerden.Herkes bir problemi yansıtıyor,sistem bizi böyle zorluyor,reklamlar bilinçaltımızı böyle etkiliyor vs.Ama çözüme yönelik hiç bir düşünce bulamıyorum etrafımda(buna bende dahil).Diyorsun ki şiddet'in üstünlüğünü savunan bir adamın dışarıda sen i öldürebilceğini de kabul et ve öyle devam et.İnsan zaten her zaman risk altında değilmidir.Bazısını devlet yargılar öldürür,bazısını sokaktaki serseri,bazısı kendisini,bazısı bir dava uğruna ölmezler mi?.Yani insanlar yaşarken bunu kabullenmiş olarak yaşamazlar rmı?.Bence herkes biliyordur ki polis,asker vs kurumların hiç biri kendisini tam olarak koruyamayacaktır.

Sistem bana istediği herşeyi reklam olarak sunabilir ancak sonuçta seçme şansı bendedir.Aklımızın alacağı her şeyi güveni,mutluluğu,yaşama sevincini...bana sunabilir içini de kendisi doldurmuş olabilir ama kafama silahı dayayıp bunlara inanacaksın diyemez.Ben güvenin de mutluluğun da insanın kendi elinde olduğunu biliyorsam eğer sistem bende o kadar fazla bir şey götüremez.Mutlaka toplumsal yaşama kurallarına uymamız gerek ve bunlar için fedakarlıklar yapmalıyız ancak kendi iç dünyamızda herşeyi ölçüp biçebiliriz ve kendi kararlarımızı kendimiz verebiliriz.

İnsanlara eğitimden önce verilmesi gereken bence insanlık olgusudur.Dışarı da yüzlerce kaybedeceği hiç birşeyi olmayan adam var bu insanlar elbette bitmeyecektir ancak azaltılabilirler.Bu insanları yaşamaya bağlayacak mutlaka bir şeyler vardır.İşte devlette bence tam bu noktada devreye girmelidir ve bu insanlara yaşama hakkı sunmalıdır ki toplumda ki şiddet olayları azaltılabilsin.

İşin özü bence insanlar hiç bir zaman mükemmel bir şekilde işleyen bir sisteme sahip olamayacaklardır.Sistemlerin her zaman sorunları olacaktır ki çözmek için uğraşılsın,iyilik ve kötülük kavramı birbirinden ayrılabilsin.

Tyler'in da dediği gibi:Bu sadece benim düşüncem,yanılıyor olabilirm,belki korkunç bir trajedi de olabilir.

Toplam Hit: 2154 Toplam Mesaj: 12