folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Topraksız Tarım İle İlgilenenler

Topraksız Tarım İle İlgilenenler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aytekinet
    Aytekinet's avatar
    Erkek

merhaba, topraksız tarım ile ilgileniyorum 1 aydır arazi araştırması ve fiyat araştırması yaptım m2 başına 60-70$ fiyatlar(Ankara) aldım ürün olarak 1 dönümde marul yetiştirmeyi düşünüyordum aracımı satıp sermaya yapacaktım fakat 1 dönümlük sera maliyeti milyona kadar çıkıyor devlet destek ve teşviklerini araştırdım ipard, kosgeb gibi şeyler destek bulamadım tarım bakanlığına yazdım dönüş yok ziraat mühendisleri ile görüştüm birebir baya bilgi sahibi oldum. Şimdi maliyeti düşürmek adına neler yapabilirim fikirlere ihtiyacım var.

Kendini bulmak istiyorsan, kendin için düşün.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdem358
    erdem358's avatar
    Erkek

neden Ankara 
    https://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-sanayi-cadir-tente-kepenk-8x32-makasli-2-kat-izoleli-hayvan-cadiri-gulecyuz-marka-734951854/detay

isket için bunu kullanabilirsin ama sana tavsiyem arazin sel bölgesinde veya dere yatağı seviyesinden en az 20 mt yukarıda olsun TARSİMİ KESİNLİKLE YAP (TARIM SİGORTASI)   maliyeti 60-70 dolar o larak düşünme mutlaka daha yüksek olacak topraksız tarım yapıcaksan suyun bol olacak kuyu açtıra bilirsin uzaktan entegra tesis kurucam bir tıkla gübre lama havalandırma vs olayına girme müştemilat yap işinin başında dur. destek için en yakın ilçe tarıma git sana anlatırlar. bazı halk eğitim merkezleri bile bilgilendirma yapar arıcılık çiçekçilik gibi sera arazisini önce kıralayıp kullananla sonra toprak sahibi olup yapanlarla konuş + ları - leri iğice öğren mühendis üretimin tekniğini bilir ama maliyeti kullanandan öğrenicen arazi kiralıyacaksan kafana yatarsa Bolu göynükte 7 dönüm razim var uygun fitattan kiralarım.

Yav he he
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek

tek bilgim hobi olarak bunu arada izlemek 2 yıldır, ilgimi çeken bi konu takipteyim

https://www.youtube.com/@dnrhidroponik/videos

TxT tarafından 23/Ara/22 18:46 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aytekinet
    Aytekinet's avatar
    Erkek
    erdem358 bunu yazdı

neden Ankara 
    https://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-sanayi-cadir-tente-kepenk-8x32-makasli-2-kat-izoleli-hayvan-cadiri-gulecyuz-marka-734951854/detay

isket için bunu kullanabilirsin ama sana tavsiyem arazin sel bölgesinde veya dere yatağı seviyesinden en az 20 mt yukarıda olsun TARSİMİ KESİNLİKLE YAP (TARIM SİGORTASI)   maliyeti 60-70 dolar o larak düşünme mutlaka daha yüksek olacak topraksız tarım yapıcaksan suyun bol olacak kuyu açtıra bilirsin uzaktan entegra tesis kurucam bir tıkla gübre lama havalandırma vs olayına girme müştemilat yap işinin başında dur. destek için en yakın ilçe tarıma git sana anlatırlar. bazı halk eğitim merkezleri bile bilgilendirma yapar arıcılık çiçekçilik gibi sera arazisini önce kıralayıp kullananla sonra toprak sahibi olup yapanlarla konuş + ları - leri iğice öğren mühendis üretimin tekniğini bilir ama maliyeti kullanandan öğrenicen arazi kiralıyacaksan kafana yatarsa Bolu göynükte 7 dönüm razim var uygun fitattan kiralarım.

ben Ankarada yaşıyorum tarım arazisi kiralama konusunda ve arazinin suyu elektriğinde sorun yok görüştüğüm mühendisler zaten bu işi yapıyor gösterdiğin çadırın iskeleti olabilir sadece diğer türlü tarım için uygun değil belki iskeleti de uymaz belirli bir yükseklik felan olması lazım. Ben 300k gibi bir rakamı gözümden çıkarmıştım aracı satıp ama teşvik hibe felan olmadan zor.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Bankalar ile olacak işlerin,sistemin bütün adımlarında beraber olacaksın.örtüaltı üretimi ankara da oluyor mu bilmiyorum umarım işlerin istediğin gibi ilerler.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aytekinet
    Aytekinet's avatar
    Erkek
    weskeyy bunu yazdı

Bankalar ile olacak işlerin,sistemin bütün adımlarında beraber olacaksın.örtüaltı üretimi ankara da oluyor mu bilmiyorum umarım işlerin istediğin gibi ilerler.

umarım ülkemizde üretim yapmak her alanda pahalı gerçekten

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Hojam sermaye yoksa her zaman yama iş yapacaksın . 

5 ye 1 fiyata 2.el çadır demiri bulacaksın.  

En dandiğinden naylon kullanıp  iple ,telle tutturacaksın 

Sulama sistemi için 2. El çok ucuza su tankı alacaksın 

Kaliteli 1 pompa 

Gerekli ilaçlar ve ölçüm aletleri en kalitelisi olacak 

Bu koşullarda 2 3 tur döndü mü sonra ordan gelen para ile bi şeyler yapacaksın 

Öyle bilmediğin işe 2 milyon gömersen  arsanı 5te1 fiyata nakit alabilirim . Pm kadar yakınım

Minimalist Değilim Tembelim
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aytekinet
    Aytekinet's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

Hojam sermaye yoksa her zaman yama iş yapacaksın . 

5 ye 1 fiyata 2.el çadır demiri bulacaksın.  

En dandiğinden naylon kullanıp  iple ,telle tutturacaksın 

Sulama sistemi için 2. El çok ucuza su tankı alacaksın 

Kaliteli 1 pompa 

Gerekli ilaçlar ve ölçüm aletleri en kalitelisi olacak 

Bu koşullarda 2 3 tur döndü mü sonra ordan gelen para ile bi şeyler yapacaksın 

Öyle bilmediğin işe 2 milyon gömersen  arsanı 5te1 fiyata nakit alabilirim . Pm kadar yakınım

öğrenmenin zor olduğunu düşünmüyorum bu işte 3-4 aylık danışman bile buldum işi öğrenene kadar 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adiga
    adiga's avatar
    Erkek

pandemiden önce topraksız çilek yapacaktım tüm araştırmamı tamamladım.... 200 250 bin tl ye bu iş bitiyordu dolar daha fırlamamıştı. il tarım müdürlüğünden sera izni almak için başvuru yaptım. o kadar ağır ilerleyen bir süreç ki o sırada dolar fırladı ve sera maliyeti 600 bin oldu. aradan 2 yıl geçti şu evrakınız yok diye aradılar. yapmıyorum dedim o zaman yazı verin bize dediler vazgeçtiğinize dair. bu ülkede üretime artık inamıyorum.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efsanemeric
    efsanemeric's avatar
    Erkek
    Aytekinet bunu yazdı

merhaba, topraksız tarım ile ilgileniyorum 1 aydır arazi araştırması ve fiyat araştırması yaptım m2 başına 60-70$ fiyatlar(Ankara) aldım ürün olarak 1 dönümde marul yetiştirmeyi düşünüyordum aracımı satıp sermaya yapacaktım fakat 1 dönümlük sera maliyeti milyona kadar çıkıyor devlet destek ve teşviklerini araştırdım ipard, kosgeb gibi şeyler destek bulamadım tarım bakanlığına yazdım dönüş yok ziraat mühendisleri ile görüştüm birebir baya bilgi sahibi oldum. Şimdi maliyeti düşürmek adına neler yapabilirim fikirlere ihtiyacım var.

Topraksız tarımla uğraşmadım ama mutlu akünün sahipleri çankırı da bu işi yapıyorlar hem domates hem de özel bir mantar üretiyorlar.7 8 sene önce bakanlıktan direk hibe aldılar tabi nasıl alındı bilmiyorum.Onun haricin de normalde Ipard da iş kolu var ancak Ipard 3. dönem daha başlamadı iş kolu ne zaman açılır muamma benden sana tavsiye ıpar da güvenme çoğu kişi tesisi yarıda bıraktı maddi olarak aşırı zorluyor.Onun yerine ziraat bankası kredilerini araştır derim tarım ve hayvancılıkta belli şartlar da 10 yıla yakın kredi veriyor.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aytekinet
    Aytekinet's avatar
    Erkek

kredi çekmeden çok zor yada ortak bulacağım 

Toplam Hit: 1645 Toplam Mesaj: 22
topraksız tarım