Toshiba Fan Bakım Ücreti İstiyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Desiqner
    Desiqner's avatar
    Erkek

Merhabalar ;

Arkadaşlar bugün Toshiba bilgisayarımı Aşırı Isınma Ve Touch Pad Çalışmaması Problemlerinden dolayı Toshiba Samsun Teknik Servisine Götürdüm.
    Akşam adamlar bana döndüler hemen.Bilgisayarımın aşırı ısınmasının çözümünün fanların temizlenmesi ve soğutucu sıvıların değiştirilmesi olduğunu söylediler.Touch Pad'de işletim sistemi arızalı olduğu için çalışmadığını format atmaları gerektiğini söylediler.Ve bana 110 TL fatura çıkardılar.
    Arkadaşlar garantim devam ediyor.Benim bir fanımı temizlemeyecekse ne halt etmeye garantisi var bu cihazın.Adamlar Toshibadan soğuttular beni herşeye para istiyorlar gidip bir teknik servise versem daha az para isterlerdi.Hadi formatı ben attımda fan temizleme ücreti nedir ? Bu parayı ödememek için ne yapabilirim ? Önerilerinizi bekliyorum.
    Şimdiden ilginize teşekkürler...

Anladım işi, sanat Allah'ı aramakmış; Marifet bu, gerisi yalnız çelik-çomakmış...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dertli
    dertli's avatar
    Erkek

fan temizleme garanti kapmasıına girmez. fiyat olarak nedir bilmem ancak garanti içinde olmaz.

düzgün bir servise götür temizletmek için. çok para vermeyeceğin. formatı sende atarsın.

imzayı bıraktım basıyorum artık
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Desiqner
    Desiqner's avatar
    Erkek

Eyw da başına gelen vardır bi çözümü varmı diye merak ediyorum :)

Anladım işi, sanat Allah'ı aramakmış; Marifet bu, gerisi yalnız çelik-çomakmış...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

Hocam bırak temizlemesinler, belli bir süre ısınma yaptıktan sonra chipset yanacak, sonra eşşek gibi değiştirecekler o anakartı senden ücret almadan..

Casperda iki sefer aynı şey başıma geldi garanti kapsamında, iki kez anakart değiştirdiler.

Ya da adamlara bunu söyle, yanarsa ne yapacaksınız diye?

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tolgaStain
    tolgaStain's avatar
    Erkek

Hocam bendede ''Casper'' nirvana markalı laptop war aynı sorunla bende karşı karşıyayım. Fan sürekli tozlanıyor 2 ayda bir serwise götürmek zorunda kalıyorum.

Götürdüğüm günün akşamına hemen geri dönüyolar zaten Bilgisayarın sorunlarını anlatıyorlar.

Bende götürdüm servise adamlar Fanın tozlandıgını temizleme gerektiğini CPU fazla çalıştıgından format atmaları gerektiğini söylediler

15 Lira fatura kestiler. Formatı Bedawa yapmaları gerek boşuna para wermene gerek yok. isterlerse format atmasın sen daha ucuza attırabilirsin formatı , artık 10 

yasındaki cocugun bile elinde Format cd' si format atıyor.

Fazla para wermeden Halledersin.

TOSHIBA Büyük bir  firma baska yerlerdede yetkili servisleri wardır. Onlara da göster.

ALLAH Sabırlar wersin kardeşim ! :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    murdery
    murdery's avatar
    Erkek

kardeş onları iyi tanırım ben 

öncelikle toshiba kurumsal web sitesine şikayet et

ardından şikayetvar.com a şikayet et.hakkını her türlü ara.

benimde adaptör cakı kırılmıştı.gittim para vermeden çıktım.1 ay geçmedi gene kırıldı.ben de gene gittim.bu sefer para istediler.daha önce parasız yaptırdığımı söyleyince kontrol ettiler.yok bi yanlışlık olacak dediler.ben çıldırdım orda adamı salak yerine koymaya çalışıyolar.müdür geldi tmm dedi cihazı ben teslim alıyorum bi sorun çıkmıcaktır.1 hafta sonra gelip alırsınız dedi

tuttuklarına geçiriyolar pezevenkler

BİR TIKLA BE https://www.youtube.com/watch?v=I5DOCwqBuzk
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Smirnoff
    Smirnoff's avatar
    Erkek

Hocam ben sımdıye kadar toshıba teknık destek kadar saglamını gormedım , 

ups ıle gonderırsen kargo ucretsız ,

Fan bakımı toz gıderımı ucretsız ,

Bıde format attır oda ucretsız sana neden oyle oldu anlamadım. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Desiqner
    Desiqner's avatar
    Erkek

Smirnoff bunu yazdı:
    -----------------------------

Arkadaşlar Cevaplar için teşekkür ederim 50 TL'ye cpu sıvılarını değiştirdim ve fan - fan yollarını temizlettim 50'de anlaştık.

Smirnoff aynı servistenmi bahsediyoruz adam bi domal demedi afedersin.Herşey ücretliydi 10 lira indirim yaptırabildim başkada yok oldu bi kere artık...

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Smirnoff
    Smirnoff's avatar
    Erkek

Desiqner bunu yazdı:

Smirnoff bunu yazdı:

Arkadaşlar Cevaplar için teşekkür ederim 50 TL'ye cpu sıvılarını değiştirdim ve fan - fan yollarını temizlettim 50'de anlaştık.

Smirnoff aynı servistenmi bahsediyoruz adam bi domal demedi afedersin.Herşey ücretliydi 10 lira indirim yaptırabildim başkada yok oldu bi kere artık...

Toshiba istanbul genel merkezınden bahsedıyorum.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    orhan06
    orhan06's avatar
    Erkek

Dell in servisine de diyecek yok arkadaşlar  geçenlerde harddiskim arızalandı servisi aradım. Biostan taraya yaptırdılar bana 30 saat kadar filan sürdü. sonrada harddiskten olduğuna kanaat getirip elemanlarıyla birlikte eve harddisk gnderdiler. :) hemde harddiskim 320 gb dı. 500 lük taktılar. hemen evde halletti bıraktı gitti bende bu daha iyi bi servis anlayışı olsa gerek :D

Koca Oğlan Bırak Saymayı !...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Desiqner
    Desiqner's avatar
    Erkek

Smirnoff bunu yazdı:

Desiqner bunu yazdı:

Smirnoff bunu yazdı:

Toshiba istanbul genel merkezınden bahsedıyorum.

TNB yapıyor demekki bizim buradaki teknosa kargoda bişi olmaz garantisi veremedi bende göndermedim İstanbul'a çünkü çok notebook kırmışlar.Neyse siz şanslıymışsınız şemsiye açılmaz artık :)

Toplam Hit: 3241 Toplam Mesaj: 14