Tplink W9970

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mutubilir
    Mutubilir's avatar
    Erkek

tplink w9970 modem var elimde. Ancak wifi ile doğru düzgün bir bağlantı alamıyorum. 10 metre ileride çekmiyor. Kopma hız porblemi yaşıyorum. Kablo ile bağlanırken böyle değildi. Tplinki arıyorum topu ttnete atıyorlar. ttneti arıyorum tplinke. Nedendir bu aptal sorun bilen var mı? Konu sadece modem ise modem alacağım.

Aslan bile atı görünce götünü saklar
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

internet icin degil de dosya aktarimi icin denedin mi? o zaman da sikinti varsa o attiklari topu tplinkin gotune sokarsin...

onlarin cok satilan bi serisi var adsl modem. aq modemi hem guvenlik acigi vardi hem de bir zaman sonra aga bglanan cihazlara ip vermiyor arayuzu acmiyordu, resetleyince duzeliyordu. Musteri hizmetleri olur oyle zaman zaman modemi resetlemek gerekir demisti...

sen bi dosya aktarimi yapmayi dene yine yaparsa baska iki cihaz arasinda dene belki elindeki cihazda da vardir bir sey.. secenekleri elemen lazim.

İmzalamazsam ne olcak?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mutubilir
    Mutubilir's avatar
    Erkek
    Liquid bunu yazdı

internet icin degil de dosya aktarimi icin denedin mi? o zaman da sikinti varsa o attiklari topu tplinkin gotune sokarsin...

onlarin cok satilan bi serisi var adsl modem. aq modemi hem guvenlik acigi vardi hem de bir zaman sonra aga bglanan cihazlara ip vermiyor arayuzu acmiyordu, resetleyince duzeliyordu. Musteri hizmetleri olur oyle zaman zaman modemi resetlemek gerekir demisti...

sen bi dosya aktarimi yapmayi dene yine yaparsa baska iki cihaz arasinda dene belki elindeki cihazda da vardir bir sey.. secenekleri elemen lazim.

1 adet pc (monster abra serisi) 2 adet iphone (biri 5c biri 6s) bahsettiğim uzaklıkta deniyorum (koridorun bir ucundan diğer ucu denebilir aradaki mesafeye. Pc tutunuyor  ancak telefonlar düşüyor çoğu zaman modemden. Pcde gün içinde  720p60 video izleyebiliyorum. Kimi zaman 240p oynatmıyor. download manager ile max 1400 ile dosya çekiyorum ama keyfine göre 150-200 lere düşebiliyor. Modeme baktığım zaman da genelde wireless ışığı yanıp sönüyor. Sürekli yanması gerekiyor mu bilmiyorum tabi 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

kabloluda sorun yok demissin basta gormedim. kabloluda sorun yok wifi de sorun var ama problem ttnet de oyle mi :))

hocam wifi ni test etmen lazim iyice, en guzel dosya aktarimi ile kablosuz baglanti dan en olma onu da en iyi 2 pc arasinda yaparsin. dosya aktariminda sorun yoksa sikinti aq ttnetinde.

bu arada wifi kanalini etrafta en az kullanilan kanallardan birine sabitle, telefonlara ve pc sabit ip ver oyle dene yine devam ederse dosya aktarimi denemen lazim ki wifi den emin olasin sikintili diye

bir de dusmeden kastin wifiye bagliyken internete girmemek mi yoksa wifiden kopmak mi?

Liquid tarafından 01/Tem/18 21:10 tarihinde düzenlenmiştir

İmzalamazsam ne olcak?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eengineer
    eengineer's avatar
    Erkek

Modem yüksekte değilse yükseğe koy

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mutubilir
    Mutubilir's avatar
    Erkek
    Liquid bunu yazdı

kabloluda sorun yok demissin basta gormedim. kabloluda sorun yok wifi de sorun var ama problem ttnet de oyle mi :))

hocam wifi ni test etmen lazim iyice, en guzel dosya aktarimi ile kablosuz baglanti dan en olma onu da en iyi 2 pc arasinda yaparsin. dosya aktariminda sorun yoksa sikinti aq ttnetinde.

bu arada wifi kanalini etrafta en az kullanilan kanallardan birine sabitle, telefonlara ve pc sabit ip ver oyle dene yine devam ederse dosya aktarimi denemen lazim ki wifi den emin olasin sikintili diye

bir de dusmeden kastin wifiye bagliyken internete girmemek mi yoksa wifiden kopmak mi?

Hocam 2. pc'yi yarın eve getirip dediğini deneyeceğim. Kabloluda sorun yokken wifide sorun olmasının ttnet ile alakalı olduğuna inanasım gelmiyor. Düşme derken modemden atıyor direkt. internet de gidiyor tabi ara ara keyfine göre :)

en az kullanılan kanalları görebildiğimizi sanmıyorum tplink arayüzünde. ama kanal değiştirip deneyeyim olmazsa. Modem de yüksek de hocam çekimi düşünerek ben de öyle öngördüm ama değişmedi. Splinter'i falan değiştim saçma sapan bir işe yarar belki diye ama nafile. Bakalım bi yarın olsun da

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

elindeki aletin hacmi o zaten, müşteri hizmetleriyle çözülecek bir mesele değil

boşuna debelenme ve çözüme odaklan

- modemi evin merkezi bir yerine koymak

- https://urun.n11.com/kablolar/cat6-kablosu-ethernet-lan-internet-20-metre-4518p-modem-rj45-P111379037

kablo çekip laptopta hotspot açmak

- kablo çekip, ucuz bir router ile 2. wifi yayınını yapmak

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mutubilir
    Mutubilir's avatar
    Erkek
    YekteranBaymedir bunu yazdı

elindeki aletin hacmi o zaten, müşteri hizmetleriyle çözülecek bir mesele değil

boşuna debelenme ve çözüme odaklan

- modemi evin merkezi bir yerine koymak

- https://urun.n11.com/kablolar/cat6-kablosu-ethernet-lan-internet-20-metre-4518p-modem-rj45-P111379037

kablo çekip laptopta hotspot açmak

- kablo çekip, ucuz bir router ile 2. wifi yayınını yapmak

Hocam ürünü korumak değil amacım ancak 180 tl'lik ürün (aldığım zaman öyleydi) 10 metre öteyi çekmeyecek ne kadar mantıklı bilemedim? İkincisi modemden çok anlamam ancak pcde kimi açtığım 720p videonun bir anda 240p hıza düşmesi ne denli menzil ile alakalıdır ya da alakalı mıdır bilmediğimden soruyorum. Eğer sıkıntı modem ise değiştirmeyi düşünüyorum. Onu anlamaya çalışıyorum sadece ben

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

aynı modemden bende de var

ve evet 10 metre öteden çok zorlanıyor tüm cihazlar

hele ki araya duvar falan girdiğinde vay haline

o kopma sorunlarının tamamı wifi range'inin yetmeyişinden oluşuyor,

yoksa bu fiyatlara alacağın çoğu modemde aynı sorunu yaşaman normal

evin her yerinde çekecek güçlü bir modem ve/veya anten kombinasyonu illa ki vardır, ben bilmiyorum

onun yerine 15-20 liraya kablo alıp, 50-100 lira arası dandik bir router ile 2. bir wifi yayını yapmak daha ucuz ve kolay

asıl modemi rahat gören, sana daha yakın olacak bir wifi extender kullanmak da bir çözüm tabi

YekteranBaymedir tarafından 02/Tem/18 08:16 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

Ayni modemden var yazilimini guncelle bir cok sorun duzelecektir

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Firmware ini güncelle hocam bi nebze bazı sorunları çözülebilir. Onun dışında Wifi yayın kanalını değiştir o şekilde bir dene. Yine olmazsa ki olmayacak muhtemelen aynısı bende de var bok gibi bi cihaz ver tplink e siteye gir canlı sohbetten yaz onu denedim bunu denedim firmware bile attım düzelmedi ve elindeki başka modemi takınca problem yok gibisine tplink in önerdiği ne varsa komple denedim olmuyor moduna geç en son bize gönderin diyorlar. Göndereceksin verdikleri adrese ama 1 ay içinde tekrar gönderilir diyorlar servis süreci uzun sanırım. Allah sabır versin :D 

next next next install
Toplam Hit: 2010 Toplam Mesaj: 15
tplink