Trafik Cezası(Yardım)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kajmerpac
    kajmerpac's avatar
    Erkek

Merhabalar,

Sabiha gökçen havaalanına gelmeden genelde insanlar yolun kenarında park edip beklerler. Dün arkadaşma ceza yazmış polis. 

47/1-c ve 47/1-a olmak üzere toplam 343 lira. 

47/1-c : Trafik işaret levhaları, cihazları ve yer işaretlemeleri ile belirtilen veya gösterilen hususlara uymamak,

47/1-a: Trafiği düzenleme ve denetimle görevli trafik zabıtası veya özel kıyafetli ve işaret taşıyan diğer yetkili kişilerin uyarı ve işaretlerine uymamak,

Merak ettiğim neden ikisini aynı anda yazıyorlar. Ceza detayında tabelanın olduğu yazılı.

Yardımcı olabilecek, konudan anlayan var mıdır?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    clogu
    clogu's avatar
    Erkek

Trafik mahkemesi mi neyse orada tabidigin olmadan zor. O tarz belli yerlerde ne yazik ki arada bir devletin vurgun gunleri oluyor.ona istinaden yazmistir bi sey cikmaz cezayi oder belki iki ceza ayni kaleme giriyorsa birini oder itiraz durumunda da. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kajmerpac
    kajmerpac's avatar
    Erkek
    clogu bunu yazdı

Trafik mahkemesi mi neyse orada tabidigin olmadan zor. O tarz belli yerlerde ne yazik ki arada bir devletin vurgun gunleri oluyor.ona istinaden yazmistir bi sey cikmaz cezayi oder belki iki ceza ayni kaleme giriyorsa birini oder itiraz durumunda da. 

levhadan yazması normal ona bişey demiyorum da , diğeri o kadar saçmaki dediğin gibi vurguna gitmiş. Mahkeme varmış ama ona başvur sonuç al seneyi bulur :D

daha kısa yolu var mıdır 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    kajmerpac bunu yazdı
    clogu bunu yazdı

levhadan yazması normal ona bişey demiyorum da , diğeri o kadar saçmaki dediğin gibi vurguna gitmiş. Mahkeme varmış ama ona başvur sonuç al seneyi bulur :D

daha kısa yolu var mıdır 

mahkemeye itirazı tebligatı aldıktan sonra 15 gün içinde yapmanız gerekli.

genellikle 2-3 hafta içerisinde sonuçlanıyor. size tebligat gelmesi felan derken 1 aylık süre içerisinde tamamlanır diye tahmin ediyorum.

önce parayı ödeyin, 15 gün içinde öderseniz %25 indirim oluyor. daha sonra itirazınız haklı bulunursa ödediğiniz parayı geri alabilirsiniz.

goo.gl/qBNZmW
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

hocam araçları kaldırın aksi halde ceza yazılacaktır anonsuna uymadı yazdık derler :D

öyle yapıyorlar çünkü, önce anons geçiyorlar sonra yazıyoralr 

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

Anons geçmeden yazıldıysa ceza hakkını arasın derim İki farklı ceza yazması çok saçma ota boka ceza yazıyorlar.

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kajmerpac
    kajmerpac's avatar
    Erkek

ben de anons yaptık derler diye düşünüyorum ama levha cevazı yazıyorsan anons cezası çok saçma yani

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek

Gecmis olsun, once cezayi odeyin sonra itirazinizi yapin. Ucagin inmesine on dakika kala varmaya calisin, baktiniz ortalik hareketli iki tur dönün. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kajmerpac
    kajmerpac's avatar
    Erkek
    Delegado_Zero bunu yazdı

Gecmis olsun, once cezayi odeyin sonra itirazinizi yapin. Ucagin inmesine on dakika kala varmaya calisin, baktiniz ortalik hareketli iki tur dönün. 

bundan sonra öyle yapcaz artık teşekkürler hocam

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Sokayım havaalanı sistemlerine, tam soygun. İzmirde denk geldim geçen. Herkes girişe park etmiş ben bi tur döndüm çıkışa bıraktım indim sigara içiyorum arabanın başında. Neyse polis geldi tıngır mıngır sirenleriyle ilerliyor, araçları park ettikleri yerden kaldırıyor. Zannımca ceza yazmadan fişfikliyordular bekleyenleri. Şöförsüz araçlar tek tük kalanlar oldu, onlara ceza yazdılar. Sonra polis çıkışa ilerleyince ben girişe gittim hallettik :D 

Sonra VIP çıkış diye bir yer keşfettim gittim kapısının önünde durdum laak diye. Çok özel misafirim varmış edaları. Kimse gelip ne bekliyon kimi bekliyon demedi :)) Fazla çaktırmayın, güzel bekleme yeri :)

cezaya değil sisteme itiraz etmek lazım. Otopar 1-2 saat 15 lira mı nedir. Tam soygun. 12 saat 25 lira atıyorum. Yahu kim 12 saaat kalacak gelen adam 1 saat- 1,5 saat kalıyor zaten havalaanında max. Sokayım otoparkınıza. 

Para kazanamıyoruz diye ceza yazdırıyorlar herhal. 

noname tarafından 09/Şub/18 20:09 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek

Tamamen polis insiyatifi olay. Bir defa babam gelecek onu alacağım tam yolun üstüne çektim iç hatlar gelişin önünde girdim içeri çıktım üst kata uçakları izliyorum rahat 1 saat  takıldım. Sonra babam aradı inmiş çıkmış plaka anons ediliyo nerdesin diye fırça kaydı koştum arabanın başına polis de orada ceza yazdım dedi ben de farkındayım yapacak bir şey yok dedim ama yazmamış sağolsun.

Yediğim ceza ise engelli anneannemi beklerken maxiumum 10 dakika parktan ceza yedim ikisini karşılaştırınca standardı görüyoruz :)

Kendine İyi Bak ..
Toplam Hit: 2059 Toplam Mesaj: 13
trafik ceza