Trafik Cezası(Yardım)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Bu ülkenin adalet, ceza ve odül mekanizması bozuk. 
    "Sabiha gökçen havaalanına gelmeden genelde insanlar yolun kenarında park edip beklerler. Dün arkadaşıma ceza yazmış polis. "

Herkesin yaptığı hata normalleşiyor. Bir sürü insan duruyor onlara ceza yazılmıyor , niye bize ceza yazılıyor. diyerek bir afallama yaşanılıyor.
    Burada onemli nokta arkadaşın afallaması değil polislerin keyfiyeti.

Polisler ceza yazmaları gereken her kural ihlalinde ceza yazmıyor. Cogu zaman umursamıyorlar bile. Yasaların uygulanması icin denetim gorevini yapması gerekenler denetim gorevlerini yapmayınca yasa ihlalleri normalleşiyor. Kaldı ki bu lackalaşma direk memur zihniyetinden kaynaklanıyor.  (denetlemesi gerekeni denetlemek icin tutulan denetcilerin denetlenmesi gorevini yerine getirip getirmediğini denetlemesi gerekenlerin denetlenmemesi. - devlette işler boyle yürüyor)

Sizce polisler denetlenmezse neler olabilir ? Yasa ihlalleri alıp başını gitse ve halk şikayet etmese. Polis yine gorevini yapar mı ? 
    "47/1-c ve 47/1-a olmak üzere toplam 343 lira. "

Yasalar herkese uygulandı diyelim. Ve adaletli şekilde uygulanıyor. Peki bu ceza yıldırıcı mı ? 

Trafik işaretlerine uymamanın cezasını asgari ücretin 2 katı yaparsak, trafik kurallarına uyma yüzdesi artar mı sizce ? Sadece cezalandırmayı gecelim kanunlara uyan insanları odüllendirsek ? Bunu teşvik etsek peki nasıl olur ? 6 ayda bir trafikte hicbir yasayı ciğnememiş sürücülere hassasiyetlerinden dolayı -teşekkür mesajı- yollasak?

Trafikle alakası olmayan ama yıldırıcılığın yetersizliğine ornek teşkil edecek bir olay ile konuya katkımı sonlandırayım.

2014 yılında İstanbul Kağıthanede kopeğe tecavüz eden şahsa 454 lira ceza kesildi. Bu sapık mahkeme salonundan ayrılırken oradaki hayvan severlerle dalga gecerek "daha 3000 liram var" şeklinde acıklamalarda bulundu.... 

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

cezaya değil sisteme itiraz etmek lazım. Otopar 1-2 saat 15 lira mı nedir. Tam soygun. 12 saat 25 lira atıyorum. Yahu kim 12 saaat kalacak gelen adam 1 saat- 1,5 saat kalıyor zaten havalaanında max. Sokayım otoparkınıza. 

Para kazanamıyoruz diye ceza yazdırıyorlar herhal. 

Otopark işletmecileri para kazanamıyoruz diye polise şikayet ederler. 
    Devletin gelirinde bi düşüş soz konusudur. Vergilere abanırlarken yanında + cezalarda kesilmeye başlanır. 

Problem başlı başına sistemsel.

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
Toplam Hit: 2040 Toplam Mesaj: 13
trafik ceza