folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Trafik Kazasında Arabulucunun Yetkileri

Trafik Kazasında Arabulucunun Yetkileri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek

Cahilliğimi maruz görün her zaman adliyelik olmuyorum. 2 - 3 ay önce sol şeritten sag şeride gecerken, sag seritten gelen motorlu  Panik yapıp frene basinda düştü. Temas olmadi. Sonradan görüntüyü izleyen Polisin söylediğine göre motor bana 1 -2 metre yaklasmis. Düşen sahis icin ambulansi Ben aradim. Polis geldi ifadeler alindi.. Sonra hastaneye gittim Yakinlarini aradim 1 2 gun vs.. yinede Şikayetçi olmuş. İse gidememiş falan filan Asliyeden uzlasmaci aradı 2500 tl istedi. Hic mahkemeyle ugrasmayin magdue olmayin dedi. Hak var benim bir suçum yok 1 lirada vermem dedim. Yarinda gidip uzalamadigim ivin imza atacam. Is mahkemeye gidecekmiş. Sorum su. Ben bu hakzsiz anlasmayi kabul etmiyorum. Sikayetci de kabul etmediğimi gorunce mahkemeye gitmeden sikayetini geri alabilir mi ? Bir de bu iste benim suclu bulunma ihtimalim nedir ? Suclu bulunursam (cok sacma olur) basima en fazla ne gelebilir ?

Edit// telefondan cok hatali yazmisim, duzelttim.

Megalados tarafından 07/Mar/22 13:25 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek

Tutanak tutulmuş hatalı şerit değiştirme yoksa (aniden şerit değiştirme Ya da iki şerit arasında kalıp da şerit değiştirme makas vs harici)arkadan çarpan hep suçludur adam takip mesafesini korunmadığı için hatalı kendisidir bir halt olmaz tahminimce tabii trafiğin tuttuğu tutanak da baya önemli 

No way out
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek
    SaviorAngel bunu yazdı

Tutanak tutulmuş hatalı şerit değiştirme yoksa (aniden şerit değiştirme Ya da iki şerit arasında kalıp da şerit değiştirme makas vs harici)arkadan çarpan hep suçludur adam takip mesafesini korunmadığı için hatalı kendisidir bir halt olmaz tahminimce tabii trafiğin tuttuğu tutanak da baya önemli 

Hocam temas yok. Frene basıp düştü. Ani serit degistirme bie nebze olabilir. Trafikte şüphelinin kazaya sebebiyet verdiği yazmış. Neden oyle yazmışsa artık. Ben motoru kullanan bayanin acemi oldugundan dustugune eminim. Zaten bana en fazla 1 -2netre yaklasmis. Bu durumda trafik lehime tutanak tutmamis galiba.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Kamera kaydı yoksa, temas yoksa hiç bir sikim çıkmaz bu olaydan. Arabulucu parayı almaya bakar çünkü kendisininde komisyonu var arada.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehlikeyif
    ehlikeyif's avatar
    Erkek
    Megalados bunu yazdı

Cahilliğimi maruz görün her zaman adliyelik olmuyorum. 2 - 3 ay önce sol şeritten sag şeride gecerken, sag seritten gelen motorlu  Panik yapıp frene basinda düştü. Temas olmadi. Sonradan görüntüyü izleyen Polisin söylediğine göre motor bana 1 -2 metre yaklasmis. Düşen sahis icin ambulansi Ben aradim. Polis geldi ifadeler alindi.. Sonra hastaneye gittim Yakinlarini aradim 1 2 gun vs.. yinede Şikayetçi olmuş. İse gidememiş falan filan Asliyeden uzlasmaci aradı 2500 tl istedi. Hic mahkemeyle ugrasmayin magdue olmayin dedi. Hak var benim bir suçum yok 1 lirada vermem dedim. Yarinda gidip uzalamadigim ivin imza atacam. Is mahkemeye gidecekmiş. Sorum su. Ben bu hakzsiz anlasmayi kabul etmiyorum. Sikayetci de kabul etmediğimi gorunce mahkemeye gitmeden sikayetini geri alabilir mi ? Bir de bu iste benim suclu bulunma ihtimalim nedir ? Suclu bulunursam (cok sacma olur) basima en fazla ne gelebilir ?

Edit// telefondan cok hatali yazmisim, duzelttim.

Geçmiş olsun, 

İllaki anlaşmak zorunda değilsin. Şikayetçi şikayetini istedikten sonra geri alabilir. Mahkeme aşamasında bile. Ben almıştım.

Sigorta izleme merkezi mi ne vardı orda kaç kusur verdiği yazıyor olması lazım. Ona göre değerlendirmeyi daha iyi yapabilirsin.

Suç zaten taksirle yaralanmasına sebep olma, mahrkeme muhtemelen seni suçlu kabul edebilir, bayan olması da bunda etkili olacaktır.. Senin sigortan kaskon onun maddi manevi  zararlarını karşılayacaktır zaten diye düşünüyorum.

Geçmiş olsun tekrardan

Ben Sana Mecburum Bilemezsin...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek

Kamera kaydı var, temas kesinlikle yok. Kadin olmasi alehime olmasa şaşardım zaten. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    Megalados bunu yazdı

Kamera kaydı var, temas kesinlikle yok. Kadin olmasi alehime olmasa şaşardım zaten. 

temasın olmasına gerek yok kazalarda suçlu olman için bkn temassız hasar

anladığım sen sol şeritteydin sağ şeride kırdın  motosiklet ise  birden önünü kapattığın için panikleyip frene bastı ve düştü..

1. sol şeritten sağ şeride geçerken sinyal verdin mi? verdiysen nekadar sürede yani verir vermez döndünmü?

2. motosikletli hızlıymıydı

3. kamera kayıtları varmı?

4. sigortan varmı?

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek

Aynen ben sol seritten sag şeride gecerken aniden olmasada cokta yavaş degil kirdim. Motorda muhtemelen cok acemi frene abandi düştü. 

Polisin dedigine gore ben donmeye baslayinca gelmeye devam etmiş. Carsi içi icin hızlıydı bence. Aynada gördüğümü hatırlıyorum. 1 -2 metre yanasmis deyince şaşırdım.

Kamera kayitlari var. Merkez bankasinin onunde oldu, poliste oradan gidip bakti. Herhalde almislardie ?

Sinyal olayi soyle. Ben bos yolda bile sinyal veririm refleks. Arkadas yanimdaydi. Sinyal vermistin dedi. Bende oyle hatirliyorum. Zaten aksi soylenmedi. 

Sigortam yok.

Nedir hocam ?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    Megalados bunu yazdı

Aynen ben sol seritten sag şeride gecerken aniden olmasada cokta yavaş degil kirdim. Motorda muhtemelen cok acemi frene abandi düştü. 

Polisin dedigine gore ben donmeye baslayinca gelmeye devam etmiş. Carsi içi icin hızlıydı bence. Aynada gördüğümü hatırlıyorum. 1 -2 metre yanasmis deyince şaşırdım.

Kamera kayitlari var. Merkez bankasinin onunde oldu, poliste oradan gidip bakti. Herhalde almislardie ?

Sinyal olayi soyle. Ben bos yolda bile sinyal veririm refleks. Arkadas yanimdaydi. Sinyal vermistin dedi. Bende oyle hatirliyorum. Zaten aksi soylenmedi. 

Sigortam yok.

Nedir hocam ?

sigortan yok

motosiklette maddi elemandada yaralanma felan olduysa

ben olsam arabulucuyla konuşur 1000 gibi rakam verebilecem kredim var vs diye acındırır kendimi nekadar az zararla yırtacağıma bakardım

bunun neticesinde de elinden bu kazayla ilgili muvafakatname alırdım. birdaha başıma dert olmasın diye

mahkeme giderse ben tamamen suçsuzum deme bence hocam bilir kişi atanır mahkeme avukat masrafları derken olayda 8 de 2 sana suç çıksa bile kusur oranında tahminen daha fazla ödersin

ekstra işi gücü bırakıp peşinden koşmakta cabaası

sigortan olsa önerim

çık mahkemeye hakimbey ben vatandaş olarak sigortamı yaptırdım yükümlülüklerimi yerine getirdim  olayla ilgili mutahap sigorta şirketim derdin biterdi

zaten o tür davalarda avukatlar sana dava açtığı gibi sigorta şirketinede açıyor ne koparırsak hesabı geçmiş oldun

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı
    Megalados bunu yazdı

Sigortam yok.

Nedir hocam ?

sigortan yok

motosiklette maddi elemandada yaralanma felan olduysa

ben olsam arabulucuyla konuşur 1000 gibi rakam verebilecem kredim var vs diye acındırır kendimi nekadar az zararla yırtacağıma bakardım

bunun neticesinde de elinden bu kazayla ilgili muvafakatname alırdım. birdaha başıma dert olmasın diye

mahkeme giderse ben tamamen suçsuzum deme bence hocam bilir kişi atanır mahkeme avukat masrafları derken olayda 8 de 2 sana suç çıksa bile kusur oranında tahminen daha fazla ödersin

ekstra işi gücü bırakıp peşinden koşmakta cabaası

sigortan olsa önerim

çık mahkemeye hakimbey ben vatandaş olarak sigortamı yaptırdım yükümlülüklerimi yerine getirdim  olayla ilgili mutahap sigorta şirketim derdin biterdi

zaten o tür davalarda avukatlar sana dava açtığı gibi sigorta şirketinede açıyor ne koparırsak hesabı geçmiş oldun

Kizin bilegi çatlamış. 

Iyide hocam haksizlik değil mi bu. Ben bu kadar suclumuyum. 15 yil motor kullandim. Onun basina gelen xarsi ici hafif sikistirmalarda bur kere olsun dusmedim. Aceminin hic mi sucu yok.

Edit// Bir de bu bayan ben calisamadim magdurum, motorumda masraf var diyor. Ne koparirdam kardir mantiginda yani. Motorda hic bir sey yoktu. Yakinlari geldi aldi motoru daha bayan ambulansa gecmeden hemde. Ayrica sana bir sey daha sorim. Kiz dustukten sonra baya kufur etti bana. Ifademde soylemedim. Sonradan hastameye gectim durumunu sordum tersledi biraz. Ablasinin numarasini aldim sorum dueumunu 2 gun boyunca. Simdi arabulucuya demis ki beni aramadi sormadi gelmedi. Mahkemede bunlarib soylemelimiyim ?

Megalados tarafından 07/Mar/22 16:38 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

motosiklet %100 haksız hocam lakin ki motosiklet olduğu içün sen de kapını açtığın içün %50 sana %50 ona.

tecrübeyle sabit 1 ay evvel başımıza geldiği içün tıpkısının aynısının arabaya çarpılmışı.

bide hocamdeğil sinyal vermen çakarlarla, hoparlörlerle ben sinyal verdim ahanda dörtlü yaktım duracam yanaşacam desen de karşında ki motor olunca ne yazıkki yarısı sana yarısı motora.

hayat boş pompala çoşşş :):)...
Toplam Hit: 1170 Toplam Mesaj: 21
uzlasmacı arabulucu