folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Trafik Kazasında Arabulucunun Yetkileri

Trafik Kazasında Arabulucunun Yetkileri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    Megalados bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı
    Megalados bunu yazdı

Aynen ben sol seritten sag şeride gecerken aniden olmasada cokta yavaş degil kirdim. Motorda muhtemelen cok acemi frene abandi düştü. 

Polisin dedigine gore ben donmeye baslayinca gelmeye devam etmiş. Carsi içi icin hızlıydı bence. Aynada gördüğümü hatırlıyorum. 1 -2 metre yanasmis deyince şaşırdım.

Kamera kayitlari var. Merkez bankasinin onunde oldu, poliste oradan gidip bakti. Herhalde almislardie ?

Sinyal olayi soyle. Ben bos yolda bile sinyal veririm refleks. Arkadas yanimdaydi. Sinyal vermistin dedi. Bende oyle hatirliyorum. Zaten aksi soylenmedi. 

Sigortam yok.

Nedir hocam ?

sigortan yok

motosiklette maddi elemandada yaralanma felan olduysa

ben olsam arabulucuyla konuşur 1000 gibi rakam verebilecem kredim var vs diye acındırır kendimi nekadar az zararla yırtacağıma bakardım

bunun neticesinde de elinden bu kazayla ilgili muvafakatname alırdım. birdaha başıma dert olmasın diye

mahkeme giderse ben tamamen suçsuzum deme bence hocam bilir kişi atanır mahkeme avukat masrafları derken olayda 8 de 2 sana suç çıksa bile kusur oranında tahminen daha fazla ödersin

ekstra işi gücü bırakıp peşinden koşmakta cabaası

sigortan olsa önerim

çık mahkemeye hakimbey ben vatandaş olarak sigortamı yaptırdım yükümlülüklerimi yerine getirdim  olayla ilgili mutahap sigorta şirketim derdin biterdi

zaten o tür davalarda avukatlar sana dava açtığı gibi sigorta şirketinede açıyor ne koparırsak hesabı geçmiş oldun

Kizin bilegi çatlamış. 

Iyide hocam haksizlik değil mi bu. Ben bu kadar suclumuyum. 15 yil motor kullandim. Onun basina gelen xarsi ici hafif sikistirmalarda bur kere olsun dusmedim. Aceminin hic mi sucu yok.

Edit// Bir de bu bayan ben calisamadim magdurum, motorumda masraf var diyor. Ne koparirdam kardir mantiginda yani. Motorda hic bir sey yoktu. Yakinlari geldi aldi motoru daha bayan ambulansa gecmeden hemde. Ayrica sana bir sey daha sorim. Kiz dustukten sonra baya kufur etti bana. Ifademde soylemedim. Sonradan hastameye gectim durumunu sordum tersledi biraz. Ablasinin numarasini aldim sorum dueumunu 2 gun boyunca. Simdi arabulucuya demis ki beni aramadi sormadi gelmedi. Mahkemede bunlarib soylemelimiyim ?

arama kayıtlarını çıkar tabi arayıp sormamak negatif yönlü eylem

10 yıldır tüm görümelerim sesli kayıt altına alırım

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

işte orda basıp gidicen o zaman mal gibi kalacak ama insanlık yapınca sana giriyor. magandaya denk gelse, maganda arabadan inip sopayla tehdit etse o zaman şikayetçi olabilecek miydi acaba?

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı
    Megalados bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı
    Megalados bunu yazdı

Aynen ben sol seritten sag şeride gecerken aniden olmasada cokta yavaş degil kirdim. Motorda muhtemelen cok acemi frene abandi düştü. 

Polisin dedigine gore ben donmeye baslayinca gelmeye devam etmiş. Carsi içi icin hızlıydı bence. Aynada gördüğümü hatırlıyorum. 1 -2 metre yanasmis deyince şaşırdım.

Kamera kayitlari var. Merkez bankasinin onunde oldu, poliste oradan gidip bakti. Herhalde almislardie ?

Sinyal olayi soyle. Ben bos yolda bile sinyal veririm refleks. Arkadas yanimdaydi. Sinyal vermistin dedi. Bende oyle hatirliyorum. Zaten aksi soylenmedi. 

Sigortam yok.

Nedir hocam ?

sigortan yok

motosiklette maddi elemandada yaralanma felan olduysa

ben olsam arabulucuyla konuşur 1000 gibi rakam verebilecem kredim var vs diye acındırır kendimi nekadar az zararla yırtacağıma bakardım

bunun neticesinde de elinden bu kazayla ilgili muvafakatname alırdım. birdaha başıma dert olmasın diye

mahkeme giderse ben tamamen suçsuzum deme bence hocam bilir kişi atanır mahkeme avukat masrafları derken olayda 8 de 2 sana suç çıksa bile kusur oranında tahminen daha fazla ödersin

ekstra işi gücü bırakıp peşinden koşmakta cabaası

sigortan olsa önerim

çık mahkemeye hakimbey ben vatandaş olarak sigortamı yaptırdım yükümlülüklerimi yerine getirdim  olayla ilgili mutahap sigorta şirketim derdin biterdi

zaten o tür davalarda avukatlar sana dava açtığı gibi sigorta şirketinede açıyor ne koparırsak hesabı geçmiş oldun

Kizin bilegi çatlamış. 

Iyide hocam haksizlik değil mi bu. Ben bu kadar suclumuyum. 15 yil motor kullandim. Onun basina gelen xarsi ici hafif sikistirmalarda bur kere olsun dusmedim. Aceminin hic mi sucu yok.

Edit// Bir de bu bayan ben calisamadim magdurum, motorumda masraf var diyor. Ne koparirdam kardir mantiginda yani. Motorda hic bir sey yoktu. Yakinlari geldi aldi motoru daha bayan ambulansa gecmeden hemde. Ayrica sana bir sey daha sorim. Kiz dustukten sonra baya kufur etti bana. Ifademde soylemedim. Sonradan hastameye gectim durumunu sordum tersledi biraz. Ablasinin numarasini aldim sorum dueumunu 2 gun boyunca. Simdi arabulucuya demis ki beni aramadi sormadi gelmedi. Mahkemede bunlarib soylemelimiyim ?

arama kayıtlarını çıkar tabi arayıp sormamak negatif yönlü eylem

10 yıldır tüm görümelerim sesli kayıt altına alırım

Bende alirdim da telefon değişince ses kayit progtami calismadi. Zaten yasal olmazdi. Cok zorlarsa kayit cikartiriz operatorden. Yalniz hocam sen simdi arayip sormamak negatif yönlü eylem deyince bu kiz arayip sordugumu bile bile mi aramadi dedi. 

Tahminim birileri buna birseyler kopartirsin demiş. Bak şimdi iyice sinielendim :/ Mahkemeseyse mahkeme. Bana hakaret ettiğini, arayip sormadi diye yalan söylediğini, arabulucunun yaninda anlayissiz ne alirsam kardir tavrinda olduğumu bütün bunlara rağmen nezaketimi bozmadigimi soyleyecem. 1 lirada odememiyorum.  

Verdiğiniz bilgiler icin teşekkür ederim.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Bence olayın dibini gör. Şark kurnazlığı ve yalancılığa prim vermemiş olursun.

Arabulucu ile anlaştıktan sonra arkandan enayiden para kopardık diyeceklerine ve içinde acaba mahkemede haklı çıkar mıydım diye kalacağına, mahkeme huzurunda haksız çıkarsan parasını ödemiş olursun.

Hukuki bilgiden uzak olarak ben senin haklı olduğunu düşünüyorum.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek

Bende o mantiktayim hocam. Arkadasin dedigi gibi bu kadar anlayisli olmayip maganda gibi davransak işler bu noktaya gelmezdi. Yarin gidecem arabulucuya ona söyle mahkemede goruseim artık diyecem. Taviz yok, anlayış yok artik. Mahkemede de her deyi soyleyecem. Zaten kimin nasil insanlar olduğu mahkeme tarafindanda anlaşılır. Suçlu cikarsakta dj Alperin dediklerinden anladığım kadari ile uçuk meblalar odemicem. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek

Sigortan niye yok? Sigorta yokken trafikte cok daha buyuk risk aliyorsun sanki. Arac nerdeyse soyle gelip carpalim ustune bir de para alalim :P

Kizi ara cemkir biraz hiz insanlik yaptik ayip degil mi diye arabuluyu salla gitsin.

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    AnaMuhalefet bunu yazdı

Sigortan niye yok? Sigorta yokken trafikte cok daha buyuk risk aliyorsun sanki. Arac nerdeyse soyle gelip carpalim ustune bir de para alalim :P

Kizi ara cemkir biraz hiz insanlik yaptik ayip degil mi diye arabuluyu salla gitsin.

orası ayrı kız ölseydi sakat kalsaydı ozaman showu gör

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biyoteknoloji
    Biyoteknoloji's avatar
    Erkek

Hocam önceki konularıma bakarsan benim de başıma benzer bir iş gelmişti.

Ben de otobüs şoförlüğü yaparken başıma geldi. Kadın duraktan çıkarken tam kapı kapandığı esnada inemye çalışıp düşmüştü 6 ay sonra dava kağıdı geldi uzlaştırıcıdan. 5 bin tl verdim kurtuldum bence bin tl'ye anlaşmaya çalış hiç boşuna mahkemelere bulaşma.

Love is nothing without fucking.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek
    Biyoteknoloji bunu yazdı

Ben de otobüs şoförlüğü yaparken başıma geldi. Kadın duraktan çıkarken tam kapı kapandığı esnada inemye çalışıp düşmüştü 6 ay sonra dava kağıdı geldi uzlaştırıcıdan. 5 bin tl verdim kurtuldum bence bin tl'ye anlaşmaya çalış hiç boşuna mahkemelere bulaşma.

Bugun gittim kabul etmedim hocam.  Gecti artik Is artik mahkemede. Bu kadin ambulans gelene kadar bana hakaret etmisti. Hayvan oglu hayvan, serefsiz falan demisti. Acaba karikola gidip sikayetci olsam mi ? Madem bu yola girdi hakareti havada kalmasi mn istiyorum. Insanlik yaptik ifademizde belittmrdik. Ders olsun bu da.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biyoteknoloji
    Biyoteknoloji's avatar
    Erkek
    Megalados bunu yazdı
    Biyoteknoloji bunu yazdı

Bugun gittim kabul etmedim hocam.  Gecti artik Is artik mahkemede. Bu kadin ambulans gelene kadar bana hakaret etmisti. Hayvan oglu hayvan, serefsiz falan demisti. Acaba karikola gidip sikayetci olsam mi ? Madem bu yola girdi hakareti havada kalmasi mn istiyorum. Insanlik yaptik ifademizde belittmrdik. Ders olsun bu da.

Şahitlerin varsa sen de gidip şikayetçi olabilirsin.

Bu arada arabulunun hiç bir yetkisi yok kimseden de para almaz.

Love is nothing without fucking.
Toplam Hit: 1197 Toplam Mesaj: 21
uzlasmacı arabulucu