Ttnet Tahribata Karşı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    wassh bunu yazdı:
    -----------------------------
    blutarm bunu yazdı:

Merak ediyorum özelleşmeden önce nasıldı hanginiz biliyosunuz?
    Bir hat kaç ayda bağlanıyordu?
    Sorun yaşadığınızda muhattap olabilceğiniz bir kişi varmıydı?
    Bir arıza kaydı kaç günde çözümleniyordu?
    Adsl'in Türkiye'ye  1997'de geldiğini kaçınız biliyorsunuz?

Oger telekom almasaydı 4mbiti geç 1mbit dahi görebilceğimi sanmıyordum. 2004'te adsl kullanmaya başladım 128 ile kullanırken 2005 temmuzda oger satın aldı 256 tanıştık aradan 1 yıl geçti 2006'da 512,  2007 4 mbit ile tanıştım 2008'de 6 ve 8mbit olcak bunların yanında vdsl ile 30mbit bağlantı sağlıyacak.Ben 2 ay port bekledim hattım açıldı kurmaya 2 hafta sonra geldiler arıza olduğunda telekom müdürlüğüne gidiyordum.Modemi 120ytl aldım ayda 59ytl ücret ödediğimi bilirim.Şimdi soruyorum size kaçınız bunları yaşadı? Ama sanmıyorum bunları yaşayıpta buraya gelip olumsuz yazacak kişinin olduğunu.

Hala Türk Telekom ile TTnet ayıramıyosunuz bile...Türk Telekomda hala memur kafasına göre çalışan insanlar var kaçınız TürkTelekom müd. gidip azar işittiniz ..Hanginiz 4440375 arayıp az yalakalık yapıp sorunum düzelsin die yalvarıyodu..118 aradığınızda " yok telefon yok diyoruz işte git işine" diye dialoglarla karşılaştı.. Bir akbank(personel) ile ziraat bankasında çalışan(memur) personel arasındaki farkı kaçınız biliyor.Bir smile bir superonline bir ttnet aynı şey aralarında hiç bir fark yok altyapı Turk Telekomun elinde tekelleşme söz konusu değil hangi firma türkiyeye yeni bir alt yapı kurabilir.Artık kabul edilmeli Türk Telekom bu ülkenin iletişimidir...Senin TV'nide, Radyo'nuda, GSM'inide, Güvenliğinide, İnternetinide.. Türk Telekom sağlıyor sadece 1 iletişim yolunda sorun yaşıyorsun diye bütün herşeyi içerisine alma...

Aile koruma şifresine gelince lafım yok TTnetin webmaster ve coder eksikliği var daha yeni sitesi değişti yeni mail altyapıları kuruluyor...

vay be ne konusmus :D aklın sıra adamlarımı koruorsun? işlerini dogru durust yapsınlar bende bişi demicem.. simdi bende sana bi kac soru sorayım..

* dunya da en boktan en yavas interneti hangi saglayıcı veriyor?

* dunyada en pahalı adsl hizmetini hangi saglayıcı veriyor?

* dunya da alt yapısı en zayıf saglayıcı kim?

* dunyada adsl devri yasanırken nie bizim ulkemizde bu kadar gec kaldı?

ya bi cvp ver allah askına sonra sitede ki muritlerin ortak goruslerine karsı cık.... hadi eyw

duygularımı Çok Güzel dile getirdin, Kardeşim Koruyan kardeş, Bi kere O sabit ücret olayı tam anlamıyla bir Yolsuzluktur, dermisin bana hangi fiber kablo sistemi durduğu yerde Telekoma gider yazıyor, yada işlemeyen konuşmaya açılmamış hangi uydu sistemi telekoma ekstra masraf yazıyor, yada daha basitleştirelim, Çekilmiş bir kablonun fiyatı nedirki her ay milletten bu miktarı topluyorlar, duran bir kablonun Telekoma yazacağı bir fatura varmıdır.

Demekki Telekom Sermayesinide Halktan çıkarıyor Çekeceği kablo Masraflarını her şeyini bu yolsuzluktan kaldırıyor, peki halktan aldığınızı Halka neden bu derece fahiş fiyata veriyorsunuz demezlermi adama.

Yapıyorlar Geliştiriyorlar demişsin yapacaklar tabiki, Kamyon yüküyle para kaldırıyorlar, madem para almasını fatura yazmasını biliyorlar neden aksatıyorlar işi söylermisin bana.

Baştakilere Gelince hiç girmeyelim oralara Özelleştirme ile birlikte Fındık kabuğuna bile girmeyecek o komik Asgari ücret olayınıda icat ettiler ya, Zavallı çalışanlardan da yolsuzluk yapıldığını hemde bunu tüm Yurdum firmalarının Devlet güdümünde yaptığını hepimiz zaten biliyoruz. Firma sahipleri yiğidin sırtından yiye dursunlar bakalım millettin sabrı nereye kadar gider.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blue_moon
    Blue_moon's avatar
    Erkek

ya abiler tahribata karşı olan herkese kafam girsin :D

Mülk Allahındır, Adalet Mülkün Temelidir (Hz.Ömer)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExcaliburTBT
    ExcaliburTBT's avatar
    Erkek
    fatura gelmiooo bana yı bahane etmeyin len :P alın hizmet numaranızı gidin bankanıza otomatik hesaptan ödetin yoksa otomatik hesap şeysiniz :F her ayın 27 sini geçmemek $artıyla istediiniz gün ödeyin :F genelde son ödeme tarihi ayın 26-31 tarihleri arasında oluo o tarihler gelmeden gidip bi telekm bayiine hizmet numaranızı verek ödeme yapabilüüsünüz :F valla bana nerdeyse 11 ay olcak hiç fatura gelmio :D ondan önceki iki aydada son gününnden 2 gün sonra geliodu.. bende hiç fatura beklemiorum çözümü basit ne ura$cam adamlara küfür etcem bide:D
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ibosoft
    ibosoft's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ADSL Kullanıcılarının büyük çoğunluğu 4GB sınırlı tarife kullanıyor ve ne hikmetse Telekoma en çok küfredende bu tarifeyi kullananlar NEDEN?

Way efendim ayın son günlerinde kotama bakamıyorum. Adsl kota sayfası açılmıyo ( Programı var şusu busu var herkes aynı durumda )

Way efendim kotalı ADSL'mi olurmuş en ufak birşey kota çıkıyo (49 YTL yerine 29 YTL verirken iyi ama !!!?? ) 

Way efendim faturam 100 bilmem kaç küsür geldi ben böyle telekomun ( Bunlar genelde kotaya bakmadan iş yapanlar )

Way efendim faturam gelmio. ( ADSL Hizmet numarası die bişey var ondan git her ayın 4ncü haftası yatır. Fatura gelmio die yatırmazsa ... olursun :D )

Not: Kaspersky kullandığım sürede tahribata kötü içerikli site die giriş yapamıyodum (: 

dizi dizi incisin danalıkta birincisin
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blutarm
    blutarm's avatar
    Erkek

shockman bunu yazdı:

duygularımı Çok Güzel dile getirdin, Kardeşim Koruyan kardeş, Bi kere O sabit ücret olayı tam anlamıyla bir Yolsuzluktur, dermisin bana hangi fiber kablo sistemi durduğu yerde Telekoma gider yazıyor, yada işlemeyen konuşmaya açılmamış hangi uydu sistemi telekoma ekstra masraf yazıyor, yada daha basitleştirelim, Çekilmiş bir kablonun fiyatı nedirki her ay milletten bu miktarı topluyorlar, duran bir kablonun Telekoma yazacağı bir fatura varmıdır.

Demekki Telekom Sermayesinide Halktan çıkarıyor Çekeceği kablo Masraflarını her şeyini bu yolsuzluktan kaldırıyor, peki halktan aldığınızı Halka neden bu derece fahiş fiyata veriyorsunuz demezlermi adama.

Yapıyorlar Geliştiriyorlar demişsin yapacaklar tabiki, Kamyon yüküyle para kaldırıyorlar, madem para almasını fatura yazmasını biliyorlar neden aksatıyorlar işi söylermisin bana.

Baştakilere Gelince hiç girmeyelim oralara Özelleştirme ile birlikte Fındık kabuğuna bile girmeyecek o komik Asgari ücret olayınıda icat ettiler ya, Zavallı çalışanlardan da yolsuzluk yapıldığını hemde bunu tüm Yurdum firmalarının Devlet güdümünde yaptığını hepimiz zaten biliyoruz. Firma sahipleri yiğidin sırtından yiye dursunlar bakalım millettin sabrı nereye kadar gider.

Sabit ücret yolsuzluk ise git kablo net al ozmn...Kablo net içinde kablotv al onun her ay sabit ücretini ödersin ona söversin.

Bu hizmet sabit telefonu olanlara veriliyor diye sözleşmede yazmışlar...Okusaydın sözleşmeyi! Eğer aldıysan adsl'i o sözleşmede yazanları kabul etmişsindir....

Kamyon yüklü para kaldırıyolar demişşin sen bir nms deki kartın kaç para olduğunu kullanılan kabloların maliyetini bir işcinin aylık giderini biliyormusun.

Kısaca bir hesap yap bakalım 4milyon adsl kullanıcısı aylık 100ytl versin 400.000.000ytl 40milyon telefon abonesi var 100 ytl fatura ödüyolar desen 4.000.000.000 eder 28 bin personel aylık gideri en az 2milyar desen 5.6000.000.000ytl eder.Özel firmaları diğer hizmetleri saymıyorum onların geliri kadarda gideri var bir switch nin 80 60 bin dolar olduğunu fiberlerin maliyetinin nekadar yüksek olduğunu dslamlerin milyon dolarlar olduğunu unutma.Bok gibi kazanıyormu evet kazanıyor ama bunun karşılığınıda ödüyor....

Toplam Hit: 6819 Toplam Mesaj: 36