folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Ttnet'den Turknet'e Geçme

Ttnet'den Turknet'e Geçme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    canerator
    canerator's avatar
    Erkek

Ttnetten geçtim 3 aydır kullanıyorum hiç bir sıkıntı yaşamadım herkese tavsiye ettim ve halen ediyorumda. 60 tl ye 150gb akn  76mbit hız alıyorum. Desteğide çok iyi bence ne zaman bişey sorsam hemen cevabını aldım. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ManiakRhifat
    ManiakRhifat's avatar
    Erkek
    omery bunu yazdı

Cumartesi günü geçiş tamamlandı kullanmaya başlayabilirsiniz dediler ama hat kutusuna ismimin yazılı olduğu kağıt bırakılmamış sırf bu yüzden interneti 4 gündür kullanamıyorum. Güzel bir geçiş süreci teşekkürler TurkNet. Bilginiz olsun diye yazıyorum :)

Sende nasıl oldu anlayamadım ama benim geçişte kimse gelmedi bile eve. Otomatik olarak ttnet den hattınız iptal edildi mesajı geldi, sonra turk.net kullanıcı bilgilerini yolladı. Akşam eve geldiğimde kullanıcı bilgilerini giriyim dedim modem de otomatik girilmişti :) Sen ilk önce ttneti iptal ettirip sonra mı turk.net e başvurdun?

eğer bir domates ışık hızına ulaşırsa kendisi ışık olur. bu sebeple ampulü yakdığınızda yanınızdan geçenlerin ışık mı yoksa domates mi oldunu bilemezsiniz. eğer ışık diyorsanız ışıktır, domates diyorsanız domatezdir. buna röletivite deriz.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    twilight_flame
    twilight_flame's avatar
    Erkek

Bende yıllar sonra geçiş yaptım ilk ay daha iyiydi ama şimdi yogun kullanim saatlerinde feci hız dalgalanması yaşıyorum

Mesela geceleri hızın 71 Mbit iken akkye takilmamis olmama rağmen 19.00 sıralarında hızim 11 Mbit ile 32 Mbit arasında değişiyor kayıt oluşturdum ic tesisatinizda sorun var diyor, tesisat yeni söylüyorum o zaman modem firmwaresi güncelleyin diyor o da güncel diyorum siz tam bilmiyonuz modem şirketini arayın diyor :) anlaşmadik lanet olsun dedik uğraşmayi bıraktım ayni sekilde hız dalgalanmasi yaşayan var mı bu arada? 

Sevgimizin Bittiği yerde Nefretimiz Başlar...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    twilight_flame bunu yazdı

Bende yıllar sonra geçiş yaptım ilk ay daha iyiydi ama şimdi yogun kullanim saatlerinde feci hız dalgalanması yaşıyorum

Mesela geceleri hızın 71 Mbit iken akkye takilmamis olmama rağmen 19.00 sıralarında hızim 11 Mbit ile 32 Mbit arasında değişiyor kayıt oluşturdum ic tesisatinizda sorun var diyor, tesisat yeni söylüyorum o zaman modem firmwaresi güncelleyin diyor o da güncel diyorum siz tam bilmiyonuz modem şirketini arayın diyor :) anlaşmadik lanet olsun dedik uğraşmayi bıraktım ayni sekilde hız dalgalanmasi yaşayan var mı bu arada? 

Müşteri temsilcileri he he der geçer.

Modem firmware az önce güncelledim , modem ile telefon hat arasındaki kablo uzunluğu 15 cm , modemden pc ye gelen cat 6 kablo uzunluğu 1 metre , ev 2017 nisan ayında yapıldı bitti tesisatlar yeni en kaliteli kablolar kullanıldı diyorum , biraz düşünüyor bi bakalım diyor sonra bakıyor bizde problem yok sizin modem arızal ı diyor :D Bu bireyselde yaşadığım olay 

Bu da kurumsalda :

Telekom modem değiştirdi bizim port yönlendirmelerimiz vs gitti ayarlarımızı geri yükleyin diyorum (uzaktan müdahale edebiliyorlar tilgin modemlere) neyse yaptık diyor hala olmuyor ama kendim manuel yapılandırıyorum ama modem kapatıp açınca sıfırlanıyor olmuyor diyorum bana diyor ki sizin modemden sonra kullandığınız ip dağıtan bi cihaz var onu ayarlayın o bozuk :D Olum yok öyle bi cihaz modemden direk svitche veriyorum diyorum adam yemin ediyor ki bizde problem yok sizde var diye :D En son dayanamadım baya bağırdım azarladım bilmiyorsan kes sesini bilene aktar yada teknik ekip gönder dedim neyse teknik ekip geldi :D Tek kişilik dev kadro :D Adam geldi problem ne dedi dedim böyle böyle port yönlendirme yapıyom olmuyor falan bana diyorki abi ben de bilmiyom onu yaaa aha sana teknik ekip şifresini verim ne istiyosan onla yap  asdfasdfasd. Neyse sonra baya uğraştım modemle yaptım düzeldi.

Vel hasıl müşteri temsilcisinde biraz beyin varsa olayı düzeltiyor (%95 inde beyin yerine t*aşak var kafada) yoksa da zaten şansına küs :D

next next next install
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    twilight_flame
    twilight_flame's avatar
    Erkek

aynen @ilteris hocam aynı sorun işte bendeki de, adam gram bilmiyor, en son lanet olsun dedim vazgeçtim valla.

Sevgimizin Bittiği yerde Nefretimiz Başlar...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oinomaos
    oinomaos's avatar
    Erkek

1) Agalar türknete bende geçtim 1.5 ay oluyor. Ondan önce superonline ı tek başıma bağlatmıştım günde 4-5 kez kesiliyordu. ondan önce arkadaşımla ortak ttnet kullanıyorduk günde 4-5 kez internete girebiliyorduk. Şuan türknette 1.5 ayda 1 yada 2 kere netin kesildiğini gördüm.

2) Bağlatma sürecinde kabloyu ttnet elemanları bina kutusu veya evin kapısına kadar getiriyorlar. TTnet elemanı elaman düşünceli adammış abi dedi kabloyu getirdim etiket yazıp bırakacam dedi sonra aradı abi etiketi yapıştırdım kalem yoktu yazamadım ama bir seninki etiketli dedi. Varsayalım söylememiş olsun. Hangi kablo sizin tespit etmek için turknetten telefon numaranızı alın. Elinizde bir ev telefonuyla tabloları tek tek temas ettirip kendi telefonunuz hangisi tespit edin. İlk aşamayı aşınca artık sıra eve giden kabloyu bulmak kalır(apartmanlar için geçerli tabi) yine aynı işlem bu sefer aynı telefon eve gidecek evde takacaksınız telefonu bina kapısındaki kutuda ki kablo girişlerine ikili ikili dokundura dokundura bulacaksınız. Benimkinde kutunun dışına tel çekmişler yani eve harici hat gidiyormuş yarım saat uğraştım en son dedim la bu olmasın denedim oldu.

3) Call center çok başarılı değil. dedim modem huawei ayarlarını yapalım bulamadım. orda bilmem ne olması lazım diyor yok. ara tara dedim sen kapat ben bulurum. Sonra buldum bir yerden yaptım devam. Ama call centerı aradın mı açıyor. Üni deyken ttneti 20 dk telefonda beklediğimi biliyorum yedi sülalesine söve söve bekliyordum telefonda. Defalarca da beklemişimdir tabi o zamanlar(sene 2007) internet karneyle verildiği için kolay değildi bu hökümet sağolsun hepsini çözdü

4) Kısacası tahattüd yok en üst hız var. Kafam rahat istediğimde geri dönerim superonline a veya allahın belası ttnete ama olurda sıkıntı yaşarsam ve bu sıkıntı gerçekten çözümsüze giderse o gün ayrılırım turknetten. Adamların konuşması net. Her zaman en üst hızı verecez diyor ve biz memnuniyet odaklıyız diyor.

He bu arada varsa kalbonet e de bir bakın. TV kanalları + İnterneti 40 - 50 tl gibi bişey

Anıl
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    twilight_flame bunu yazdı

Türknet'in klasik sorunu o. İnterneti paylaştırdıklarından dolayı aboneler akşam saatlerinde nete çok yüklenince hız düşüyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    omery
    omery's avatar
    Erkek
    ManiakRhifat bunu yazdı
    omery bunu yazdı

Cumartesi günü geçiş tamamlandı kullanmaya başlayabilirsiniz dediler ama hat kutusuna ismimin yazılı olduğu kağıt bırakılmamış sırf bu yüzden interneti 4 gündür kullanamıyorum. Güzel bir geçiş süreci teşekkürler TurkNet. Bilginiz olsun diye yazıyorum :)

Sende nasıl oldu anlayamadım ama benim geçişte kimse gelmedi bile eve. Otomatik olarak ttnet den hattınız iptal edildi mesajı geldi, sonra turk.net kullanıcı bilgilerini yolladı. Akşam eve geldiğimde kullanıcı bilgilerini giriyim dedim modem de otomatik girilmişti :) Sen ilk önce ttneti iptal ettirip sonra mı turk.net e başvurdun?

Yok hocam taşıma işlemi yaptırdım. Cumartesi ttnet iptal mesajı, turknet'ten kullanıcı bilgileri geldi. Eski adsl modemi çıkartıp yeni vdsl modemi taktım kullanıcı adı şifreyi yazdım baktım olmuyor. Aradım apartmanda hat dolabına isminiz yazılı olduğu kağıdı bağlatmalısınız dediler ama öyle bir kağıt yoktu. O gün bugün hala gelselerde hangisi benim söyleseler diye bekliyorum. Bu konuyla ilgili ne bilgim var ne teçhizatım ondan kendim bişey yapamıyorum..

Wingardium Leviosa
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek
    omery bunu yazdı
    ManiakRhifat bunu yazdı
    omery bunu yazdı

Yok hocam taşıma işlemi yaptırdım. Cumartesi ttnet iptal mesajı, turknet'ten kullanıcı bilgileri geldi. Eski adsl modemi çıkartıp yeni vdsl modemi taktım kullanıcı adı şifreyi yazdım baktım olmuyor. Aradım apartmanda hat dolabına isminiz yazılı olduğu kağıdı bağlatmalısınız dediler ama öyle bir kağıt yoktu. O gün bugün hala gelselerde hangisi benim söyleseler diye bekliyorum. Bu konuyla ilgili ne bilgim var ne teçhizatım ondan kendim bişey yapamıyorum..

Hocam daha önce bağlantın olduğu için gerek yok ona. Otomatik yanıt vermişler sana da ilk defa bağlatan herkese aynı şeyi söylüyorlar. Çünkü turk telekom ankastresinden (böyle deniliyormuş) senin telefon hattına kablo çekilmesi lazım eğer ilk bağlatıyorsan. Zaten alt yapı sağlayıcısı değişmediği için sende gerek yok buna, zaten kablon çekili, sen modemden ayarları yapar girersin. Ama diğer arkadaşın dediği gibi modeme otomatik bilgi girme işini ilk defa duydum.

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    omery
    omery's avatar
    Erkek
    heza bunu yazdı
    omery bunu yazdı
    ManiakRhifat bunu yazdı
    omery bunu yazdı

Hocam daha önce bağlantın olduğu için gerek yok ona. Otomatik yanıt vermişler sana da ilk defa bağlatan herkese aynı şeyi söylüyorlar. Çünkü turk telekom ankastresinden (böyle deniliyormuş) senin telefon hattına kablo çekilmesi lazım eğer ilk bağlatıyorsan. Zaten alt yapı sağlayıcısı değişmediği için sende gerek yok buna, zaten kablon çekili, sen modemden ayarları yapar girersin. Ama diğer arkadaşın dediği gibi modeme otomatik bilgi girme işini ilk defa duydum.

Aynı hat üzerinden denedim ama hiç bir şekilde bağlantı alamadım. Aradığımda apartmana kadar sorun olmadığını bağlantı yapılması gerektiğini söylediler :|

Wingardium Leviosa
Toplam Hit: 6838 Toplam Mesaj: 55
internet ttnet turknet