folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Tubitak, Kosgeb, Yatırımcılar (Bilgi Edinme)

Tubitak, Kosgeb, Yatırımcılar (Bilgi Edinme)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek
    kurdo bunu yazdı
    zone bunu yazdı

Hocam Kosgeb, IPARD , bakanlıklar, AB , Tubitak, büyükelçilikler.. bilimum fon kuruluşlarından fon aldırdım hocam. Danışabilirsiniz :) Fikir ücretsiz, ama iş takip ve projeyi hazırlama ve başvuru ücrete tabidir. :)  Zaten kazan kazan ilişkisi bu iş. 300 - 500 bin hibenin yanında 5-10 bin devede kulak kalır. Bunu tamamen samimiyetimle söylüyorum.

TBT'de şahsen tanıyanlar bilir zaten projeci olduğumu.

hocam bir üstteki postta arkadaşımız eğer yurtdışında üretilen bir şey ise plastik enjeksiyon kalıbına çıkar dedi.

bizim üreteceğimiz ürün, zirai bir makinanın yedek parçaları. bu zirai makinalar yurtdışından yoğun ithal ediliyor, son 3-4 yıldır da türkiye dede üretilmek için girişimciler mevcut.

ama biz makinayı değil, yedek parçasıını ve aksesuarını üreteceğiz projemizde. 

şansımız nedir ümit veriniz lütfen bana.

aynen hocam dediği doğru, dışarıda üretilen bir ürünü eğer teknoloji transferi olarak biz Tr'de üretiyoruz derseniz desteklenirsiniz.

önce yedek parça sonra iş geliştirme ile makineyi üreteceğiz kademe kademe diyebilirsiniz. böylelikle eğer ileride girişiminiz devam ederse 2. kez alırsınız desteği

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kurdo
    kurdo's avatar
    Erkek
    zone bunu yazdı
    kurdo bunu yazdı
    zone bunu yazdı

Hocam Kosgeb, IPARD , bakanlıklar, AB , Tubitak, büyükelçilikler.. bilimum fon kuruluşlarından fon aldırdım hocam. Danışabilirsiniz :) Fikir ücretsiz, ama iş takip ve projeyi hazırlama ve başvuru ücrete tabidir. :)  Zaten kazan kazan ilişkisi bu iş. 300 - 500 bin hibenin yanında 5-10 bin devede kulak kalır. Bunu tamamen samimiyetimle söylüyorum.

hocam bir üstteki postta arkadaşımız eğer yurtdışında üretilen bir şey ise plastik enjeksiyon kalıbına çıkar dedi.

bizim üreteceğimiz ürün, zirai bir makinanın yedek parçaları. bu zirai makinalar yurtdışından yoğun ithal ediliyor, son 3-4 yıldır da türkiye dede üretilmek için girişimciler mevcut.

aynen hocam dediği doğru, dışarıda üretilen bir ürünü eğer teknoloji transferi olarak biz Tr'de üretiyoruz derseniz desteklenirsiniz.

önce yedek parça sonra iş geliştirme ile makineyi üreteceğiz kademe kademe diyebilirsiniz. böylelikle eğer ileride girişiminiz devam ederse 2. kez alırsınız desteği

peki kosgeb 'de izmir genelinde daha önce böyle aynı konulu 1 adet proje geçmiş ve başarılı olmuş. 2. olarak biz girersek bize dezavantaj olur mu ? zaten geçmişte böyle bir proje geçti 2.ye gerekyok derler mi ?

kendinize ayığ olunuz
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kurdo
    kurdo's avatar
    Erkek

Bir de acaba kalıbın sıfır ve ya 2. el olması çok bir şey değiştiriyor mu ? sonuç itibariyle bizde ki kalıplar daha önce kullanılmış. ama imalata enjeksiyona müsait kalıplar olacak.

kendinize ayığ olunuz
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek
    kurdo bunu yazdı

Bir de acaba kalıbın sıfır ve ya 2. el olması çok bir şey değiştiriyor mu ? sonuç itibariyle bizde ki kalıplar daha önce kullanılmış. ama imalata enjeksiyona müsait kalıplar olacak.

hocam projelerde 2. el ürün alamazsın, sıfır alman lazım. alıp faturalandırırsın ama uzman anlar ve sıkıntı yaşarsın.. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek
    kurdo bunu yazdı
    zone bunu yazdı
    kurdo bunu yazdı
    zone bunu yazdı

peki kosgeb 'de izmir genelinde daha önce böyle aynı konulu 1 adet proje geçmiş ve başarılı olmuş. 2. olarak biz girersek bize dezavantaj olur mu ? zaten geçmişte böyle bir proje geçti 2.ye gerekyok derler mi ?

demezler hocam, hatta daha önce yapıldı, uygulandı başarılı oldu. buna da destek verelim gözüyle bakılır. he onlar nasıl bir intiba bıraktı o da önemli.. fon veren kuruluşu uğraştırdı ise o kısımlara daha itinalı bakarlar.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zeytun-i
    Zeytun-i's avatar
    Erkek

Beyler konu hortlamış söyleyeyim kosgeb'e gidip görüştüm böyle yatırımlar için 5 bin tl destek veriyoruz dediler güldüm geri döndüm, adamlar kısaca en büyük olmadığınız sürece kendi alanınızda büyük destek alamazsınız diyorlar.

Zeytun-i tarafından 29/Eyl/21 16:03 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.uvvam.com | Dünya Su Sporcuları Platformu | https://www.instagram.com/uvvam/
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek
    Zeytun-i bunu yazdı

Beyler konu hortlamış söyleyeyim kosgeb'e gidip görüştüm böyle yatırımlar için 5 bin tl destek veriyoruz dediler güldüm geri döndüm, adamlar kısaca en büyük olmadığınız sürece kendi alanınızda büyük destek alamazsınız diyorlar.

Hocam girişiminizi bilmiyorum ama dediğiniz gibi geleneksel girişimler için ayrı destek var ileri girişimcilik için ayrı destek var.

Şahsen ben danışmanlığını yaptığım iş yerlerine İleri girişimciliğe dahil etmek için çalışırım.
    Bu olayda şöyle oluyor, diyelim ki X şirketi, inşaat veya kerestecilik olsun. Yıllık kazandı ve vergi vermesi lazım, napıyor geliyor bize ve genç birinin fikrini alıyor. sallıyorum robotik işine giriyor. Para hazır yatırımını yapıyor. sonra kosgebten parasını alıyor. Bu arada da diyor ki ben böyle bir yatırım yaptım, bak kasa bomboş vergilerimden düş, yada geri ver.

Yani fakirin girişimi zor, parası olan kazanıyor. Aklıda biz sağlıyoruz. ;Devlet de aslında bu kafada istihdam kapıları açılsın, hem yerlileşsin, hem de parası var nasılsa sıkıntılı zamanda harcar diyor. fakir batarsa komple zarar. 
    Anlatabildim mi bilmem. Kolaylıklar dilerim.

Dediğim gibi hibe fon konularında ulaşabilirsiniz hocam.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kurdo
    kurdo's avatar
    Erkek

Yani özetle teknolojik, muadil, ikame bir ürün üretiyorsan, ve bunu finanse edecek gücün varsa, projende geçtiyse, işi yap, parayı bekle. olay bu.

kendinize ayığ olunuz
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    solutionman
    solutionman's avatar
    Erkek

Çeşitli firmalara kosgeb danışmanlığı yaptım. İstersen yardımcı olurum.(Bilgilendirme için herhangi bir beklemtim yok:))

İddia: Parayı 1-2 yıl sonra alırsın. 

Cevap: Öyle bişey yok. Şartları sağlayıp dosyayı verdikten sonra max. 3 ay beklersin. Oda büyük ödemelerde.

İddia: Adamı öperler. Parayı geri almışlar faiziyle vb. 

Cevap: Eğer işini dürüst şekilde yaparsan kesinlikle öyle bir ihtimal yok. (Dürüst olmayan işletme ve kişilere hizmet vermiyorum.)

İddia: 1 kuruş alamazsın.

Cevap: Şartları sağlıyorsan örnek olarak sadece ileri girişimcilik desteğinden 300k ya kadar destek alırım. (%99,5)

İddia: Kimseye ihtiyacın yok. Kendin doldurabilirsin.

Cevap: Kendi başına kimse bilgi vermeden lokma bile pişiremezsin:)(Ayrıntı isteyen dm) Önce bilgi al.

İddia: İkinci el ürün alamazsın.

Cevap: 3 yaşa kadar belli ürünlerde 2. el ürün alabilirsin.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    solutionman
    solutionman's avatar
    Erkek
    kurdo bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı

Bu konuda tecrübeliyim hocam,

1. kural, önce harcarsın, projeyi yaparsın. Desteği 1-2 yıl sonra alırsın.

Detay verir misin?

Hayırlı işler abü

Biz de kosgeb den elektronik elektrik aksamlı tarım makineleri yedek parçaları imalatı üzerine bir proje sunacağız kosgebe

Plastik enjeksiyon kalıpları hibeye giriyor mu demirbaş olarak merak ediyorum 

Kalıplar hibeye girer. Projeye göre.

Toplam Hit: 3048 Toplam Mesaj: 34
tubitak kosgeb yatırımcılar