folder Tahribat.com Forumları
linefolder Virüs - Trojan - Keylogger - BotNet
linefolder Tüm Ofisteki Bilgisayarlara Kurabileceğimiz Antivirüs Tavsiyesi.

Tüm Ofisteki Bilgisayarlara Kurabileceğimiz Antivirüs Tavsiyesi.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek

Hocalar selam.

Ofiste 6-7 kişi herkesin farklı bilgisayarı var çalışıyoruz. Birinin bilgisayarında bir virüs var ne kadar hdd, flash bellek varsa talan ediyor bütün dosyaları. HDD'ye aldığım dosyaları açamıyorum resmen. Cmd'den attrib/d /s -h -r -s işlemiyle dahi göremedim dosyalar var. Ciddi veri kaybı yaşıyoruz.

Velhasıl kelam;

1- bu orijinal antivirüs programlarının ofis boyutunda tüm bilgisayarlara kurabilceğimiz paketleri var mı?

2- Varsa hangisini tavsiye ediyorsunuz?

3- Ücretler konusunda bilgisi olan yahut satan mürid var mı?

4- Ücretsiz opsiyon var mı? Sürekli bıt bıt lisans al  yükselt uyarısı vermesin ama koruma sağlasın :D

Ofis bilgisayarlarını çok yormayacak bize düzenli koruma sağlayacak güzel bi antivir ihtiyacı var. Tavsiye bırakanlara şimdiden teşekkürler.

Ephesus tarafından 29/Eyl/17 11:42 tarihinde düzenlenmiştir

Avukat/Hukukçu
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

Zemana AntiLogger

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

https://www.tahribat.com/forum/kaspersky-ucretsiz-versiyon-indirilmeye-sunuldu-231440

Anlık internet korumasıda sunuyor. Paralı versiyonla aynı motoru kullanıyor.

mkyb tarafından 29/Eyl/17 11:57 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Şimdi virüsü olan arkadaş sıkıntılı bir tipse (sözüm meclisten dışarı) antivirüs de kâr etmez. Ben olsam şu seçenekleri sırasıyla denerdim:

1) Tüm pcleri domaine alıp, yönetmek (bir sistemciye ihtiyacınız olacak).

2) Sık sık virüs kapan arkadaşlara yönetici değil de normal kullanıcı hesabı açmak (kesinlikle yapın).

3) Yönetilebilen bir antivirüs yazılımı kurmak (sıkıntılı arkadaş istese de antivirüs programını kapatamamalı. Uzaktan yönetimli olmasına gerek yok, paneli şifreyle korunabilse yeter).

4) Ağ paylaşımlarını mümkünse kapatmak, mümkün değilse doğrudan map etmek yerine kısayol kullanmak. Bu da mümkün değilse şifrenin kaydedilmesini engellemek.

5) Bunların hepsini uygulamak.

Kullandığım makinelerde zemana antilogger kurulu. Sadece sık kullandığım iş bilgisayarında malwarebytes var. 

Virüsten başı çok ağrıyan kişiler içinse zemana antilogger, usbdisk security gibi bir şey, sınırlı kullanıcı hesabı, spybot search&destroy'un immune system özelliğini kullanıyorum.

Olaylara karışmayın!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sahin141
    sahin141's avatar
    Erkek

Merhaba Hocam,

Avira Antivirus Pro kurabilirsin 5 pc lisansı yanlış hatırlamıyorsam 45 usd yıllık.

Yönetim kısmına da şifre koyulabiliyor kullanıcı istesede devredışı bırakamaz.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Sophos Home Free  10 bilgisayara kadar 1 adet gmail ile yükleyebiliyorsun. 2. 10kişi için 2. bir gmail açarsın yani yeni gmail açarak sınırsız pc yükleyebilirsin. Bu antivirüs ü kurduktan sonra 3 aydır hiç bir virüs vakası yok. Kategori olarak engelleme yapabiliyorsun örneğin e ticaret sitelerine girmesin diyorsan tiki koyuyorsun kullanıcı giremiyor her kullanıcı için ayrı ayrı konfigurasyon yapabiliyorsun ayrıca kullanıcıları dashboardda ayrı ayrı görüp kimde ne tehlike var kim nereye girmeye çalışmış da engellenmiş vs görebiliyorsun. Gayet güzel tavsiye ederim. 

Virüs kapmak için özel çaba sarfeden arkadaşlar oluyor mesela onları da sözlü olarak uyarıyorum tabi etkili oluyor mu hayır peki ne yapıyorum  kısıtlı kullanıcı hesabı açıyorum orada takılıyor :D   Gpedit.msc ile güzel ayarlamalar çekebilir kaydedip istediğiniz bilgisayara el yordamı ile dağıtabilirsiniz. Buna rağmen hala virüs bulaştırabilen varsa ona Monster in 10bin liralık olan laptop larından alın çünkü ödülü hakediyor :D 

Aşağıdaki gibi her pc yi web arayüzden görebiliyor uyarılara ne yapılacağını seçebiliyorsunuz.

dcpromo tarafından 29/Eyl/17 12:48 tarihinde düzenlenmiştir

next next next install
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Avast

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    malamadre
    malamadre's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

avast free ediyşın birebir.

yada mkyb nin paylaştığı kaspersky de çok hoştur.

sen avastı kur cilent lara gerisine karışma

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

Şirket için kaspersky almıştık lisanslı, yıllardır kullanılıyor. Tavsiye ederim, evde ise eset kullanıyorum. 

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    KotomineKirei bunu yazdı

Şirket için kaspersky almıştık lisanslı, yıllardır kullanılıyor. Tavsiye ederim, evde ise eset kullanıyorum. 

Bayi ile mi yoksa direk Kasper ile mi?

next next next install
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

YeniHarman'a ek olarak.

Msconfig kısmında seçmeli başlangıç etkin olsun.

SMB Share e dikkat et.

Microsoft Emet kur.

Pass the Hash'i engelle. ( SMB File Sharing Support'u kapatman gerekiyor )

LLMNR'ı kapat.

DNS Multicast'i  kapat.

Virüsden koruma sağlamaz ama en azından bir kaç hardening yapmış olursunuz.

Onunla birlikte PowerShell'i kısıtlamaya bak artık çoğu Windows Zararlısı PowerShell ile işlerini yürütmeye başladı. ( AD yapısı kurdugunu varsayıyorum )

Toplam Hit: 7302 Toplam Mesaj: 15
virüs