folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Türk Askeri Teknlojisi Ve Kullanılmama Nedeni?

Türk Askeri Teknlojisi Ve Kullanılmama Nedeni?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Edit:...

sniperscope tarafından 19/Eyl/12 09:34 tarihinde düzenlenmiştir

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Askeriye resmen hortumlama kurumu olmuş.

Argeye milyar dolarlar yatırılıp depolarda tutuyorlar. Erke dönengeci gibi şeyler de bonus olarak iteleniyor. Buraya yatırılan paranın haddi hesabı yok, e tabi bişeyler yapıp kılıfına uydurmak lazım onun için elektronikcilerde bulabileceğiniz step motorun büyüğüne makinalı tüfek takıp döndürüyorlar aha insansız makinalı tüfek yaptık.

Yada toros diye bi roket vardı. Türkler ilk defa roket yapmış ama güdümlü değil hedefi takip etmior yada yön verilmiyor. Bunun türkçesi çatapat satan bakkaldan aldığınız füzenin büyüğünün fitilsizi.

Tabi süslüyoruz bunları anlatırken en boktan makinalı tüfeği dışarıdan alırken güya kendimiz robot teknolojisine geçtik ama kullanmıyoruz =))

HolyOne tarafından 19/Eyl/12 09:35 tarihinde düzenlenmiştir

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kady
    kady's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Askeriye resmen hortumlama kurumu olmuş.

Argeye milyar dolarlar yatırılıp depolarda tutuyorlar. Erke dönengeci gibi şeyler de bonus olarak iteleniyor. Buraya yatırılan paranın haddi hesabı yok, e tabi bişeyler yapıp kılıfına uydurmak lazım onun için elektronikcilerde bulabileceğiniz step motorun büyüğüne makinalı tüfek takıp döndürüyorlar aha insansız makinalı tüfek yaptık.

Yada toros diye bi roket vardı. Türkler ilk defa roket yapmış ama güdümlü değil hedefi takip etmior yada yön verilmiyor. Bunun türkçesi çatapat satan bakkaldan aldığınız füzenin büyüğünün fitilsizi.

Tabi süslüyoruz bunları anlatırken en boktan makinalı tüfeği dışarıdan alırken güya kendimiz robot teknolojisine geçtik ama kullanmıyoruz =))

2-3 sene once adamın bırı tv ye cıkıp  onu yaptık bunu yaptık dıyen aselsanı cinli taşeronların yaptıkları ile övünüyor diye suclamıştı.

devlet kurumlarını düşününce mantıksız gelmedi

pkk bitmez 

parasal sebepler-polıtık sebepler

ki niye bitsin ne güzel oyalanıyorlar  siyasiler

maddi gücü evirip cevirenler  ölsün mehmet yenisi gelir mantıgı

paşaların siyasilerin çocukları yüksekova perihan karakolun da görev yapmıyacak yada kotul da o yüzden ölsün mehmetcik maddi rant dan daha mı önemli

http://profil.gittigidiyor.com/kady
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Türk Ordusu dünyada ki sayılı ordulardan biridir. Peki hangi açıdan? Vurucu güç olarak mı? Teknolojik olarak mı? Asker gücü bakımından mı? Silah olarak mı? Evet Türk Ordusu dünyanın en güçlü ordularından biridir ama insan gücü olarak... 

Çıkacak seferberlik ilanıyla şu an 14 milyon asker toplama kapasitesine sahiptir ki bu rakam Çin ordusundan sonra bizi dünya II.'si yapar. Teknolojik açıdan İsrail ve Amerikan Ordusu, vurucu güç olarak Amerikan ve Rus ordusu dünyanın en iyisidir.

Ar-Ge çalışmalarına büyük yatırımların yapıldığı dönemler oldu ama evinde priz değiştirmek için nizamiyeden eektrikçi asker çağıran bir komutana sen tutup Ar-Ge görevi verirsen o iş olmaz... 

Tabi şu da var, Doğu Anadulu ve özellikle Güneydoğu Anadolu bölgesinin arazi yapısı hakkında ufak bir bilgi geçeyim. Arazi sarp ve sert kayalardan oluşur. Bu kayalar sizlerin 300-500 TL para verdiğiniz botlardan daha kaliteli olan bir çok postalı jilet gibi keser atar. Derin vadileri, yüksek dağları ve yükseklik arttıkça düşen oksijeni saymıyorum bile...

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı
    sniperscope bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı

Bizim depolarda hiç kullanılmamış bize tahsis edilmiş g3 ler varken 72 model keleşler vardı arada tutukluk yapıyordu :)

Ayrıca sırf silah değil portif makineleri vardı 3 tane ama mühimmatı askerlere taşıttırıyorlardı genel kurmayın asker taşımayacak demesine ramen afyondaki patlamadan sonra düzelmiştir inşallah

mühimmatçı olduğum için çık samimi söylüyorum deli silahlar var silahlar üretilmiyor değil üretiliyor iglolarda yatıyor

Haci sen ciddimisin?

Kalesnikof tutukluk yapacak... Yeminle gozumle gorsem inanmam.

lan silah artık kendinden geçmiş yay diye birşey kalmamış basıyon mekanizma geri gidiyo ileri gelmi yo :)

Püfff.. (8-o Yüreğime indiecektin Alper...

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

Sadece kızıl ötesi kamera verseler nöbetteki ere, en azından terörist parıl parıl parlar, hele bir de ateş açmayagörsün kamerada ben burdayım diye yandan çıkan mallar misali gözükür, nereye ateş edeceğini bilirsin, çok mu pahalı bir teknoloji ? hayır counterda 700dolar mı ne düşün, günümüzde bazı amatör kameralar bile bu görevi görüyor, devlet adamlarla savaşmak istemiyor gibi geliyor ya 10 üzerinden 9 beceriksizler, ya da gerçekten savaşmak istemiyorlar veya savaşamıyorlar, belki bir umut askerin sürekli alıştırma yapıp gerilla savaşına alışkın kalmasını olası savaşlara hazırlıklı olmasını sağlamak içindir, ama hiiç sanmıyorum. Balkan harbinde o kadar tecrübeli ordu arkasına bile bakmadan topu tüfegi bırakıp geri çekildi, tabi tarih kitapları X padişah şuna savaş açtı yenildik y barış anlaşması imzalandı şu kadar toprak kaybettik der geçer.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SharpShooter
    SharpShooter's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

abi her şeyi geçtim, 2 dağın ortasındaki karakol delme çatma, bunları füzelerden ve ağır silahlardan koruyabilsek yine pkk buraları es geçer.

bir de şöyle bir şey düşünmeden edemiyorum,
     pkk her sıkıştığında büyük şehirlerde bombalı eylemler yapıyor halkı kaosa sürüklüyor. Söylemek çok acı ama belki de orada mehmetçiklerimizi kurban ediyorlar sırf pkk tatmin olsun bi bok yapıyoruz sansın da, büyük şehirlere dadanmasın diye.

bu dünyada her şey mümkün.. ha şöyle ki eğer istense seferberlik çıksa 1 tane bile dağda terorist kalmaz, ama sonuçta bunlar 1 yıllık terör örgütü değil bir çok makamda,önemli yerlere sıçramış durumda.

en basitinden liselerde bile okul başına 4-5 tane pkk yanlısı öğretmen görev yapıyor. nereden anlayacağınız ise, bağlı oldukları sendikalar...

- xx yerde hata var. - ya aslında kod şöyle sanıyor olabilir bla bla bla - olm kendine gel kodlar düşünmez - ...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    glaurung bunu yazdı

Sadece kızıl ötesi kamera verseler nöbetteki ere, en azından terörist parıl parıl parlar, hele bir de ateş açmayagörsün kamerada ben burdayım diye yandan çıkan mallar misali gözükür, nereye ateş edeceğini bilirsin, çok mu pahalı bir teknoloji ? hayır counterda 700dolar mı ne düşün, günümüzde bazı amatör kameralar bile bu görevi görüyor, devlet adamlarla savaşmak istemiyor gibi geliyor ya 10 üzerinden 9 beceriksizler, ya da gerçekten savaşmak istemiyorlar veya savaşamıyorlar, belki bir umut askerin sürekli alıştırma yapıp gerilla savaşına alışkın kalmasını olası savaşlara hazırlıklı olmasını sağlamak içindir, ama hiiç sanmıyorum. Balkan harbinde o kadar tecrübeli ordu arkasına bile bakmadan topu tüfegi bırakıp geri çekildi, tabi tarih kitapları X padişah şuna savaş açtı yenildik y barış anlaşması imzalandı şu kadar toprak kaybettik der geçer.

Asker delikanliysa pic kurusuna ates etsin. Hemen savci, vali, kaymakam olay yerine gelir askere dava acarlar.

teror orgutu ile savasacagina oslo'da gorusen serefsiz bir hukumetimiz var. Osman Pamukoglu'nun dedigi gibi siyasi irade olmadan hic bir halt olmaz.

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    3Dxsolid
    3Dxsolid's avatar
    Erkek

Terötü devlet biteremez bence. Adamlar molotof atıp  mahalle arasında kaybolabiliyorsa ve kimse de ben gördüm şu eve girdi demiyorsa ne yapabilirsin. Aklıma üni deki tarihci hocamın lafı geldi, İstanbulda teröristlerin otobüsü ve içinde bir genç kızı yaktıklarında " ulan sen otobüse molotof atacan, sonra koca mahallede bir gören çıkmayacak hemi la! Yakarım la o mahalleyi tek canlı gomam şerefsizim, orospu çocuyum yakarım la, sen kimsin la ! Hepsinin..... "aynen böyle derdi...Kendisi rektöre kaymakama profesörlere sövmüş bir hocadır... Kısaca kararlılık vatandaşta da olmalı gündüz esnaf gece terörist bir memlekette pek bişey yapılamaz. Cezalar da caydırıcı değil . Hayırlısı diyelim

Hayırlısı...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    3Dxsolid bunu yazdı

Terötü devlet biteremez bence. Adamlar molotof atıp  mahalle arasında kaybolabiliyorsa ve kimse de ben gördüm şu eve girdi demiyorsa ne yapabilirsin. Aklıma üni deki tarihci hocamın lafı geldi, İstanbulda teröristlerin otobüsü ve içinde bir genç kızı yaktıklarında " ulan sen otobüse molotof atacan, sonra koca mahallede bir gören çıkmayacak hemi la! Yakarım la o mahalleyi tek canlı gomam şerefsizim, orospu çocuyum yakarım la, sen kimsin la ! Hepsinin..... "aynen böyle derdi...Kendisi rektöre kaymakama profesörlere sövmüş bir hocadır... Kısaca kararlılık vatandaşta da olmalı gündüz esnaf gece terörist bir memlekette pek bişey yapılamaz. Cezalar da caydırıcı değil . Hayırlısı diyelim

Evet cezalar caydirici degil. Hatta cezalar teroristin yaninda.

Molotof atan picin kafasini 9mm ile doldursan, devlette sana ceza vermezse o zaman bak millet nasil analasini belliyor.

Her zaman diyorum. Birader Turkiye gibi bir ulkede yargisiz infaz olmali ve bundan oturu hic bir kolluk kuvveti yargilanmamali.

Toplam Hit: 3870 Toplam Mesaj: 37