folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Türk Askeri Teknlojisi Ve Kullanılmama Nedeni?

Türk Askeri Teknlojisi Ve Kullanılmama Nedeni?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

PathfindeR00:

Hacı bütçelerde falan bilgisizliğim olabilir, bildiğim kadarı ile 4 milyar $ civarı savunma bütçesi var ve 1 milyar dolarda argeye harcanıyor.

Fakat teknik tarafında bilgisizliğim yok. Ben iki sene önce askere gittim en büyük üslerden birinde, giden herkez de bilir hiçbir üstün teknoloji yok. Gördüğüm en yüksek teknoloji 60 lı yıllarda üretilen bir tanktı. Hangimiz yüksek teknoloji bişey gördük askerde?

Bilgisayarların crt monitorleri üzerinde hergün tozunun alınması gerektiği falan yazan ibareler var bunları gördük.

Al işte askerin teknolojisinin en uç noktası bu =)))

http://www.youtube.com/watch?v=pgJzGYp9Ii0

Hocam tamam bişeyler yapıyorlar yapmıyorlar değil de aramızda elektronik ve makina muh okuyan 3. sınıfa geçmiş herhangi iki kişi o makinalı tüfeğin elektronik techizatını yapabilir idda ediyorum. Şahsen ben elk ve bilg tarafını tek başıma yaparım.

Fakat arge denince benim aklıma yeni birşeyler geliyor, olan şeyin bir başka uygulaması değil. Yani bunlar kaportasına değişik bir tasarım verilmiş araç üretmeye benziyor arge bütçesi ile. Mutlaka iyi birşeyler üretiliyordur iyi mühendisler vardır ama harcanan paraların karşılığını verdiğini hiç göremedim.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YasamaK
    YasamaK's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

lan alper keleşin neresin de yay vardı lan :S

SEVİŞİRKEN EN ZEVKLİ OLAN ŞEY.. tamam, dikkatinizi çektim. ne kadar meraklısınız böyle şeylere terbiyesizliğin lüzumu yok yani :D (, sessizce öldürüyor.)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Noyan
    Noyan's avatar
    Erkek

onu kullanacak nitelikli personel de yok. Sen bunları askere ver tugay tümen kalmaz kazara her yeri indirirler.

Akıllı insan her düşündüğünü söylemez ama her söylediğini düşünür.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nights_judge
    nights_judge's avatar
    Erkek

Genelkurmay Elektronik Sistemler (GES) Komutanlığı, MİT'e devrinden sonra SİNYAL İSTİHBARAT oldu adı. Bu kurumdaki dinleme teknolojisi akla zarar..sınırda ne olup bitmiş yok uydu telefonu yok kodlu telsizmiş < hepsi dinlenebiliyor.ve bu teknoloji varken adamlar ellerini kollarını sallaya sallaya geliyorlar baskın yapıyorlar..ama bizimkiler teröristleri değil ergenekoncuları,balyozcuları dinlemek için kullanıyorlar.teröristlerden daha tehlikeliye onlar!

Yıllarca parazit gibi yaşayıp kim güçlüyse ona yakınlaşıp bizde sizdeniz pozu veren kişilik yoksunu yalaka köpekler;Bizim VATAN sevgimizi hayal bile edemezsiniz.Bizim adımız SONSUZLUĞA uzanırken; Çok ucuza sattığınız karekterlerinizi,büyük bedeller ödeyipte geri alamadığınız zaman adınızın sadece OYUNCAKÇI dükkanlarında satılan ucuz kuklalara verildiğini göreceksiniz..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ivy
    ivy's avatar
    Erkek

Geçtiğimiz sene aselsana teknik geziye gittim, verdiğin ilk linkteki uzaktan kumandalı cihazından birleşik arap emirliklerine satmışlardı ve test ediyorlardı. Orada bize yapılan işleri anlatan kadına "nasıl oluyorda kıçıkırık pkk kriptoları çözüp telsizleri dinliyebiliyor" diye sorduk. Kadın sadece "biz israille birlikte ortak çalışmalar yürütüyoruz, algoritmalar onlarda da var ama protokol gereği birşey yapılamıyor" dedi

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

PathfindeR00:

Hacı bütçelerde falan bilgisizliğim olabilir, bildiğim kadarı ile 4 milyar $ civarı savunma bütçesi var ve 1 milyar dolarda argeye harcanıyor.

Fakat teknik tarafında bilgisizliğim yok. Ben iki sene önce askere gittim en büyük üslerden birinde, giden herkez de bilir hiçbir üstün teknoloji yok. Gördüğüm en yüksek teknoloji 60 lı yıllarda üretilen bir tanktı. Hangimiz yüksek teknoloji bişey gördük askerde?

Bilgisayarların crt monitorleri üzerinde hergün tozunun alınması gerektiği falan yazan ibareler var bunları gördük.

Al işte askerin teknolojisinin en uç noktası bu =)))

http://www.youtube.com/watch?v=pgJzGYp9Ii0

Hocam tamam bişeyler yapıyorlar yapmıyorlar değil de aramızda elektronik ve makina muh okuyan 3. sınıfa geçmiş herhangi iki kişi o makinalı tüfeğin elektronik techizatını yapabilir idda ediyorum. Şahsen ben elk ve bilg tarafını tek başıma yaparım.

Fakat arge denince benim aklıma yeni birşeyler geliyor, olan şeyin bir başka uygulaması değil. Yani bunlar kaportasına değişik bir tasarım verilmiş araç üretmeye benziyor arge bütçesi ile. Mutlaka iyi birşeyler üretiliyordur iyi mühendisler vardır ama harcanan paraların karşılığını verdiğini hiç göremedim.

Modern teçhizat olarak erbaşın görebileceği bi HK var zaten. Başka birşey aklıma gelmiyor.

Toplam Hit: 3862 Toplam Mesaj: 37