Türk Kahvesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Velespit Kampçısı
    ruhi
    ruhi's avatar
    Erkek
    casey bunu yazdı

hocam çalıştığım cafede test etmiş bulunmaktayım

damla sakızı sevmiyorum ama deniyim dedim damla sakızlı orta türk kahvesi içtim su anda tiryakisiyim.

edit: Şiddetle tavsiye ediyorum yanına da çikolata kaplı lokum

keçici zadenın guzel lokumları oluyo cesıt cesıt ben askerdeyken habercı edırneden devamlı getırtıyordu kahvenın yanına ıyı gıdıyodu 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mettoman
    mettoman's avatar
    Erkek
    ruhii bunu yazdı
    casey bunu yazdı

hocam çalıştığım cafede test etmiş bulunmaktayım

damla sakızı sevmiyorum ama deniyim dedim damla sakızlı orta türk kahvesi içtim su anda tiryakisiyim.

edit: Şiddetle tavsiye ediyorum yanına da çikolata kaplı lokum

keçici zadenın guzel lokumları oluyo cesıt cesıt ben askerdeyken habercı edırneden devamlı getırtıyordu kahvenın yanına ıyı gıdıyodu

Bulursam alırım abi bu lokumdan özellikle
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

günde 3 Türk kahvesi içerim

Ahmet efendinin standart kahvesi tam damak tadıma uygun

(bimdeki kahve iş yapar )

Minimalist Değilim Tembelim
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mettoman
    mettoman's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

günde 3 Türk kahvesi içerim

Ahmet efendinin standart kahvesi tam damak tadıma uygun

(bimdeki kahve iş yapar )

Bende senin gibiyim abi günde 1 fincan yaparım bu yüzden farklılık arıyorum deniycem bu markayı
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lemuria
    Lemuria's avatar
    Erkek

kahve tutkunuyum günde onlarca fincan içerim istanbuldada içmediğim yer kalmadı gibi ama bende her kahve severin mütabık olduğu gibi favorimi mandabatmaz olarak belirledim,istiklalde olivia geçidinde (greyder mağazasının sokağı ) küçücük bir yer basit bir çay ocağı gibi görünüyor ama bu sizi yanıltmasın,zaten istanbulda içilebilecek en iyi kahve mekanları sıralamasında ilk sırada gösteriliyor mutlaka deneyin telvesini bile yiyesi geliyor insanın..bu arada fincanı 3.5 TL.

dont think twice its all right
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mettoman
    mettoman's avatar
    Erkek
    Lemuria bunu yazdı

kahve tutkunuyum günde onlarca fincan içerim istanbuldada içmediğim yer kalmadı gibi ama bende her kahve severin mütabık olduğu gibi favorimi mandabatmaz olarak belirledim,istiklalde olivia geçidinde (greyder mağazasının sokağı ) küçücük bir yer basit bir çay ocağı gibi görünüyor ama bu sizi yanıltmasın,zaten istanbulda içilebilecek en iyi kahve mekanları sıralamasında ilk sırada gösteriliyor mutlaka deneyin telvesini bile yiyesi geliyor insanın..bu arada fincanı 3.5 TL.

çok şanslısın ankarada denemediğim yer kalmadı benimde daha kafama göre bulamadım biyer altınparkta bi yer vardı kumda kahve yapıyordu 10 liraya param olunca deniycem :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kanliay
    kanliay's avatar
    Erkek

valla kendimi bildim bileli bu adamlar kahve işi yapıyorlar karşıyaka çarşıda ;)

http://www.kucukavci.com.tr/

Gemiler mi batacak??O zaman batsın!!!!!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

Bir kahve tiryakisi olaraktan, (günde en az 2 fincan içerim herzaman) sana tavsiyem, sade türk kahvesinden şaşma. bakkaldan marketten alıyorsan, Kurukahveci Mehmet efendiden şaşmıcaksın. Bulunduğun ilde tuğba kuruyemiş varsa, oradan taze çektirip içebilirsin. oda güzeldir. ama kürşatreisin dediği gibi, dibek kahvesinin yerini tutmaz hiçbirşey. İzmire geldiğinde haberimiz olsun, bir fincan ısmarlayalım sana. beğenirsin.  fincanda pişen kahvenin ayrı yeri vardır.

kahveyi içecek kişi sayısı kadar dolu dolu çekilmiş kahveyi cezveye koyuyosun, kişi adedi kadar kesme şeker büyüklüğünde (toz şeker kulllanmanı tansiye ederim.) şekeri ilave edip, üzerine suyu (ılık-sıcak su değil, normal su kullan tavsiyem) ilave edip karıştırmadan ocağa koyuyorsun. su ısınıp kahve ilk kabardığı zaman hafifçe şekerinin erimesi için karıştırıyorsun. sonra ilk taşım kabarmada, köpüğü fincanlara paylaştırıyosun. tekrr ateşe koyup tekrar bi taşım kaynatıp fincanlara pay ediyorsun.

Kahvenin iyisi kısık ateşte pişirilir. Eğer pikniğe falan gidersen mangal işi bittikten sonra kalan korda pişir. tadına doyamazsın hocam.

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cem-engine
    cem-engine's avatar
    Erkek

annemşn kahvelerini özledim la.yurtta kahve nerdeee

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mettoman
    mettoman's avatar
    Erkek
    crimeangel bunu yazdı

Bir kahve tiryakisi olaraktan, (günde en az 2 fincan içerim herzaman) sana tavsiyem, sade türk kahvesinden şaşma. bakkaldan marketten alıyorsan, Kurukahveci Mehmet efendiden şaşmıcaksın. Bulunduğun ilde tuğba kuruyemiş varsa, oradan taze çektirip içebilirsin. oda güzeldir. ama kürşatreisin dediği gibi, dibek kahvesinin yerini tutmaz hiçbirşey. İzmire geldiğinde haberimiz olsun, bir fincan ısmarlayalım sana. beğenirsin.  fincanda pişen kahvenin ayrı yeri vardır.

kahveyi içecek kişi sayısı kadar dolu dolu çekilmiş kahveyi cezveye koyuyosun, kişi adedi kadar kesme şeker büyüklüğünde (toz şeker kulllanmanı tansiye ederim.) şekeri ilave edip, üzerine suyu (ılık-sıcak su değil, normal su kullan tavsiyem) ilave edip karıştırmadan ocağa koyuyorsun. su ısınıp kahve ilk kabardığı zaman hafifçe şekerinin erimesi için karıştırıyorsun. sonra ilk taşım kabarmada, köpüğü fincanlara paylaştırıyosun. tekrr ateşe koyup tekrar bi taşım kaynatıp fincanlara pay ediyorsun.

Kahvenin iyisi kısık ateşte pişirilir. Eğer pikniğe falan gidersen mangal işi bittikten sonra kalan korda pişir. tadına doyamazsın hocam.

sağol bilgiler için ben biliyorum bunları ama bilmeyen arkadaşlara yararlı olacaktır. inşallah mürit izmir'e gelme gibi bi hayalim var zaten üniversite için o olursa ben ısmarlarım sana :D

Toplam Hit: 4423 Toplam Mesaj: 47