folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Türk Telekom İnternet İptal Etme Islak İmza Rezaleti

Türk Telekom İnternet İptal Etme Islak İmza Rezaleti

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek

Babamın üzerine olan İnterneti telefonla iptal edeyim dedim meğer iptal ön başvurusu alıyorlarmış. Türk telekom müdürlüğüne gidip ıslak imza atmamız lazımmış.. Ulan hani devlet telefonla iptal yasası çıkarmıştı. Bu o çocukları hala abonelik alırken telefonla alıyor, iptal ederken bin dereden su getiriyor. Hiç şaşırmadım bu piçliğe.

Yıllar önce internet alt yapısı olmayan yerde bana telefonda 5 dakikada abonelik satıp iptal ve çıkan borçların silinmesi için aylarca uğraştırdıkları zaman geldi aklıma. Tüketici hakem heyeti cimer felek anca halletmiştim. Bir şey değişmemiş. Bir sikim olmaz bu memleketten!

Neyse hastalığından dolayı ne gidebilir ne imza atabilir. 

Bir kağıda iptal etmek istiyorum yazıp altını imzalasam ve kimliğiyle gitsem kabul ederle mi ? Ya da nasıl çözeriz bu problemi. Türk telekomda çalışan ya da bilen biri söylerse sevinirim. Saygılar. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

telefonla değil e-devlet uzerinden iptal edeceksin.

az insan çok huzur.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek
    abdullahazad bunu yazdı

nasıl ? 

edit/ hocam mobil imza aktif etmemişiz. O şekilde hiç olmaz.

Megalados tarafından 23/Oca/22 16:22 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    Megalados bunu yazdı
    abdullahazad bunu yazdı

nasıl ? 

edit/ hocam mobil imza aktif etmemişiz. O şekilde hiç olmaz.

herhangi bir bankanın online işlem sayfası üzerinden giriş yapın olur.

az insan çok huzur.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antichrist
    antichrist's avatar
    Erkek

iptal işlemlerini mümkün mertebe çağrı merkezlerinden yapmayın çok feci sallıyorlar. churn denen bir olay da var. süründür allah süründür, tekrar tekrar aramalar, teklifler vs. e-devlet'den başvuruyu yapıp süreci tamamlamak en temizi.

~
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

E-devletten babanın hesabıyla giriş yapıp iptal edebilirsin. E-devlette yapılan işlemler ıslak imzayla yapılmış gibi kabul görüyor. Zaten hemen iptal olmuyor sizi arayıp telefonda onay alacaklar.

Babanın kimliğiyle gitsen bile kabul etmez bayi. Noter mühürlü vekaletname lazım. BTK'ya gönderiliyor evraklar.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DracuLax
    DracuLax's avatar
    Erkek

Aynı sey basımda var, adamları aradım Hani bılıyorumda bılmıyor ayagına yatıp rahmetlinin uzerıne olan hattı subeye gıtmeden devır alabılırmıyım dedım dırek olarak Bana "Hayır, sadece mirascılık belgesı ıle veya ölüm belgesi ile alabılırsınız" dedılr, okey değip kapadım.

Pazartesı gıttıgımde Islemdekı kadın Noter den Feragat name ıstedı, yanasmadım ne yapcam orasıda mechul :D

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    DracuLax bunu yazdı

Aynı sey basımda var, adamları aradım Hani bılıyorumda bılmıyor ayagına yatıp rahmetlinin uzerıne olan hattı subeye gıtmeden devır alabılırmıyım dedım dırek olarak Bana "Hayır, sadece mirascılık belgesı ıle veya ölüm belgesi ile alabılırsınız" dedılr, okey değip kapadım.

Pazartesı gıttıgımde Islemdekı kadın Noter den Feragat name ıstedı, yanasmadım ne yapcam orasıda mechul :D

Noter muhabbeti doğru. Nüfusta gözüken tüm çocukların hakkımızdan feragat ediyoruz diye imza vermesi lazım. Kanunen miras olarak kabul görülüyor hat.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DracuLax
    DracuLax's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    DracuLax bunu yazdı

Noter muhabbeti doğru. Nüfusta gözüken tüm çocukların hakkımızdan feragat ediyoruz diye imza vermesi lazım. Kanunen miras olarak kabul görülüyor hat.

Hocam Peki mal mulk feragat olayı değil değilmi bu olay? dırek telekom hakkı ıcın noter den yazılı kagat alıncak?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    DracuLax bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    DracuLax bunu yazdı

Hocam Peki mal mulk feragat olayı değil değilmi bu olay? dırek telekom hakkı ıcın noter den yazılı kagat alıncak?

Noter katibine söyleyin onlarda yazılı evrak var. Hemen kişiye göre doldurup imzaya hazır hale getirirler.

Bu arada yaşı reşit olan torun falan varsa onlarında imzası gerekiyor diye biliyorum. Gereksiz bir sürü prosedür yani.

mkyb tarafından 23/Oca/22 18:18 tarihinde düzenlenmiştir

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PersonalJesus
    PersonalJesus's avatar
    Erkek

Vakti zamanında askere giderken aboneliğimi iptal ettireyim dedim.

Islak imza da verdim. Dediler sizi arayıp teyit alacaklar. Ulan diyorum kapattırmak için yüzyüze ıslak imza verdim daha ne teyidi? Sonra ben askerdeyken aradılar telefonda arayan kişi o kadar manipülatif konuşuyordu ki küfür etmemek için zor tuttum kendimi. Israrla aboneliğimi dondurmak değil kapattırmak istediğimi söyledim. Defalarca kullanmayacağımı dile getirdim. Buna rağmen amına kodumun karısı ıslak imza vermeme ve defalarca kapattırmak istiyorum dememe rağmen kendi kafasına göre dondurmuş. Defalarca aradım kapattırmak için bir daha şubelerine gidemeyeceğimi askerde olduğumu ilettim. Dondurma süresi bitince bana fatura gelmeye devam etti. Ben de sikerim sizi deyip ödemedim hiçbir faturayı. Nasılsa ses kayıtları vs. her şey var. Davalık olduk bu yüzden amına kodumun çocuklarıyla. Çıktım ses kayıtlarının dökümünü istedim şubelerinden ağladılar zırladılar özür dilediler vs. Şubedekilerin de suçu yoktu ama bayağı saydırmıştım alayına asıl suç o iletişim merkezindeki orospuda.

Yemin ediyorum telefonda kafasına göre iş yapan karıyı gerçek hayatta bulsam sikmekten de öldürmekten de beter ederim. Askerdeyken sürekli kafamdaydı bu mesele zaten garip bir ortamdayım bir de bu orospu çocuklarıyla uğraşmıştım. 

Uzun lafın kısası kanser hücresi gibi amına koduklarım yapıştı mı bırakmıyorlar alayının ta amına koyayım.

PersonalJesus tarafından 23/Oca/22 18:20 tarihinde düzenlenmiştir

Üze Tengri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?