Türk Telekom Mobile Sonunda Wowifi Geldi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    amg bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Turkcell demişken Vowifi özelliği olmayan telefonlarda Turkcell Bip ile wifi üstünden arama yapabilirsiniz.

Telefonun çekmediği yerde wifi ile Bip üzerinden normal arama yapılamıyor :) Sadece Bipten bipe aranıyor.

Kendim bizzat kullandım nasıl yapılmıyor ?

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amg
    amg's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    amg bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Turkcell demişken Vowifi özelliği olmayan telefonlarda Turkcell Bip ile wifi üstünden arama yapabilirsiniz.

Telefonun çekmediği yerde wifi ile Bip üzerinden normal arama yapılamıyor :) Sadece Bipten bipe aranıyor.

Kendim bizzat kullandım nasıl yapılmıyor ?

Şu an kontrol ettim,haklısın. Uzun zamandır kullanmamıştım. Önceden aranmıyordu. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Clostridium
    Clostridium's avatar
    Erkek

vodafone kullanıyorum büyük bir mallık edip geçtim zerre memnun değilim bu 1.

wifi ile arama özelliğini açtığım halde bazen kendiliğinden wifi'dan atıp tekrardan mevcut konuşmayı normal hat uzerınden yapmaya calısıyor ama kapanıyor habıre halıyle bu 2.

ucak modunda wifi ile arama özelliği açık şekilde kullanabiliyorum bu da 3.

bildiklerim bu kadar belki birinin işine yarar diye şeettim (bu teknolojiden yeni haberim oldu amk :F )

N'oublie pas d'ou tu viens ..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek
    Clostridium bunu yazdı

wifi ile arama özelliğini açtığım halde bazen kendiliğinden wifi'dan atıp tekrardan mevcut konuşmayı normal hat uzerınden yapmaya calısıyor ama kapanıyor habıre halıyle bu 2.

bildiklerim bu kadar belki birinin işine yarar diye şeettim (bu teknolojiden yeni haberim oldu amk :F )

WiFi calling aktif olduğunda mesaj almama atmama gibi bir huyu da vardi en son :D hala daha vardır herhalde denemedim tekrar. 

Almanya Fatihi
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Clostridium bunu yazdı

İşte bunu sadece Turkcell başarılı yapıyor. Telefon eğer şebeke sinyalini bir tık daha kaliteli yakalarsa baz istasyonuna bağlanıyor. 

Turkcell'in ekibi bunu güzel ayarlamış. Telekom hadi neysede neredeyse tüm dünyada hizmet veren Vodafone'nun becerememesi mallıktan öte bir şey değil.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Clostridium
    Clostridium's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    Clostridium bunu yazdı

İşte bunu sadece Turkcell başarılı yapıyor. Telefon eğer şebeke sinyalini bir tık daha kaliteli yakalarsa baz istasyonuna bağlanıyor. 

Turkcell'in ekibi bunu güzel ayarlamış. Telekom hadi neysede neredeyse tüm dünyada hizmet veren Vodafone'nun becerememesi mallıktan öte bir şey değil.

şu kadarını diyim, ttnet'i sırf depremde 4 gün hattımın kapalı kalması, evimde dahi çekmemesi ve üstüne bir de  uygun fiyata red paket var diye taahhüt biter bitmez bir gafletle vodafone'a geçtim,

mk keşke 1 ay daha kapalı kalaydı da vodafone'a geçmeyeydim .. o derece pişmanım :) yapmışlar ama yaptım demek için yapmışlar. böyle büyük bir firma nasıl olur böyle hizmet verir şaka gibi

N'oublie pas d'ou tu viens ..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Clostridium bunu yazdı

şu kadarını diyim, ttnet'i sırf depremde 4 gün hattımın kapalı kalması, evimde dahi çekmemesi ve üstüne bir de  uygun fiyata red paket var diye taahhüt biter bitmez bir gafletle vodafone'a geçtim,

mk keşke 1 ay daha kapalı kalaydı da vodafone'a geçmeyeydim .. o derece pişmanım :) yapmışlar ama yaptım demek için yapmışlar. böyle büyük bir firma nasıl olur böyle hizmet verir şaka gibi

Türk Telekom'un geçen sene bu zamanlar depremden çökmesine sebepte Vowifi'ydı :) Adamlar halihazırda çalışan sistemde test ediyorlarmış deprem olunca herkes hatlara yüklendi adamların sim kart seri numarası ve telefon numarasını birbirine bağlayan sistemi çöktü. O sisteme bir şey deniyordu ama hatırlayamadım. Deprem günü baz istasyonları aktifti ama arama yapmak isteyince şebeke hatası alıyorduk. Zira baz istasyonu genel merkeze bağlanıp senin telefonundaki sim kartın seri numarasını doğrulayamıyordu. 

Telekom'un çekim gücünden memnun olup, fiyatlarından memnun olmayanlara önerim Bimcell. Faturasız ve 3 tane paket var. Paket almazsan her yöne aramanın dakikası 15 kuruş. Adamların her şeyi açık.

Toplam Hit: 3085 Toplam Mesaj: 28
vowifi